Labranda Alantur Resort ndodhet në mënyrë tërheqëse pranë Alanya, në një nga zonat më të mira të pushimeve në Rivierën Turke.

Vlerësuar me 5 yje dhe me konceptin All Inclusive, kënaqësia e mysafirëve mbahet gjithmonë në nivelet më të larta.

Në Labranda Alantur Resort ju mund të përjetoni një përvojë unike edhe në kuzhinën nga tradicionale deri tek ajo moderne në restorantin kryesor me ushqime turke, italiane, kineze si edhe me pamje mahnitëse.

Ka shumë dhoma në resortin Labdranda Alantur ku janë të dekoruara me ngjyra të ngrohta dhe ofrojnë dritare nga dyshemeja deri në tavan. Disa dhoma ofrojnë pamje nga deti, ndërsa të tjerat kanë pamje nga kopshtet tropikale me shumë suita të veqanta. WiFi është falas në të gjithë hotelin.

Ky resort me 5 yje ndodhet në një plazh 400m në Alanya, ku ju dergon në opsionet rekreative ku përfshijnë dy pishina, një spa, fusha tenisi dhe palestër ose masazh relaksuese, ndërsa për mysafirët më të vegjël ka një shesh lojërash dhe pishinë për fëmijë.

Labranda Alantur Resort është vendi ideal për udhëtarët që kërkojnë një pushim relaksues por edhe aktiv.

Nga aeroporti i Antalyas ju duhen vetëm 40 minuta nga hoteli Labranda Alantur Resort.