POZITA: Hoteli MagicLife Jacaranda është i vendosur në rajonin Colaklı, 10 km në Side dhe 65 km nga aeroporti Antalia.

VENDOSJA: Hoteli MagicLife Jacaranda posedon gjithsej 771 në një ndërtesë kryesore dhe në Liqenin e Liqenit. Dhoma standarde në ndërtesën kryesore (38m², një dhomë gjumi me krevat francez + krevat teke, një banjo, max.2 + 1pax), Dhoma familjare në ndërtesën kryesore (52m², dy dhoma gjumi të ndara nga dera, një banjo, max.4pax) Dhoma standarde të Liqenit të Liqenit (54m², një dhomë gjumi me krevat francez + krevat tek, një banjo, në katin e parë ose të dytë nuk kanë akses të drejtpërdrejtë në pishinë, max.2 + 1pax), Dhoma familjare të liqenit House (60m², dy dhoma gjumi të ndara nga dera, një banjo, qasje direkte në pishinë, max.4pax). Të gjitha dhomat janë të pajisura me banjo private me dush, tharëse flokësh, sistem të ndarë me ajër të kondicionuar, telefon me dalje direkte, mini bar (pije freskuese dhe ujë pas mbërritjes), çaj, kafe dhe çaj, kuti të sigurt, TV satelitor LCD dhe kanale muzikore , parket laminat, ballkon. (Të gjitha dhomat janë përafërsisht 600m larg plazhit).

SHËRBIMI: Ultra All Inclusive – bufe i hapur  për mëngjes, drekë, darkë, mëngjes në mëngjes dhe pasdite,  të gjitha pije alkoolike dhe joalkoolike të importuara nga ora 10.00-24.00, akullore në orarin e orëve të caktuara, Ëmbëlsira, restorante A’la Carte me rezerva paraprakisht dhe një herë në një qëndrim në njërën prej tyre. Nuk përfshihen: premium dhe pije luksoze të importuara, vera të veçanta, të gjitha pije në shishe dhe të konservuar, lëngje frutash të freskëta, shërbim në dhomë.

PËRMBAJTJA: Restorant kryesor për shuplakë të hapur, restorante A’la Carte: kuzhinë turke, italiane, mesdhetare, bare rreth kompleksit të hotelit. Mjeku, babysitting, lavanderi dhe pastrim kimik, fasadë flokësh, telefon, faks, internet, qendër tregtare, me qira një makinë janë pagesë shtesë. Interneti Wi-Fi në të gjithë hotelin është pa pagesë.

PLAZHI: Plazhi i hotelit MagicLife Jacaranda, guralec dhe rërë, me shtretër dielli, cadra dielli dhe peshqir plazhi pa pagesë.

SPORTI DHE ARGËTIMI: Pishina të hapura dhe të mbyllura për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitje të ujit, palestër, fushë tenisi, banjë turke, sauna, pingpong. Me pagesë shtesë janë: sportet e ujit, bilardo, bowling, lojëra kompjuterike, qendër Bukuri dhe masazh, prozhektor për fusha tenisi dhe mësime. Programet argëtuese gjatë ditës, garat në plazh dhe në pishinë, në mbrëmje tregojnë programe. Mini klub për fëmijë nga 04-12 vjeç me aktivitete dhe programe të ndryshme. Programet argëtuese gjatë ditës, garat, në mbrëmje tregojnë programe. Mini klub për fëmijë nga 03 – 16 vjeç të ndarë në grupe të moshave, me programe të ndryshme gjatë ditës dhe në mbrëmje Mini Disco.