Bullgaria është një parajsë absolute verore, nga peizazhet e saj të këndshme, perëndimet e diellit që të lënë pa frymë, monumentet antike dhe brigjet e pacenuara, nuk është çudi që Bullgaria është në krye të listave të udhëtimeve në muajt e verës.

Me Super Ofertat e Max Travel ju mund te arrini cdo destinacion.

Në verë, Bullgaria gëzon mot të ngrohtë dhe me diell, duke e bërë atë të përsosur për aktivitete në plazh, ngrënie në natyrë dhe për të eksploruar rrënojat e lashta pa u shqetësuar për shiun ose temperaturat e ftohta.

Pse në Bullgari…?😋

 

Plazhet e bukura

Plazhet në Bullgari janë disa nga më të bukurat në vend, ky rajon ofron shumë mundësi për të kënaqur verën në mënyra të ndryshme. Bullgari ka një bregdet të shkëlqyeshëm me plazhe të bukura, ujë të pastër dhe peisazhe natyrore të mahnitshme.

 • Zona Sunny Beach

Ky është ndoshta vendpushimi më i famshëm i plazhit në Bullgari, i njohur për atmosferën e tij të gjallë, plazhin e gjatë me rërë dhe gamën e gjerë të hoteleve, restoranteve, klubeve të natës dhe aktiviteteve të sporteve ujore. Sunny Beach ndodhet pranë qytetit të Nesebar dhe është një destinacion popullor për familjet, çiftet dhe udhëtarët e rinj.

Akomodimi në hotele luksoze

Ka shumë hotele luksoze në Bullgari, disa nga hotelet që Max Travel ju propozon të akomodoheni që kane shërbim ne konceptin Ultra All Inclusive, aktivitete te shumta te dedikuara për të gjitha moshat, ushqim shumë te shijshem dhe dhoma shumë komode janë…🤩

1. Barcelo Royal Beach
2. Cook’s Club Sunny Beach
3. DIT Majestic Beach;
4. Glarus Beach hotel
5. HVD Club Bor
6. HVD Reina Del Mar
7. Melia Sunny Beach
8. Nevis Resort
9. Secrets Sunny Beach
10. Sentido Neptun Beach
11. Sol Nessebar Palace
12. Voya Beach Resort
13. Wave Resort

 

Aktivitete të ndryshme

Bregdeti i Detit të Zi të Bullgarisë është i famshëm për aktivitetet ne plazhet e tij të bukura. Vende si Sunny Beach, Golden Sands dhe Albena tërheqin mijëra vizitorë çdo verë që vijnë për të shijuar diellin, detin dhe rërën e shumë gjera te tjera te bukura per ti bërë…

 • Sportet ujore

Ujërat e pastër kristal të Greqisë ofrojnë kushte të shkëlqyera për aktivitete të ndryshme sportive ujore si snorkeling, zhytje në skuba, rrëshqitje në ajër, kiteboarding dhe lundrim.

 • Spa dhe Wellness Retreats

Bullgaria është e njohur për burimet e saj minerale dhe vendpushimet spa. Merrni pak kohë për t’u çlodhur dhe përtërirë në një nga qendrat e shumta spa dhe Wellness që ofrojnë trajtime si banja minerale, masazhe dhe terapi balte.

 • Eksplorimi i rrënojave të lashta

Bullgaria është shtëpia e një pasurie të vendeve arkeologjike dhe rrënojave antike që ofrojnë njohuri magjepsëse në historinë dhe qytetërimin e saj të pasur.

 

Kënaqësitë e kuzhinës

Kuzhina bullgare gjatë verës pasqyron bujarinë e produkteve të freskëta të disponueshme gjatë kësaj stine. Këtu janë disa ushqime dhe pjata të njohura që mund të hasni në Bullgari gjatë muajve të verës:

 • Perime të freskëta
 • Sallatat
 • Mishrat e pjekur në skarë
 • Peshku i freskët dhe ushqimet e detit
 • Frutat

 

Udhëtime ëndrrimtare me varkë

Gjatë verës, bregu i Detit të Zi të Bullgarisë ofron udhëtime të ndryshme me varkë dhe lundrime që i lejojnë vizitorët të eksplorojnë peizazhet mahnitëse bregdetare, të shijojnë ujërat e kaltër të pastër dhe të zbulojnë atraksionet aty pranë.

Këtu janë disa udhëtime të njohura me varkë dhe lundrime që mund të përjetoni në Bullgari gjatë muajve të verës:

 • Lundrimet bregdetare në Detin e Zi
 • Turne me varkë në Nessebar dhe Sunny Beach
 • Turne për shikimin e delfinëve
 • Aventurat e Hopping Island
 • Lundrimet në perëndim të diellit
 • Kartat e jahteve private

Jeta epike e natës

Përgjatë bregut të Detit të Zi, vendpushimet si Sunny Beach dhe Golden Sands janë të famshëm për festat e tyre në plazh. Këto festa shpesh shfaqin DJ ndërkombëtarë, muzikë live dhe një atmosferë të gjallë që zgjat deri në orët e para të mëngjesit. Klubet dhe baret e plazhit ofrojnë kokteje, shisha dhe argëtim buzë detit.

 

Rezervo tani


Viber
Whatsapp Facebook Messenger