POZITA: Hoteli Antique Roman Palace është i vendosur në rajonin Obakoy, 2 km nga qendra e qytetit Alanya dhe 122 km nga aeroporti Antalia.

VENDOSJA: Hoteli Antique Roman Palace posedon gjithsej 113 në dy blloqe. Dhomat standarde (20 – 22m², dhoma standarde bllok janë max.2 + 1pax dhe në B bllok (42 dhoma) max.2 + 2pax, një dhomë gjumi dhe një banjo), dhoma Ekonomike (18-20m², një dhomë gjumi dhe një banjo , pa ballkon). Të gjitha dhomat kanë banjo private me dush dhe vaskë, tharëse flokësh, sistem të ndarë me ajër të kondicionuar, telefon me dalje direkte, kasafortë (pagesë shtesë), mini bar (ujë, pije të buta pas mbërritjes, ngritur (pas mbërritjes), dysheme qilimesh, TV satelitor dhe kanale muzikore, ballkon.

SHËRBIMI: Ultra All Inclusive –  pije për mirëseardhje, drekë, çaj pasdite, kafe, ëmbëlsira, darkë, ushqim i vonë – ushqim për 24 orë të gjitha pije alkoolike dhe joalkoolike në vend nga ora 09.00 – 24.00, bar nga plazhi prej orës 08.30 – 18.30 pije, pije të nxehtë, ushqim të shpejtë), akullore (3 herë në javë për një orë), Restorant A’la Carte një herë në 7 ditë qëndrojnë me rezervë tre ditë më parë, bar pishinë nga ora 10.00 – 23.00 (pije joalkoolike) , Bar i gjelbër nga ora 10.00 – 02.00 (pije alkoolike lokale, pije joalkoolike, kokteje). Nuk përfshihen në sistemin gjithëpërfshirës: pije të importuara, pije në shishe, akullore, kafe turke, bar në plazh (pije alkoolike) dhe lëngje frutash të freskëta.P

PËRMBAJTJA: Restoranti kryesor Antique Roman Palace me byfe të hapur , restorant A’la Carte në plazh, snack bar dhe bar pishinë. Mjeku, shërbimi i lavanderi dhe pastrimi i thatë janë të ngarkuar shtesë. Interneti Wi-Fi është pa pagesë në të gjithë hotelin.

PLAZHI: Plazhi privat i hotelit Antique Roman Palace , guralec dhe rërë, është 20 metra nga hoteli nëpër rrugë. Shtretër dielli, cadra dielli janë pa pagesë, dyshekët janë të ngarkuar me pagesen shtesë. Peshqirët e plazhit janë me depozitë, ndryshimi është pagesë shtesë.

SPORTI DHE ARGËTIMI:  Pishinë të hapur për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitje të ujit, dhomë palestër, pingpong, banjë turke (disa orë), sauna, volejboll plazhi. Sportet e ujit, masazh, bilardo janë pagesë shtesë.  Program i zbavitjes së zbavitjes dhe Mini klub për fëmijë nga mosha 04-12 vjeç.