Asteria Bodrum Resort ndodhet në gjirin më shumë se të bukur të Gümbet. Gümbet është një vendpushim i gjallë dhe kozmopolit me jetë emocionuese të natës dhe ngjyrën unike blu të detit. Ju do të mirëpriteni që në momentin e parë në hotel nga pamjet e mrekullueshme të gjirit të gazuar Gümbet.

Nuk do të mund ta ndaloni veten të dashuroheni me shtëpitë e vjetra piktoreske të Bodrumit aq sa Peshkatari i Halicarnassusit apo lindja e diellit pas një nate emocionuese kërcimi buzë detit. Asteria Bodrum Resort do të bëhet realitet ëndrrat tuaja turke.

Një shumëllojshmëri dhomash si dhoma standarde, dhoma familjare, dhe suitat e veqanta do të ju ofrojnë rehati të papërshkrueshme do t’ju bëjnë të ndjeni menjëherë atmosferën pozitive të Asteria Bodrum Resort që në fillim.

Në restorantet, të cilat ofrojnë një sërë alternativash të ndryshme, ju do të kënaqeni me shijet e përziera nga kulturat e ndryshme mijëravjeçare të Egjeut. Në restorantin kryesor Amadeus dhe restorantet a la carte: La Gondola (Italian), Sini (Turk), Sancak (kuzhina mesdhetare) me shijet e ofruara do të kënaqet shpirti dhe shija juaj.

Ju mund të shijoni çdo moment të ditës në Terrace Bar, The Pool and Beach Bar, do të jetë pranë jush kur dëshironi të freskoheni në pishinë ose në det. Ju gjithashtu mund të shijoni Bar Windmill, i cili ofron alternativa të veçanta, Aktiviteti Bar dhe Disco Bar që do të plotësojnë argëtimin.

Ne po rishkruajmë përkufizimin e argëtimit me aktivitetet tona të përhapura në të gjithë hotelin tonë, gjatë gjithë ditës dhe gjithë natës. Do të argëtoheni me sporte ujore, mësime kërcimi, sporte tokësore dhe shumë alternativa të tjera; Në dhomën e lojërave, ju do të përfshiheni në beteja konkurruese me opsionet e lojës si bilardo dhe pingpong. Forma më elegante e argëtimit ju pret me emisionet tona speciale, festat me tematikë, kabaretë dhe opsionet e panumërta që do t’i bëjnë xhelozi netët e famshme të Bodrumit.

Do të argëtoheni me sporte ujore, mësime kërcimi, sporte tokësore dhe shumë alternativa të tjera; Në dhomën e lojërave, ju do të përfshiheni në beteja konkurruese me opsionet e lojës si bilardo dhe pingpong. Forma më elegante e argëtimit ju pret me emisionet  speciale, festat me tematikë, kabaretë dhe opsionet e panumërta që do t’i bëjnë xhelozi netët e famshme të Bodrumit.

Lumturia dhe siguria janë prioriteti kryesor. Ekipi profesional do të marrë pjesë në zhvillimin e fëmijëve tuaj përmes aktiviteteve argëtuese dhe edukative dhe do t’ju mundësojë juve dhe mysafirëve tanë të vegjël të kaloni një festë të mrekullueshme.

Në Bodrum, e ashtuquajtura perla e Egjeut-, ju mund të shijoni ujërat e thella blu në një gji të mrekullive natyrore që do të skaliten në kujtimet tuaja, të freskoheni me pishina ku e bardha dhe bluja krijojnë peizazhet më të bukura, argëtohuni shumë në pishinën e aktivitetit ose bëhuni edhe një herë si një fëmijë për të shijuar rrëshqitjet e ujit në pishinë me rrëshqitje dhe shtoni privilegj dhe rehati në kënaqësinë tuaj detare me pavionet e veçanta.

Asteria Bodrum Resort gjendet larg nga aeroporti I Bodrumit vetem 35 min.