Pushimet familjare në Antalya pranë pishinës dhe plazhit, argëtim dhe kërkim të aventurave fantastike në natyrën e mrekullueshme janë me të vërtet të paharrueshme.

Me rrezet e diellit gjatë gjithë vitit, plazhet e vlerësuara me çmime dhe hotelet e klasit botëror, nuk është çudi që familjet të kthehen herë pas here në këtë vendpushim mahnitës në bregdetin e Mesdheut të Turqisë.

Me ofertat me te volitshme nga Max Travel  do perjetoni pushimin e jetes ne Antalya.

E se qysh me u kënaq në Antalya me familje, Max Travel ka pergaditur kete artikull për ty…

 

Vendosuni në Hotele Familjare

Shumë hotele në Antalya kanë koncepte për fëmijë, duke ofruar një gamë të gjerë lehtësish dhe aktivitetesh. Disa resorte të shkëlqyera shkojnë aq larg sa kanë krijuar koncepte superiore për të pasur gjatë gjithë kohës shumë gjëra për të parë dhe për të bërë derisa jeni në pushime me familjen tuaj. Me çmime të përballueshme dhe me koncepte të shërbimeve aq të mira saqë do të keni dëshirën të mos ktheheni në jetën e përditshme dhe ky pushim të mos mbaroj.

Top Hotelet më të mira per familjet në Antalya:

 1. Granada Luxury Belek
 2. Asteria Kremlin Palace
 3. Vox Maris
 4. Tui Magic Life Jacaranda
 5. Mukarnas Resort
 6. Kirman Belazur
 7. Dosinia Luxury Resort

 

Filloni ndryshe

Filloni ditën tuaj me një mëngjes të shijshëm për të marrë energji për aventurat tuaja në Antalya. Hotelat dhe restorantet në zonën turistike ofrojnë një shumëllojshmëri të madhe ushqimesh për të gjitha shijet. Për një mëngjes tradicional turk, provoni “simit”, një lloj buke me formën e shiritit që është i shijshëm. Gjithashtu, mos harroni të shijoni një gotë çaj turk të aromatizuar që shoqërohet shpesh me mëngjesin.

 

Vazhdoni ditën

Pas mëngjesit, kërkoni aventurë dhe argëtim nëpër vendet e bukura të Antalyas. Këtu ka shumë opsione të këndshme për t’u bërë me familjen tuaj. Mund të vizitoni Plazhin Konyaalti, ku mund të shijoni detin dhe të luani në rërë me fëmijët tuaj.

Disa nga plazhet që ju rekomandojmë të vizitoni në Antalya:

 • Plazhi Kaputaş
 • Side, Kumköy, Çolaklı, dhe Evrenseki
 • Plazhi i Belekut
 • Side, Sorgun dhe Titreyengöl

 

Pishina dhe parqe ujore

Pishinat tona me rrëshqitëse uji janë të domosdoshme për fëmijët dhe familjet e tyre në Antalya. Nëse jeni nga ata që preferojnë pishinën në vend të plazhit, juve tani po ju  Pushoni dhe relaksohuni në shezllonet e diellit pranë pishinës dhe kërceni nën ritmin e muzikes gjate verës. Ka shumë pishina dhe parqe ujore si:

 • Pishina kryesore
 • Pishina per femije
 • Pishina e brendshme
 • Aqua Towers

 

Argëtoni veten me këto aktivitete

Antalya është një nga ato destinacione ku mund të gjesh diçka për të gjithë. Së fundi, nëse jeni një adhurues i emocioneve dhe dëshironi të provoni snorkeling, ecje, biçikletë atëherë ju jeni në vendin e duhur ku do të keni shumë gjëra për t’ju mbajtur më të gjallë këtu.

Provoni këto opsione argëtimi në Antalya:

 • Merrni një turne me jaht
 • Bëni rafting
 • Notoni në det
 • Hypni në parasailing
 • Provoni hiking

 

Koha e lirë

Kaloni kohën e lirë me familje në Antalya sepse ka shumë vende te bukura ku ju mund të argetoheni se bashku…

 • Akuariumi i Antalyas

Akuariumi i Antalyas është një nga akuariumet më të mëdha në botë dhe një vend i mrekullueshëm për të eksploruar pasurinë e detit. Ky akvarium ka një galeri me mbi 40 të peshkut të ndryshëm, duke përfshirë specie të rralla dhe të kërcënuara të detit.

 • The Land of Legends

The Land of Legends është një park mahnitës aventuror ku ofron një përvojë unike me ngjyra të ndritshme, shfaqje emocionuese dhe lojëra argëtuese për të gjithë familjen. Në The Land of Legends, ju mund të eksploroni një botë fantastike me shkëmbinj të mahnitshëm, rrugët magjepsëse dhe atraksione tërheqëse.

 • Shetitni parqet

Një nga aktivitetet më të bukura që mund të bëni në Antalya është shetitja në parqet e qytetit. Parku Korsanëve (Park of Legends) është një zgjedhje e shkëlqyer për të kaluar një ditë të qetë në natyrë. Aty gjeni zona për të shijuar piknikun, lojra për fëmijë, dhe mundësi për të bërë mjetet sportive.

 • Bëni shopping në Pazar

Pazar i Kaleici (Pazar i Vjetër) është një destinacion fantastik. Mund të gjeni këtu një gamë të gjerë të produkteve tradicionale siç janë pëllumbat me ngjyrime artistike, produkte të leshuar nga deti si shumëllojshmëri rrathësh dhe shkolle dhe edhe artizanat lokale si rrobat tradicionale dhe artikuj të dekorimit.

 

Mbrëmjet me familje

Vendndodhja bregdetare e Antalias e bën atë të përsosur për të ngrënë buzë detit. Zgjidhni një restorant me pamje nga deti për të shijuar një darkë relaksuese me zhurmën e valëve në sfond. Shikoni perëndimin e diellit sepse Antalia ka perëndim të diellit mahnitës dhe shumë restorante ofrojnë ndenjëse në natyrë ku mund të shikoni diellin duke perënduar ndërsa shijoni vaktin tuaj. Kjo mund të krijojë një atmosferë të paharrueshme dhe romantike.

 

Rezervo tani


Viber
Whatsapp Facebook Messenger