Kur jeni në kërkim të vendeve më të mira për të kaluar pushimet tuaja në Antalya me fëmijë, kushtojini vëmendje të veçantë ambientit, ushqimit dhe dhomave në të cilat do të akomodoheni dhe kur jemi tek ambientet, Max Travel do ta ndaj me ju disa hotele të mrekullueshme të cilat kanë shumë pishina me rrëshqitje të mëdha.

Merrni tani oferten e Max Travel, dhe kaloni momente te mrekullueshme me familjen tuaj në Antalya.

1. Granada Luxury Belek

Granada Luxury në Belek u hap në korrik 2016. Resorti nuk ndodhet direkt në det, por posedon në zonën e tij të gjerë 10 pishina të jashtme, një nga pishinat, me rërë te grumbulluar, jep një ndjesi të vërtetë plazhi. Resorti ka gjithashtu 2 pishina të brendshme dhe një palestër dhe qendër Wellness me një sauna dhe hamam. Ndërsa parku ujor me më shumë se 10 rrëshqitje është i jashtëzakonshëm, koncepti i fëmijëve siguron që mysafirët e vegjël të argëtohen në çdo kohë.

Ofertat e kuzhinës përfshijnë kuzhinën turke, mesdhetare dhe ndërkombëtare.

 

2. Club Hotel Turan Prince World

Club Hotel Turan Prince World ndodhet në Manavgat, direkt në plazh. Kompleksi përbëhet nga një godinë kryesore, 10 godina klubesh dhe një zonë vile VIP. Resorti ka një palestër dhe qendër Wellness me një sauna dhe hamam, 5 fusha tenisi, si dhe disa pishina të brendshme dhe të jashtme dhe një park ujor me 14 rrëshqitje.

Me konceptin e fëmijëve, resorti miqësor për familjen ka të bëjë me fëmijët. Ka një Luna Park me një karusel për fëmijë dhe një shumëllojshmëri aktivitetesh që ofrojnë argëtim.

7 restorante ofrojnë kuzhinë turke, mesdhetare dhe meksikane, si dhe pjata të pjekura në skarë, peshk dhe ushqim deti.

Club Hotel Turan Prince World ndodhet në Side.

 

3. Selectum Luxury Resort

Ky resort elegant ka një park ujor që ka 10 rrëshqitje uji, pishina të ndryshme në natyrë, një banjë, 12 fusha tenisi, një fushë të vogël futbolli dhe afërsinë e tij me 10 fushat e golfit në zonë.

Në këtë resort familjar, ofrojnë shumëllojshmëri programesh dhe aktivitete të ndryshme në klubin e fëmijëve. Kuzhina është turke dhe mesdhetare, me zgjedhje shtesë, duke përfshirë një steakhouse, një bar sushi dhe një restorant à la carte të specializuar në ushqim deti dhe peshk.

 

4. Paloma Orenda Resort

Resorti ndodhet direkt në plazhin e tij me rërë, me pishina të ndryshme dhe dhoma në shtëpitë e kopshtit të përhapura në të gjithë kompleksin.

Përveç parkut ujor me më shumë se 10 rrëshqitje, kuzhina e larmishme në Paloma Orenda Resort është një përvojë e mrekullueshme. Ajo ofron kuzhinë bashkëkohore mesdhetare me frymëzim që varion nga Italia në Turqi, nga Libani në Greqi dhe shkrirje të shijshme nga kuzhinat japoneze, kineze dhe të tjera aziatike.

Hoteli është një rekomandim për familjet e reja me sens stili, që duan sportet, ushqimin dhe vlerësojnë privilegjet e pushimeve në plazh me 5 yje në një resort të qëndrueshëm në Turqi.

 

5. Crystal Waterworld Resort & SPA

Shijoni ditët tuaja gjatë qëndrimit tuaj me aktivitete animacioni gjatë gjithë ditës, shfaqje në mbrëmje të përgatitura nga grupe profesionale, koncerte me muzikë live në ditë të caktuara të javës dhe disko. Ju gjithashtu mund të dyfishoni gëzimin duke luajtur lojëra si bowling, bilardo, shigjetë dhe futboll në Qendrën e Argëtimit.

WaterWorld Aquapark është në shërbimin tuaj nga ora 10.00-12.00/14.00-17.00. Ju ofron mundësinë për të kaluar një festë të mbushur me gëzim dhe adrenalinë me 7 rrëshqitjet e saj të ndryshme.

 

Me super ofertat e Max Travel, mund të përjetoni pushimin tuaj të ëndrrave në Antalia.

Looks like you have blocked notifications!