The Land of Legends është një park i madh argëtimi që ndodhet afër Belekut, rreth 1 kilometër larg nga bregu. Është parku tematik më i popullarizuar në të gjithë rajonin e Antalias dhe tërheq rreth 2 milionë njerëz çdo vit nga e gjithë bota. Ky park familjar është padyshim një vend që nuk duhet humbur në Antalia

Dhe për të mos humbur pushimet në Antalia, kontaktoni  Max Travel dhe përfitoni nga ofertat më të mira

 

Me të hyrë në resort, ju dërgohen menjëherë në botën e përrallave. Resorti quhet edhe Disneyland i Antalias për një arsye të mirë. Ofron një hapësirë ​​të mrekullueshme për të hequr qafe kufizimet dhe për të aktivizuar imagjinatën e fëmijëve dhe të prindërve të tyre.  Me atraksionet e tij të shumta, duke përfshirë kështjellën e përrallave, një park të madh ujor dhe një park emocionues aventureske, The Land of Legends është një vend i mrekullueshëm për të përjetuar momente argëtuese.

 Max Travel do të ndaj me ju të gjitha informacionet e rëndësishme që duhet të dini për Parkun Land of Legends dhe Hotelin Kingdom i cili gjendet ne kete Park.

 

1. Vizitoni Parkun Tematik të Land of Legends

Land of Legends operohet nga Grupi i Hoteleve Rixos, prandaj të gjithë mysafirët që qëndrojnë në cilindo nga hotelet Rixos kanë automatikisht hyrje falas në parkun argëtues.

Disa hotele të zgjedhura në Belek ofrojnë gjithashtu hyrje falas për mysafirët e tyre, si dhe shumë resorte të tjera në provincën e Antalias. Këto hotele organizojnë udhëtime ditore në Land of Legends për të gjithë familjen.  Ne ju rekomandojmë të rezervoni biletën tuaj të Land of Legends në internet paraprakisht. Kjo do t’ju ndihmojë të shmangni linjat dhe të planifikoni pushimet tuaja pa shqetësime.

 

2. Parku ujor, delfinët dhe rrëshqitjet

Parku i madh ujor ka gjithsej 55 rrëshqitje dhe ofron argëtim për të moshuarit dhe të rinjtë. Raketa Hapësinore do t’ju joshë me mundësinë për t’u bërë një “astronaut ujor”. Për ata që preferojnë pak më pak emocione, ka një rrëshqitje më të butë, apo ndoshta dëshironi të rrëshqisni në një varkë me të gjithë familjen në Family Float?

Çdo gjë dhe gjithçka që mund të bëhet në ujë, do të gjeni në parkun ujor. Nëse jeni të interesuar, mund të merrni edhe mësime zhytjeje.

Ndoshta do të dëshironit të notoni me delfinët, trajnerët japin informacione për jetën e delfinëve dhe se si kujdesen për ta në park. Ata që duan të marrin pjesë duhet të jenë të paktën 8 vjeç dhe të dinë not.

Atraksionet kryesore në Parkun Ujor

Parku ujor ofron 55 rrëshqitje ujore që ofrojnë adrenalinë, disa pak më shumë, disa pak më pak. Në Magicone konike që rrotulloheni në ujë, Tower Falls ju zhyt me kokë në pishinë, Rafting Rapids ju vërtitet përmes baticës së shkumëzuar, Pishina e xhamit Infinity Pool ju fton të notoni në ujin e detit dhe Float Roader ju bën të surfoni në një valë të fortë.

 

3. Vizitoni parkun e aventurave

Më shumë se 30 udhëtime ju presin në parkun tematik të projektuar shumë. Ai ofron gjithçka që do të prisni nga një park aventure. Disa udhëtime ofrojnë një nxitje të madhe adrenaline, madje edhe për profesionistët.

Në Hyper Coaster ngrihesh 62 metra në ajër, aq afër sa të prekësh qiellin. Nga ana tjetër, Typhoon Coaster ju çon nga një lartësi prej 43 metrash në dhe përmes ujit, ndërsa Sky Fighter ju mban të fluturoni në ajër për disa minuta. Ata që duan një eksperiencë pak më të qetë do të emocionohen nga karuseli i zinxhirit. Ndoshta do të dëshironit të provoni edhe tapetin fluturues?

Atraksionet kryesore në Parkun e Aventurave

Një nga atraksionet kryesore është pa dyshim Hyper Coaster i lartë 62 metra, me të cilin me të vërtetë duket se arrini qiellin. Thypoon Coaster, Sky Walker, Street Games, Hurricane, Power Fall dhe Finger Coaster. Vendosni vetë se çfarë ju përshtatet më së miri.

 

4. Shfaqje, ngjarje dhe koncerte legjendare

Me ngjarje dhe performanca befasuese nga artistë me famë botërore, Land of Legends mahnit vizitorët e të gjitha moshave. Në shfaqjen e mrekullueshme të varkave në kanal çdo mbrëmje, do të zhyteni në botën e fantazisë. Një “udhëtim përtej imagjinatës” është mënyra sesi artistja e përshkruan Boat Show.

Në fund të kanalit qëndron një kështjellë përrallore, e cila ngrihet mbi të gjithë kompleksin në një lartësi prej 111 metrash. Shfaqjet me lazer në këtë sfond janë mbresëlënëse. Nga ana tjetër, Shatërvani Chimera pret shfaqje shumëngjyrëshe uji, ku shatërvanët duket se kërcejnë me melodinë, fjalë për fjalë shkrihen në të. Përveç kësaj, Land of Legends pret shfaqje DJ, ekspozita, ngjarje të veçanta konceptuale dhe koncerte.

 

5. Hoteli i Mbretërisë Land of Legends

Me të hyrë në resort, ju futeni në botën e përrallave, dhomat moderne dhe komode janë të dekoruara në mënyrë imagjinare dhe të fokusuara në botën e fëmijëve.

Koncepti vazhdon në të gjithë resortin, kudo do të shihni frymëzimin e legjendave dhe

Land of Legends Kingdom Resort është deri tani vendpushimi më i popullarizuar në të gjithë rajonin e Antalias, duke pritur më shumë se një milion vizitorë dhe familjet e tyre çdo vit. Ky resort ofron më shumë se shtrat. Është një përvojë vërtet argëtuese dhe unike ku mund t’i lini shqetësimet tuaja jashtë gjatë qëndrimit tuaj.

 

6. Shopping Avenue me 100+ dyqane

Qendra elegante tregtare paraqitet si një kompleks kështjelle. Ajo ka ndërtesa të bardha si pallat të rreshtuara përgjatë kanalit që rrjedh në qendër të oborrit. Ashtu si në Venecia, ju mund të hipni edhe një gondolë në kanal.

300 etiketa të njohura ndërkombëtare dhe marka të shumta turke ofrohen në mbi 100 dyqane. Gama e mallrave mbulon pothuajse të gjitha fushat, duke përfshirë veshje, kozmetikë, lodra, artikuj lëkure, artikuj dekorativë, kozmetikë, mallra elektrike. Këtu mund të gjeni gjithçka.

Nëse keni uri, gjeni një vend në një nga kafenetë apo restorantet e shumta që ofrojnë diçka për çdo shije

 

7. Restorante, Bare dhe Ushqime

Restorante dhe kafene të shumta mund të gjenden në të gjithë kompleksin. Pothuajse çdo shije ofrohet. Fëmijëve u pëlqejnë kioskat e donutëve dhe stendat e kokoshkave, ndërsa prindërit mund të shijojnë një kafe në Starbucks.

Sigurisht që ka pica dhe hamburgerë, por mund të gjeni edhe kuzhinë turke, dhe restoranti libanez thuhet se është veçanërisht i mirë. Ndoshta do të uleni në një nga kafenetë përgjatë kanalit, do të shijoni atmosferën dhe do të shikoni rrëmujën shumëngjyrëshe përreth.

 

Me ofertat më të mira të  Max Travel, përjetoni ditët më të mira në plazhet e Antalias dhe zhytuni në botën e përrallave në Land of Legends

Looks like you have blocked notifications!