I vendosur në zonën piktoreske ku lumi Acısu takohet me Mesdheun, i rrethuar nga një pyll prej 75 hektarësh dhe duke ofruar ajër të pastër dhe diell, Selectum Family Resort mirëpret mysafirët në një përvojë të paharrueshme pushimesh me familjen e tyre. Selectum Family Resort Belek lejn mysafirët të shijojnë qetësinë e natyrës të plotësuar me cilësinë e Selectum Hotels.                                                                                                    

Duke synuar që të gjithë të ftuarit të jenë të kënaqur me qasjen e tij miqësore dhe me cilësi të lartë të shërbimit, një pushim në Selectum Family Resort Belek do t’i lërë mysafirët me kujtime të reja të paharrueshme.

Selectum Family Resort Belek ka disa kategori dhomash per akomodim, ju mund te zgjidhni te akomodoheni ne dhoma standarte, dhoma familjare, apo ne suita familjare, te gjitha keto te pajisura me te gjitha gjerat qe ju te ndiheni sa me komod.

Mund të shijoni një shuplakë të shijshme të hapur në periudha të ndryshme të ditës në restorantin kryesor, i cili është restoranti më i madh në Selectum Family Resort Belek. Por sigurisht nuk mungojne edhe restaurantet A la Carte te cilat ju ofrojne ushqime te shijshme nga kuzhina botrore.

Plazhi me rërë të hollë 500 metra i gjatë, eshte nje prej plazheve më të pastër në Antalia. Me muzikë dhe lojëra të organizuara çdo ditë, pishina kryesore e jashtme ofron orë argëtimi, së bashku me ushqime dhe pije të shijshme. Aquaparku me 6 rrëshqitje në zonën e Mini Club u jep fëmijëve plot argëtim me pistën e tij unike të rrëshqitjes. Shijoni në zonën e akuaparkut me 5 rrëshqitje të projektuara posaçërisht për të rriturit.

Kënaquni duke u përkëdhelur në Selectum Family Resort Belek me banjë turke dhe sauna, si dhe masazhe, trajtime për lëkurën dhe shumë më tepër.

Përjetoni një pastrim dhe një masazh me shkumë në banjën klasike turke dhe relaksohuni gjatë një trajtimi masazhi rigjallërues të aplikuar nga profesionistë në SPA

Për të arritur në SELECTUM FAMILY RESORT BELEK nga aeroporti i Antalyas ju duhen vetëm 40 minuta.