Diamond Hill Resort & Spa me ambientin e tij të mrekullueshëm do t’ju sigurojë një pushim magjepsës.

Diamond Hill Resort & Spa është 2 minuta në këmbë nga plazhi në të cilin arrihet lehtësisht përmes një tuneli. Pikërisht buzë Detit Mesdhe, ky resort ka pishina të brendshme dhe të jashtme, një zonë plazhi privat dhe objekte me spa.

Hoteli ofron dhoma me ajër të kondicionuar me një TV satelitor dhe ballkon dhe të gjitha dhomat në Diamond Hill Resort Hotel janë të pajisura me cdo gje te nevojshme qe ju te ndiheni sa me reaht.

Restoranti kryesor shërben mëngjes, drekë dhe darkë me nje menu të larshmishme nga kuzhina turke dhe ajo botërore. Ekziston edhe një restorant à la carte, të cilin mund ta vizitoni vetëm një herë gjatë qëndrimit tuaj. Për pije freskuese, mund të shkoni në baret në tarracë, hollin, zonën e plazhit dhe pishinën.

Sauna, pishina e brendshme dhe banja turke në qendrën e spa janë ideale për relaksim. Ekziston edhe një mini klub për fëmijë.

Në mbremje bashkohuni ne show programe të cilat do ju ofrojnë argëtim të pafund me muzik e vallzime dhe shfaqje te ndryshme

Qendra e qytetit të Alanya është një makinë 10 minuta nga Diamond Hill Resort, ndërsa Aeroporti i Antalyas është 1 orë e 40 minuta larg.