Asteria Kemer Resort është një hotel miqësor për familjen dhe fëmijët i cili ndodhet në 55.000 m2 në pyllin me pisha, gjithashtu ofron për mysafirët komoditet akomodimi me 5 yje në ambientin e tij

Asteria Kemer Resort posedon 349 dhoma në 1 pallat, disa prej të cilave janë me pamje nga kopshti dhe nga deti dhe ndahen në 5 kategori si “Economy”, “Standard”, “Junior Suite”, “Family Suite” dhe “Deluxe Suite”. Por te gjitha jane te pajisura me te gjitha gjerat e nevojshme per rehatin tuaj.

Asteria Kemer Resort shërben mëngjesin, drekën dhe darkën ne konceptin bufe e hapur. Ju mund të zgjidhni të uleni brenda ose jashtë ndërsa ushqimi përgatitet. Kuzhinat tradicionale turke dhe restaurantet A la Carte do ju ofrojne nje pervoje ndyrshme te ushqimeve. Pavarësisht nëse po planifikoni një mbrëmje romantike apo një natë të rastësishme, do të gjeni pjatën perfekte.

Asteria Kemer Resort do t’ju ngrohë me tonin më të qartë të detit blu dhe të ngrohtë, me skelën e tij private dhe plazhin me rërë. Mund të gjeni shfaqje netësh në amfi-teatër dhe ka shfaqje dhe aktivitete animacioni gjatë ditës në pishina dhe plazhe.

Gjatë ditës mund të gjeni shumë aktivitete në zonën kryesore të hotelit. Ka 3 fusha tenisi, volej plazhi, fusha mini-futbolli (dysheme sintetike), pingpong, palestër, aerobi, gjimnastikë dhe hapsira. Është gjithashtu e mundur për të gjetur gjuajtje me hark, shigjeta dhe aktivitete të bilardos.

Ju do të ndiheni të veçantë në qendrën SPA, e cila synon të arrijë pritshmëritë tuaja në çdo minutë kur dëshironi të kënaqeni.

Asteria Kemer resort gjendet vetem 1orë e 20 minuta larg nga aeroporti I Antalyas.