Aeroporti: 40km
Qyteti me I afert: Belek 11km
Plazha: Direkt ne plazh
Wi-Fi: Në lobby pa pagesë

Pozita: Hoteli Kirman Belazur është i vendosur në regjionin Belek, Bogazkent, 45km nga Antalya dhe 40km nga aeroporti i Analisë.

 

Vendosja: Hoteli Kirman Belazur posedon gjithsej 480 dhoma në shtatë blloqe katër katëshe. Dhomatstandarde janë 396 (29m², max.3+1pax një dhomë gjumi dhe një banjë), dhomaFamiljare janë 79 (39m², 2 dhoma gjumi me derë ndarëse, max.4+1pax) dhe 5 dhomapër persona me aftësi të kufizuara. Të gjitha dhomat janë me banjë private medush/vaskë, tharëse flokësh, sistem qëndror klimatizimi (punon sipas kushteveklimatike), telefon direkt, mini bar (ujë, lëngje joalkoolike rimbushet çdoditë), arkë (me pagesë shtesë), TV satelitor me kanale muzikore, ballkon.Dhomat janë ma pamje pjesërisht nga deti apo nga kopshti.

 

Shërbimi ne Hotelin Kirman Belazur eshte Ultra All Inclusive – prej 10.00 – 02.00, bufe e hapur për mëngjes, mëngjes ivonshëm, dreka, ushqime të lehta në plazh, kafe pasdite, çaj dhe ëmbëlsira,darka dhe ushqim i lehtë në mesnatë, këndi për foshnje i hapur 24orë. Të gjithapijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore dhe standarde nga importi, lëngjet efreskëta frutash (vetëm në mëngjes), A’la Carte restorantet në mbrëmje merezervim paraprak dhe një herë gjatë qëndrimit. Në Wine House vetëm vera eshtëpisë është pa pagesë dhe me rezervim paraprak. Me pagesë: pijet speciale tëimportuara, pijet në shishe, lëngjet e freskta frutash, akullore (vetëm në Miniklub është pa pagesë 1 orë gjatë ditës), nargile.

 

Përmbajtja: Hoteli Kirman Belazur ka Restoranin kryesor me bufe të hapur,

A’la Carte restorantet ne Kirman Belazur 

  • Lavanda- Mediteran,
  • Turca -Turk,
  • Zuma-Lindja e Largët

Me pagesë: Mjeku, kujdestare e fëmijëve, floktari, qendra tregtare, telefon, fax, rent a car. WI-FI interneti në Lobby është pa pagesë. 

 

Plazhi ne hotelin Kirman Belazur  posedon plazhin privat me rërëdhe guralecë. Shtretërit, ombrellat, peshqirët për plazh janë pa pagesë.

 

Sporti dhe argëtimi: Kirman Belazur  ka Pishinë të jashtme dhe ebrendshme për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë, banjë Turke, teren përtenis, Jacuzzi, fushë tenisi, volejboll plazhi, basketboll, ping-pong. Mepagesë: Sauna, masazhi, ndriçimi për fushë tenisi, sportet ujore me motor, SPA& qendra e bukurisë, bowling dhe bilardo.

 

Program zbavitës me grupe speciale gjatë ditës, në mbrëmje show programe. Poashtu mbrëmje Gala, netë Italiane, Turke…. Mini klub për fëmijë 04 – 12 vjeç.