Gjetja e hoteleve tuaja të përsosura të golfit në Turqi mund të jetë e lehtë pasi të gjithë hotelet e vendosura në të njëjtën zonë, të gjithë janë me pesë yje dhe të gjitha funksionojnë në konceptin Ultra All Inclusive. Por krijimi i një kombinimi të përsosur me hotelin tuaj të preferuar në Belek dhe golfit mund të jetë sfidues pasi fushat e golfit bllokojnë kohën e tyre kryesore për mysafirët e hoteleve.

Merrni tani oferten e Max Travel, dhe kaloni momente te mrekullueshme me familjen tuaj në Antalya.

Max Travel permes ketij artikulli, ne kemi perzgjedhur top 4 hotele me fusha private golfi në Belek, Antalia.

 

1. Kaya Palazzo Golf Resort

Kaya Palazzo Golf Resort është një hotel me 5 yje Ultra All Inclusive në Belek, 27 km nga Aeroporti i Antalias. Hoteli ka një plazh privat dhe Kaya Palazzo Golf Club. Ndodhet 3 minuta larg hotelit dhe është projektuar nga një prej stilistëve më të famshëm të fushave të golfit, David Jones.

Kaya Palazzo Golf Club ndodhet në një sipërfaqe totale prej 650,000 m2, e rrethuar nga një pyll me pisha. Ai përbëhet nga një fushë golfi me 18 vrima dhe një varg drejtimi.

 

2. Regnum Carya Golf & Spa

Regnum Carya Golf & Spa është një vendpushim luksoz me 5 yje përballë plazhit në Belek. Konsiderohet të jetë një nga vendpushimet më ekskluzive të golfit në Mesdhe. Hoteli luksoz përmban Carya Golf Club, një nga fushat më të mira të golfit në Antalia.

Kjo përfshin fushën e golfit të klubeve me 18 vrima, Carya, projektuar nga lojtari i shquar australian, Peter Thomson, si dhe kursi kombëtar i golfit me 27 vrima. Carya Golf Club ndodhet në kodra me rërë të butë dhe ka një akademi golfi të klasit botëror me një distancë makine 300+ metra dhe një laborator performancash më të fundit, si dhe një klub të ri me 5 yje.

Prozhektorët në fushën e golfit Carya u lejojnë të apasionuarve të golfit të luajnë golf edhe gjatë natës në temperatura të këndshme.

 

3. Cornelia De Luxe Resort

Cornelia De Luxe Resort është një vendpushim golfi dhe plazhi me 5 yje në Belek. Me klubin e golfit Cornelia të hotelit që ofron një fushë golfi kampionati me 27 vrima vetëm 7 minuta në këmbë larg, hoteli është një destinacion popullor golfi. Ai u projektua nga një prej lojtarëve më të famshëm në botë, Sir Nick Faldo. Ekziston një shërbim transferimi që çon mysafirët e hotelit në fushën e golfit.

 

4. Titanic Deluxe Golf Belek

I ndodhur përgjatë lumit Besgoz në Belek, Titanic Deluxe Golf Belek është hotel luksoz me 5 yje që ofron shërbim ne konceptin Ultra All Inclusive. Ka një plazh privat me rërë dhe klubin e tij të golfit “Titanic Golf Club”, i cili është fusha e parë e golfit me 27 vrima në Turqi.

Fusha e golfit, e krijuar në një sipërfaqe prej 110 hektarësh, është projektuar nga arkitektët e fushës së golfit Hawtree nga Britania e Madhe. Ekziston transferii nga hoteli për në klubin e golfit Titanic.

 

Për të gjithë dashamirët e golfit, merrni super ofertën e Max Travel, dhe shijoni një pushim të paharrueshëm në Belek

Looks like you have blocked notifications!