Skena e jetës së natës së Kemerit  ka një goditje të fortë. Përveç rrugës së barit ku mund të pini dhe të festoni  deri në orën 4 të mëngjesit, ka gjithashtu një bar karaoke para festës ose pas orarit të punës ku mund të këndoni me zemër deri në agim.

Vetëm me ofertat e Max Travel do të mund t’i përjetoni të gjitha në një vend.

Baret janë të përqendruara përgjatë shëtitores buzë detit dhe në qendër të Kemerit, duke ju lejuar të shihni një anë tjetër të qytetit ndërsa bie nata. Përveç pjesëmarrjes në argëtimin e gjallë të mbrëmjes në vendet kryesore të jetës së natës të qytetit, ju gjithashtu mund të shikoni një pamje panoramike të Kemerit nga një tarracë në çati ose të shkoni në një lundrim të mrekullueshëm të darkës në muzg. Ja ku të shkoni natën në Kemer.

 

1. Shkoni në bar-hopping në rrugët e bareve të Kemerit

Ka një rrugë të dominuar nga bare në pothuajse çdo qytet në Turqi dhe e njëjta gjë vlen edhe për Kemerin. Edhe pse nuk ka një rrugë që quhet zyrtarisht Rruga e Barit, shumica e pikave të natës së Kemerit janë të rreshtuara përgjatë vijës bregdetare, shëtitores afër Marinës së Kemerit dhe në qendër të Kemerit.

Përveç alkoolit, shumica e bareve shërbejnë gjithashtu ushqim dhe shisha, kështu që ju mund të kaloni lehtësisht orë të tëra në një vend. Ndërsa eksploroni Kemerin gjatë natës, ju rekomandojmë të shikoni jetën e natës në qytet duke u hedhur nga një bar në tjetrin. Shikoni rrugën e Deniz Caddesi, ku disa të preferuara të vizitorëve përfshijnë Kapris Bar, Leon Restoran Bar dhe Captain Pirate Restaurant Bar.

 

2. Dakapo Beach Club

Dakapo Beach Club gëzon një vend të mrekullueshëm në plazhin Moonlight në Kemer, ku mund të pini dhe darkoni duke parë plazhin e mrekullueshëm të gjysmëhënës. Klubi i plazhit ka divane prej palme kacavjerrëse dhe tavolina të shtruara pikërisht në breg të detit dhe madje edhe një lëndinë të vogël me kabana. Ka një skenë të vogël me pajisje ndriçimi dhe sisteme zanore në rërë, ku performancat e drejtpërdrejta krijojnë atmosferë gjatë koncerteve speciale dhe festave në plazh.

Në çdo ditë të zakonshme, mund të kërkoni një vend, të shijoni një drekë mesdhetare, të bëni një zhytje në valët e qeta dhe joshëse dhe të ktheheni për kokteje freskuese, akullore ose të pini një birrë të ftohtë. Kuzhina e restorantit është e ngarkuar gjatë gjithë ditës, duke shërbyer mëngjes, drekë dhe darkë.

Adressa: Merkez Mah Yali Caddesi, 07980 Kemer, Antalia, Turqi

 

3. Barby Karaoke Bar & Boutique Hotel

Barby Karaoke Bar është vendi ku duhet të shkoni nëse nuk jeni të apasionuar pas muzikës me zë të lartë dhe turmave të mëdha ose nëse po kërkoni një vend pas orarit për të vazhduar natën në Kemer. Ky lokal që funksionon vetëm në pranverë dhe verë, është vendi ku mund të vini me një grup miqsh dhe të argëtoheni duke kënduar hitet tuaja të preferuara pop deri në agim. Këtu nuk ka kabina private karaoke. Në vend të kësaj, ekziston një sistem publik karaoke ku këndimi juaj mund të dëgjohet nga çdo i ftuar në bar.

Adressa: Merkez, Deniz Cd. Nr 3, 07980 Kemer, Antalia, Turqi

 

4. Club Inferno

Club Inferno është vendi ku mund të drejtoheni nëse dëshironi të shikoni vërtet se çfarë ofron skena e klubit të Kemerit. Me një kapacitet prej 3,000, Club Inferno është i mbushur me bare të ndryshme që funksionojnë në mënyrë të pavarur në vend. Në shumicën e netëve, DJ-të vendas luajnë hitet më të fundit të kërcimit ndërsa kërcimtarët lëvizin me muzikë. Këtu me raste mbahen shfaqje live nga këngëtarë dhe grupe vendase. Ju mund të shikoni njerëzit nga tavolinat e barit ose të kërceni me klube të tjera në pistën e vallëzimit.

Do t’ju ofrohet një paketë tavoline VIP sapo të hyni në klub, por nëse kjo nuk është ajo që dëshironi, thjesht mund ta bëni të qartë se do të preferoni tavolina normale dhe pije të zakonshme nga menyja e barit.

Adressa: Merkez, Deniz Cd. Nr.1, 07980 Kemer, Antalia, Turqi

 

5. Rezervoni një lundrim darke në perëndim të diellit në Kemer

Rezervoni një lundrim darke në perëndim të diellit në Kemer për një mbrëmje argëtuese dhe emocionuese në det të hapur. Disa kroçera lundrojnë nëpër Antalia, me ndalesa që ju çojnë në një qendër bizhuterish ku mund të blini ar dhe argjend dhe të endeni rrugëve me kalldrëm në qytetin e vjetër të Kaleici. Më pas mbrëmja fillon me një lundrim gjatë së cilës mund të hidheni në ujë për të notuar, ose të shijoni një darkë të shijshme së bashku me pije joalkoolike, birrë dhe verë ndërsa varka kalon Ujëvarat e Karpuzkaldiran.

Ju gjithashtu mund të festoni nën yje së bashku me shokët tuaj të lundrimit me muzikën që luan në bord, ndërsa varka lundron përsëri në breg.

 

Antalya është një qytet fantastik për t’u eksploruar pasi ka perënduar dielli. Max Travel  është gjithmonë pranë jush kur bëhet fjalë për një udhëtim të paharrueshëm.

Looks like you have blocked notifications!