Orange County Alanya është një hotel luksoz 5-yje në qytetin bregdetar të Alanyasë, Turqi. Në një vendndodhje të mrekullueshme pranë bregdetit të pastër dhe me pamje të mrekullueshme të Detit Mesdhe, hoteli ofron një përvojë të jashtëzakonshme për pushuesit e tij.

Hotel Orange County Alanya është një destinacion i popullarizuar për turistët që kërkojnë një pushim të veçantë dhe të këndshëm. Me arkitekturën e tij moderne dhe stilin elegant, hoteli ofron një ambient të bukur dhe tërheqës. Me gjithsej 740 dhoma të përshtatshme për të gjitha nevojat, Orange County Alanya siguron akomodim shume komod për mysafirët e tij.

Hotel Orange County Alanya ofron një gamë të gjerë të shërbimeve dhe aktiviteteve për të siguruar që pushuesit të kenë një qëndrim të mrekullueshëm. Në kompleksin e hotelit, ju do të gjeni një plazh privat, i cili është përkujdesur me kujdes dhe ofron një atmosferë relaksuese. Më shumë se 1000 metra katrorë e plazhit të mirëmbahen përditë, dhe kështu ju mund të shijoni rënien e diellit dhe ujin kristal të Detit Mesdhe.

Për ata që preferojnë aktivitete të tjera, Orange County Alanya ka disa pishina jashtë, pishina të mbyllura, si dhe pishina për fëmijë. Hoteli ka një qendër fitnesi moderne, një spa tërheqës me trajtime relaksuese dhe një qendër sportive ku mund të luani futboll, tenis dhe volejball në plazh. Për më tepër, ka edhe një mini klub për fëmijë me lojëra dhe aktivitete të përshtatshme për ata.

Gjithashtu, hoteli Orange County Alanya ka një zgjedhje të shkëlqyeshme restorantesh dhe bare, ku mund të shijoni kuzhinën e ndryshme ndërkombëtare dhe vendase. Nga ushqimi gourmet deri te ato tradicionale, restorantet dhe baret e hotelit do t’ju sjellin një eksperiencë gastronomike të paharrueshme. Personeli I trajnuar mirë dhe shërbimi i shkëlqyeshëm sigurojnë që pushuesit të ndihen të kujdesur dhe të lumtur gjatë gjithë qëndrimit të tyre.

Përmbledhtazi, hoteli Orange County Alanya është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të kaluar një pushim të shkëlqyeshëm dhe relaksues në bregdetin e Alanyasë. Me akomodim të shkëlqyeshëm, shërbime të kualitetit të lartë dhe ambientin e tij të mrekullueshëm, ky hotel ofron një përvojë të jashtëzakonshme për pushuesit e tij.

Hoteli gjendet vetem 70 min larg nga aeroportit I Antalyas.

Looks like you have blocked notifications!