Hoteli Grand Gulsoy gjendet me lokacion ne qender te qytetit te vjeter te Stambollit. Ne afersi prej 10 minutash gjinden kapaliqarshi(Grand Bazaar) dhe xhamia Suleymaniye.

Te gjitha dhomat e hotelit jane te pajisura me minibar dhe televizione flat. Poashtu, disa prej dhomave kane edhe nje hapesire ku mund te gjeni Kohen per tu ulur dhe relaksuar.

Hoteli ofron dy pishina ne sherbim te klienteve, nje te mbyllur dhe nje te hapur. Poashtu, ju mund te perdorni Saunen, banjon turke(hamamin) dhe solariumin.

Stafi professional I hotelit eshte ne sherbim te klienteve 24 ore ne recepsion. Ata mund te ju ndihmojne nese keni nevoje per te marre nje vetur apo biciklete me qira.

Restorani kryesor I hotelit ofron ushqim tradicional turk ose kuzhine internacionale. Poashtu, ne cdo kohe keni mundesine te porositni ushqim dhe pije ne dhomat tuaja.

Grand Gulsoy eshte nje vend ideal per turistet te cilet kane per cak te vizitojne monumentet historike dhe muzet e Stambollit.