Pozita: Hoteli MagicLife Masmavi është i vendosur në në rajonin Belek, 35 km nga aeroporti Antalia.

Vendosja: Hoteli MagicLife Masmavi posedon gjithsej 595 në një ndërtesë kryesore, në zonën e Villa dhe lagunës ndodhet 200 metra nga ndërtesa kryesore. Dhomat standarde në ndërtesën kryesore DZX2 (26m², një dhomë gjumi me krevat francez + krevat divan, një banjo, max.2 + 1pax), Dhoma standarde të bungalot në pjesën vilë DZX1 (22-24m², një dhomë gjumi me krevat francez, .2pax), dhoma gjumi luksoze DZX3 (49m², një dhomë gjumi me krevat francez + krevat divan, një banjo, max.3 + 1pax), Dhomë familjare në ndërtesën kryesore FZX2 (38m², dy dhoma gjumi me dyer në mes, banjo, max.3 + 1pax), Laguna Familjare FZX3 ne lagunen (58m², dy dhoma gjumi me dyer ndermjet, nje banjo, me qasje direkte ne pishine, max.3 + 1pax). Të gjitha dhomat kanë banjo private me dush, tharëse flokësh, sistem të ndarë me ajër të kondicionuar, telefon me dalje direkte, mini bar (ujë, pije të buta pas mbërritjes), kuti të sigurt, TV LCD satelitor dhe kanale muzikore, parket laminat, Internet Wi-Fi pa pagesë (Të gjitha dhomat janë përafërsisht 350 – 400m larg plazhit)

Shërbimi: MagicLife Masmavi  Ultra All Inclusive – bufe i hapur, shërbimi për mëngjes, mëngjes i vonshëm, drekë, darkë, snack gjatë ditës dhe meze të lehtë natën, pije lokale alkoolike dhe joalkoolike, restorante A’la Carte (turke, italiane, ndërkombëtare) me rezerva paraprakisht dhe një herë në një qëndrim. Nuk përfshihen: pije të importuara, lëngje frutash të freskëta, vera speciale, të gjitha pije në shishe, shërbim në dhomë, restorante Japon A’la Carte me rezervim paraprakisht dhe me pagesë shtesë, shërbim në dhomë.

Përmbajtja: Restoranti kryesor me bufe të hapur, Restorantet e A’la Carte: Peshku, Turqia, Japonia, International, baret rreth kompleksit të hotelit, Disco bar. Doktor, lavanderi, karrige flokësh, telefon, faks, internet kafe, zona e blerjeve, me qira një makinë janë pagesë shtesë. Interneti Wi-Fi në zonën e Lobit dhe dhomat është pa pagesë.

Plazhi: Plazhi i hotelit, me rërë dhe guralecë, me shtretër dielli, çadra dielli dhe peshqir plazhi janë pa pagesë.

Sporti dhe argëtimi: Pishina të hapura dhe të brendshme për të rriturit dhe fëmijët, rrëshqitjet e ujit, banjë turke, sauna, palestër, fusha tenisi, pingpong, volejboll plazhi. Sportet e ujit, prozhektor për fusha tenisi dhe pajisje, masazh, qendër SPA, bilardo, lojë kompjuterike dhe golf janë me pagesë shtesë.
Programet argëtuese gjatë ditës, garat, në mbrëmje tregojnë programe. Mini klub për fëmijë në grupe të ndryshme të moshës nga 03 – 16 vjeç të ndarë në grupe të moshave me programe gjatë ditës dhe në mbrëmje.