Nëse keni planifikuar të bëni një udhëtim të paharrueshëm, Max Travel ofron paketen vikendi ne Stamboll cdo fundjave.

Ku per 3 dite qendrim ju oforojme cmime te voltishme dhe sherbim profesional gjate vizites suaj. Me cmime duke filluar nga 189 EUR ju do te perfitoni nga sherbimet si me poshte

 • Fluturimi me Turkish Airlines
 • Nisja cdo te Shtune ne ora 09:10 mengjes
 • Kthimi te Henen ne ora 20:00,
 • Ciceron dhe asistence 24 ore
 • Cmime ekskluzive ne hotelet e perzgjedhura

Zona Taksim

Zona Laleli, Sultanahmet, Beyazit

Premium Selection

⋙ Të Përfshira:
✔ Fluturimi me Turkish Airlines
✔ Bagazh 30 Kg
✔ Bileta e Avionit : Prishtinë – Stamboll – Prishtinë
✔ Transferi : Aeroport – Hotel – Aeroport
✔ Akomodimi: 2 netë
✔ Shërbimi sipas Konceptit BB
✔ BB- Fjetje me mengjes
✔ Asistence 24/7 gjatë gjithë kohës
✔ Të gjitha taksat

Për rezervime kontakto:
☎ 038 754 754
☎ 049 754 754
☎ +383 49 754 754 (viber)
email: info@maxtravel.al

Opcionale: Vizitë me guidë në Xhamia Blu, Hipodromi, Bazilika, Xhamine e famshme të Shën Sofisë. Grand Bazar – Kapali Qarshi per vetem 20 Euro per person

Nje  Vikend ne Stamboll është marramendës, krijon dehje historike, magjiplotë dhe trullos në masë të barabartë duke nisur nga e vjetra në bashkëkohoren. Mjafton të biesh në kurthin e dashurisë, që ngre ky qytet për secilin vizitorë.

Stambolli ka Qendrat më të bukura tregtare Qendrat tregtare mund të konsiderohen si një prej atraksioneve të shumta në Stamboll. Tani që edhe lira është zhvleresuar keni akoma më shumë arsye pse të vizitoni disa prej qendrave më të mira tregtare si: Zorlu Center, Cevahir, Istinye Park etj.

ÇFARË TË BËNI NË STAMBOLL?
Stambolli është i mbushur me atraksione turistike, duke filluar nga pallatet, xhamitë e rrënojat antike, e deri te dyqanet e pafundme brenda Grand Bazaarit.

Për t’ju ndihmuar ta organizoni vizitën e parë në Stamboll, më poshtë e keni listën e vendeve të cilat s’bën pa i vizituar:

 •  Blue Mosque
 •  Hagia Sophia
 •  Topkapi Palace
 •  Basilica Cistern
 •  Grand Bazaar
 •  Spice Bazaar
 •  Xhamia Suleymaniye
 •  Kulla Galata
 •  Pallati Dolmabahçe
 •  Sheshi Taksim dhe Iskital Ave
 •  Udhëtimin me anije në Bosfor
 •  Lagjen Ortakoy
 •  Perëndimin e diellit në Uskudar

Nëse keni fatin të shihni borë në Stamboll, do të jeni dëshmitarë të një vendi magjik!