POZITA: Hoteli SELECTUM FAMILY COMFORT SIDE  është i vendosur në rajonin Kızıagac 10 km nga Manavgat dhe 75 km nga aeroporti Antalia.

VENDOSJA: SELECTUM FAMILY COMFORT SIDE  Numri total i dhomave në ndërtesën kryesore 285 dhe 116 dhoma në shtëpitë e klubit (dy kat). Ndërtesa kryesore: Dhoma standarde (30m², një dhomë gjumi, një banjo, max.3 + 1pax), Dhoma familjare (36m², dy dhoma gjumi me dyert kanate në mes, një banjo, max.2 + 2pax) dhe tre dhoma për persona me aftësi të kufizuara. Në anën e klubit: Dhoma standarde (23m², një dhomë gjumi, një banjo, max.2 + 1inf), Dhoma familjare (36m², dy dhoma gjumi me dyer në mes, në një dhomë gjumi janë krevate ik me vrap për fëmijë, 2pax). Të gjitha dhomat kanë banjo private me vaskë, dush, tharëse flokësh, sistem qendror me ajër të kondicionuar në ndërtesën kryesore dhe sistem të ndarë në dhomat e klubit, telefon direkt, kuti të sigurt, mini bar (pije freskuese, ujë, birrë rimbushur çdo ditë) , çaj dhe kafe të ngritur, TV satelit dhe kanale muzikore, dysheme të laminuara në ndërtesën kryesore dhe qeramike në dhomat e klubit, ballkon. Internet Wi-Fi pa pagesë.

SHËRBIMI: SELECTUM FAMILY COMFORT SIDE  Ultra all Inclusive- bufe i hapur  për mëngjes, drekë, darkë, snacks në mëngjes dhe pasdite, rostiçeri natën vonë, të gjitha pije alkoolike dhe joalkoolike lokale nga 09.00 – 24.00, në Disco club deri në ora 02.00, akullore gjatë orëve të caktuara, restorante A’la Carte me rezervim paraprakisht dhe një herë në një qëndrim. Nuk përfshihen: të gjitha pije të tjera të importuara, të gjitha llojet e pijeve shishe, pije luksoze, lëngje frutash të freskëta, tub uji, shërbim në dhomë.

PËRMBAJTJA: Restoranti kryesor me byfe të hapur  Restorantet A’la Carte – turke, peshk, italisht, meksikan, Lindja e Largët, bare rreth kompleksit të hotelit. Doktori, babysitting, lavanderi, telefon, faks, internet, qendër tregtare, me qira një makinë janë pagesë shtesë. Interneti Wi-Fi në të gjithë hotelin është pa pagesë.

PLAZHI: SELECTUM FAMILY COMFORT SIDE  Plazhi privat i hotelit, me rërë, me shtretër dielli, cadra dielli, dyshekë, peshqir plazhi pa pagesë. Pavionet private në plazh janë me rezervë paraprakisht dhe me pagesë shtesë.

SPORTI DHE ARGËTIMI:Pishinat e jashtme dhe të mbrendshme  për të rriturit dhe fëmijë, rrËshqitëse në ujë, banjë Turke, sauna,qendër fitnesi, banjo me avull, ping pong,volejboll plazhi ,basketboll janë pa pagesë. Me pagesë : Masazh, sportet  ujore, SPA&Wellness.
Programet argëtuese gjatë ditës, gara pranë pishinës dhe në plazh, në mbrëmje show programe. Mini klube për fëmijë nga mosha 04 – 12 vjet.