I ndodhur ne zemren e qytet te Stambollit, CVK Park Bosphorus Hotel Istanbul eshte vetem 150m larg Sheshit Taksim dhe vetem 5 minuta ne largesi te Pallatit Dolmabahce. Me nje interier shume luksoz, hoteli ofron 2 pishina si dhe nje Spa Centre e cila ka hapesire prej 8500 m2. Mysafiret e hotelit mund te perdorin Saunen, Banjon turke(hamamin), dhomen me ajer(steam room) dhe masazha te ndryshme qe ofrohen nga stafi professional I Safira Spa Centre.

Te gjitha dhomat jane te mobiluara qe te japin nje ndjenje te luksit dhe kane LCD TV, Wi-Fi pa pagese dhe nje ngrohes te ujit me te cilin mund te beni nje kafe ose nje qaj.

Restorani kryesor I hotelit Gumussuyu ofron mengjes me tavolin te hapur dhe poashtu ka sherbim a la carte me menu per racionet tjera. Park Patisserie dhe Lounge te cilat gjinden ne lobby servojne embelsira te fresketa, biskota, qokollada te ndryshme sipas shijes tuaj dhe akullore.

Ndersa nga Terasa Hezarfen ju mund te pini pije te ndryshme duke shijuar pamjen mahnitese te bosforit.

Restorani me eksklusiv I hotelit gjendet ne katin me te larte te hotelit I cili quhet IZAKA. Aty mund te shijoni pamje panoramike prej 240 gradeve te Bosforit, Pallatit Topkapi, pjeses aziatike te qytetit, dhe uren e bosforit.