Antalya, e vendosur në bregdetin jugor të Turqisë, është një destinacion i përsosur për pushime verore. Me plazhet e saj mahnitëse, ujërat e kristalta, rrënojat e lashta dhe trashëgiminë e larmishme kulturore, Antalya sigurisht që do të jetë destinacioni veror i vitit 2024 e sidomos kur pushimet tuaja i kaloni me ofertat më të mira nga Max Travel

Në Max Travel do gjeni shume oferta speciale per pushimet tuaja 2024 ne Antalya.

Ndërsa sigurisht që ka një mori opsionesh për të zgjedhur, Max Travel eshte ketu për t’ju treguar disa arsye pse Antalya duhet të renditet lart në listën tuaj të dëshirave dhe gjithsesi per te ju ofruar cmimet me speciale.

Në fund të fundit, të qenit një qendër bregdetare me siguri nuk mund të jetë e vetmja gjë që e bën atë një destinacion kaq tërheqës, apo jo?

Epo, na lejoni t’ju prezantojmë me Antalyan…

 

Komoditeti dhe Siguria në Udhëtim me Turkish Airlines

Max Travel siguron për klientet që udhëtimi me Turkish Airlines të jetë një udhëtim i qetë dhe të rehatshëm. Kjo linjë ajrore ju garanton një fillim të mrekullueshëm të pushimeve tuaja verore për një përvojë të mrekullueshme ku do ta kujtoni gjatë gjithë jetës suaj. Lidhja Direkte nga Kosova në Antalya ju lehtëson udhëtimin, duke ju kursyer kohë dhe energji. 

 

Udhëtim me Business Class

Për vetëm 59€ shtesë, në Max Travel ju mund të zgjidhni ulëset të cilat janë projektuar me kujdes të veçantë për të siguruar komoditetin tuaj në nivelin më të lartë gjatë udhëtimit tuaj me Turkish Airlines. Dyfisho gëzimin tuaj të udhëtimit duke zgjedhur Business Class gjatë fluturimit tuaj me Turkish Airlines, që ofrojnë për ju veçori të veçanta të rehatisë në ulëse, pjatat e vlerësuara, privatësi si dhe sistemin më të fundit të teknologjisë për argëtimin tuaj.

 

Top Hotele Luksoze 

Ka shumë hotele luksoze në Antalya, disa nga hotelet që Max Travel ju propozon të akomodoheni që kane sherbim ne konceptin Ultra All Inclusive, aktivitete te shumta te dedikuara per te gjitha moshat, ushqim shumë te shijshem dhe dhoma shumë komode janë…🤩 

 

Çmime të përballueshme 

Nëse jeni duke kërkuar për një destinacion veror ndërkombëtar që nuk do t’ju shpenzoje deri ne piken e fundit, atëherë Antalya është padyshim zgjedhja e duhur për ju.  Ky është një vend që udhëtarët me buxhet mund të kenë akses në luks që nuk do të ishin domosdoshmërisht në gjendje të përballonin në vende të tjera. Po, po flasim për hotele Ultra All Inclusive, mëngjesin e famshëm turk të bollshëm, vaktet me tre pjata në restorante të nivelit të lartë, madje edhe guida private. 

Super Oferta nga Max Travel për Antalya 

Ju mund te merrni oferten me te mirë, vetëm pasi keni kontaktuar Max Travel. Përse të shpenzoni aq shumë për një pushim në 2024? Max Travel ka zgjidhje të përballueshme për të gjithë ata që dëshirojnë të shijojnë një aventurë në Antalya. Me super ofertat e Max Travel ju mund të kaloni pushime të mrekullueshme në një nga destinacionet më të bukura në botë.

 

Plazhe të bukura dhe ujëra bruz

Antalya ka një thesar të padukshëm të bukurive natyrore. Plazhet me rërë të bardhë dhe ujë të kaltër të Detit Mesdhe sjellin frymëzim dhe relaksim. Pushimet tuaja behen edhe më të mira kur aktivitetet. Në fakt, nuk e ekzagjeroj kur them se riviera turke krenohet me disa nga destinacionet më të pabesueshme të pushimeve, një parajsë e vërtetë bregdetare. Çdo plazh ka një karakteristikë unike, por të gjitha ofrojnë relaks dhe shijim të papërsëritshëm të natyrës.

 

Aktivitete dhe aventura

Një nxitim i vogël adrenaline nuk e lëndon kurrë shpirtin. Vendi ka kushte të shkëlqyera për të pare dhe për të bërë shumë gjëra derisa ju gjendeni në Antalya…

  • Merruni me sportet ujore

Sportet në plazh janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të ndjekur argëtimin dhe të përfshihesh në aktivitete argëtuese. Në bregdetin e mrekullueshëm, mund të gjeni një gamë të gjerë sportesh që mund t’i praktikoni. Nëse jeni më të interesuar për aktivitete të rehatshme, volejboll plazhi, futboll plazhi dhe frisbee janë opsionet e shkëlqyera për të shijuar argëtimin në rërën e nxehtë.

  • The Land of Legends

The Land of Legends është një park mahnitës aventuror ku ofron një përvojë unike me ngjyra të ndritshme, shfaqje emocionuese dhe lojëra argëtuese për të gjithë familjen. Në The Land of Legends, ju mund të eksploroni një botë fantastike me shkëmbinj të mahnitshëm, rrugët magjepsëse dhe atraksione tërheqëse. Përveç kësaj, parku ofron shumë mundësi për shopping dhe ushqim, duke u siguruar që vizitorët të kenë një përvojë të plotë dhe të kënaqshme.

  • Akuariumi i Antalyas

Akuariumi i Antalyas është një nga akuariumet më të mëdha në botë dhe një vend i mrekullueshëm për të eksploruar pasurinë e detit. Ky akvarium ka një galeri me mbi 40 të peshkut të ndryshëm, duke përfshirë specie të rralla dhe të kërcënuara të detit. Një nga atraksionet më të veçanta të akuariumit është “Tunelja e Detit”, e cila ju mundëson të kaloni nëpër një tunnel të gjatë me mbi 70 specie të peshkut që ju rrethojnë. Kjo eksperiencë krijon një ndjenjë të vërtetë se jeni nën ujë dhe është shumë emocionuese për të rinjtë dhe të rriturit.

  • Turne me varkë Starcraft

Turneu me varkë Starcraft tingëllon si një mënyrë fantastike për të eksploruar bregdetin e bukur të Antalias! Ka të ngjarë të lundroni përgjatë ujërave të pastër kristal, duke parë pamje mahnitëse të Detit Mesdhe dhe ndoshta edhe duke ndaluar në limane piktoreske ose plazhe gjatë rrugës. Sigurohuni që të keni me vete kamerën tuaj për të kapur ato momente të paharrueshme, dhe ndoshta disa krem kundër diellit dhe një kapele për të qëndruar rehat nën diell.

 

Ushqimet dhe restorantet në plazh

Kafenetë dhe restorantet në plazh ofrojnë një përjetim të shkëlqyeshëm gastronomik dhe relaksues për ata që dëshirojnë të shijojnë kohën e tyre në bregdet. Në këto ambiente të veçanta, ju mund të gjeni një gamë të gjerë të ushqimeve të freskëta dhe specialiteteve të gatara me kujdes. Kafenetë e vogla me terasa të hapura janë vendet ideale për të ngrënë mëngjesin tuaj të hershëm, duke shijuar një filxhan kafe ose një gotë me pije të ftohët.

 

Jeta e natës

Jeta në Side gjatë natës gjallërohet duke ofruar per ju një sërë aktivitetesh dhe mundësish për të shijuar jetën e natës në bregdet në një ndër vendet me te frekuentuara në Antalya. Side ofron një gamë të gjerë restorantesh, kafene dhe lokale që ofrojnë ushqim tradicional turk dhe kuzhinë ndërkombëtare. Për ata që preferojnë një ambient më festiv në mes të natës, Side ka disa klube të natës dhe bare ku mund të festoni deri në orët e mëngjesit. 

 

Internet kudo me “DataJet”

Aplikacioni shqiptar “DataJet” ofron mundësi kursimi dhe perdorim të internetit gjatë udhëtimit tuaj. Permes aplikacionit ju mund të perdorni paketen e pushimeve qe ofrohet për 180 ditë në destinacionet më te bukura per pushimet tuaja verore online me cmimet më të lira. Pagesat në aplikacionin “DataJet” mund të realizohen online duke ju lejuar aktivizimin e mbushjes sa herë që ju të keni nevojë.

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger