Vendndodhja  :
Hoteli ndodhet ne zonen turistike te Side-s, 9km larg qendres se qytetit dhe qendres se Manavgatit dhe 70 km larg aeroportit te Antalyas, me nje largesi prej 250m nga plazhi.

Akomodimi:
Hoteli  ka ne total 455 dhoma komode dhe 944 krevate. Ka 430 dhoma standarte me ballkon(3 prej te cilave handicapped rooms), 17 suita familjare 2 dhoma te lidhura me dere ndermjet tyre, ne nje dhome ndodhet nje double bed dhe ne dhomen tjeter 3 twin beds) me pamje nga pishina dhe kopshti, 8 deluxe rooms me pamje nga deti ose nga lumi, ballkon dhe jacuzzi. Te gjitha dhomat
jane te kompletuara me telefon,  tualet me dush dhe aksesoret e nevojshem, tharese flokesh, LCD TV (satelite), minibar,
kasaforte, ballkon.

Bare dhe restorante :
Restoranti kryesor ofron sherbim bufe me menu te pasur tradicionale dhe nderkombetare. Koncepti All Inclusive( mengjesi,mengjesi I vone, dreka, darka ne forme buffe e hapur), snack, akullore & pasta, Turkish Gozleme, pije vendase dhe leng frutash I fresket, akullore, Turkish mocha dhe pijet e importuara( extra charge)

Restoranti Qendror: Ka kapacitetin 900 pax ne ambientin e brendshem dhe 250 pax restorant I hapur. Ndodhen gjithashtu dhe 3 Restorante a la Carte te perfshira
Pasticeria: Ka nje kapacitet prej 250 pax, ndodhet ne amient te hapur dhe ne tarrace.
Baret: Beach Bar, Lobby Bar, Pool Bar, Disco ( Baret jane hapur 10:00-24:00 te perfshira ne concept. Pas ores 24 :00 jane me extra charge) Lobby Bar eshte hapur 24 ore

Facilitetet
Hoteli ofron keto sherbime : recepsion 24 ore, pishine e brendshme dhe e jashtme per femije dhe te rritur, tunelet e uji, rreshkiteset e ujit, jakuzzi, banjot turke, trajtimet ne dhome, Free wifi ne te gjithe hotelin, minibar, kasaforte, A’la Carte Restorant, disko, plazh privat, tenis, sporte ujore dhe scuba diving, volleyball, pingpong, tennis aerobi, internet, sale mbledhje dhe conference, cadra dhe shezllone, minimarket, fax, lavanderi dhe pastrim kimik, sherbim dhome, animacione, miniclub, wellness and spa, sauna, masazhe, trajtime te ndryshme trupi dhe fytyre.

Pishina
Pishine e jashtme , brendshme, pishine olimpike, pishine per femije,

SHERBIMET E HOTELIT
Sherbimet e perfshira
 • Fitness Center
 • Snack Bar
 • Turkish Bath
 • Water Slides
 • Playground
 • Kindergarden
 • Mini Bar
 • Pool
 • Beach Hotel
 • Indoor Pool
 • Darts
 • Volleyball
 • Billiard
 • Kids Club
 • Private Beach
 • Basketball
 • Hair dryer
 • Internet
 • Internet Wireless
 • Jacuzzi
 • Kids Pool
 • Restaurant
 • Sauna
 • Outdoor Pool
 • Disco
 • Table Tennis
 • Safe box
 • Air Condition
 • Sand Beach
Sherbimet me extra pagese
 • Conference Hall
 • SPA
 • Telephone
 • Room Service
 • Wellnes center
 • Beauty Center
 • Dry-cleaning
 • 24H Doctor
 • Market
 • Massage Center
 • TV Saloon
 • Body Treatment
 • Laundry Service
 • Water Sports
 • Diving Scuba
Koncepti i Hotelit
ALL INCLUSIVE

Koncepti ALL INCLUSIVE perfshin:

Cdo gje, perfshire dhe konceptin e pijeve alkoolike dhe jo-alkoolike, te cilat jane falas nga ora  10:00-00:00
Serviset Falas:
Mini club,  rreshkiteset e ujit, pishina e brendshme, cadra dhe shezllonet, jakuzzi, Banjot turke, Sauna, trajtimet ne dhome, Free wifi ne te gjithe hotelin, minibar, kasaforte, A’la Carte Restorant,

Serviset me Pagese
Qendra e lojrave, Spa trajtimet, Masazhet, Servisi I lavanderise, telefoni, Fax, Fotokopje Doktori, Sportet ujore, Servisi I dhomes.