Një port më i avancuar në Stamboll me një terminal nëntokësor, e me ristorante me kuzhinier të dalluar dhe qendra tregtare, është atraksioni më i ri në Stamboll, që mirëpriti një tjetër anije me 5000 pasagjerë, duke sjellë kështu më shumë turist në këtë zonë.

Gjatë 3 ditëve në Stamboll do të keni mundësi të eksploroni shumë rreth lagjeve dhe ushqimeve turke që mund të gjeni aty, sigurisht që nuk duhet humbur mundësia për shopping.

Stambolli është një destinacion i mrekullueshëm për blerje, përveç shumë pasurive të tjera. Historikisht ekosistemi i blerjeve të Stambollit ka qenë gjithmonë i gjallë dhe plot ngjyra. Pazari i mrekullueshëm i Madh, Pazari i veçantë i Erëzave, dyqanet e vogla në rrugë ose qendrat e mëdha tregtare të përhapura në të gjithë qytetin janë të gjitha pjesë e kulturës së madhe tregtare të Stambollit

Galataport Stamboll është një i sapoardhur në këtë atmosferë të gjallë dhe është shumë i mirëpritur nga vendasit dhe turistët. Përveç identitetit të qendrës tregtare, Galataport Stamboll është gjithashtu një port lundrimi i vlerësuar me restorante dhe bare të ndryshme. Ajo gjithashtu ka misionin të jetë një qendër arti dhe kulture duke pritur 2 muze të rëndësishëm. Le të shohim së bashku Galataportin nga afër.

 

1. Ku është Galataporti?

Galataport Stamboll ndodhet në Karakoy, pikërisht përballë dhe në afërsi të qytetit të vjetër. Është gjithashtu në një distancë në këmbë nga Besiktas dhe Taksim, nëse ju pëlqejnë shëtitjet e gjata.

Duke përdorur transportin publik; Tramvajet TI dhe të gjithë autobusët që shkojnë në Karaköy janë alternativa. Galataporti është gjithashtu afër skelës Karakoy, kështu që arritja atje me traget ose taksi detare është gjithashtu një opsion.

 

Dyqanet në Galataport

Galataport pret shumë dyqane nga veshjet deri te bizhuteritë. Ne zgjodhëm disa prej tyre që të mos i humbisni!

1. Designer Market

Në këtë dyqan, mund të gjeni produkte të ndryshme nga stilistë të ndryshëm nga e gjithë bota. Designer Market ka një mision unik ato ofrojnë një treg për stilistë të pavarur, të cilët zakonisht nuk mund t’i zbuloni kurrë! Çdo gjë që gjeni atje do të jetë e vetme. Është një gjë e shkëlqyeshme për t’u ndalur ndërsa jeni në Galataport!

 

2. ARZYU by Arzu Kaprol

Dizajnerja e famshme turke Arzu Kaprol hapi një dyqan në Galataport për të prezantuar koleksionin e saj ARZYU. Përtej modës, në këtë dyqan do të gjeni pëlhura të shkëlqyera turke dhe dizajne të jashtëzakonshme të frymëzuara nga Anadolli nga Arzu Kaprol. Mos harroni të ndaleni dhe të prekni pëlhurat e tij të buta prej pambuku!

 

 

3. Tartine Et Chocolat

E themeluar në vitet 1970, marka franceze e modës për fëmijë Tartine Et Chocolat është një nga markat kryesore të stilistëve në treg. Është i famshëm për Ptisenbon dhe palltot për fëmijë. Për fëmijët tuaj apo të dashurit tuaj do të gjeni dhurata cilësore në këtë dyqan.

Çfarë duhet të hani në Galatport në Stamboll?

Ka shumë restorante në Galataport. Nëse keni nevojë të rimbushni energjinë tuaj gjatë blerjeve, këtu janë disa vende që kemi zgjedhur me ushqim të mirë dhe shërbim të mire

 

1. Baylan

Baylan është pjesë e pandashme e kulturës së Stambollit. Që nga viti 1923, Baylan ka shërbyer pasta të shkëlqyera, ëmbëlsira dhe shumë të mira të tjera. Është i shkëlqyeshëm për një pushim kafeje ose çaji. Provoni tortën e tyre më të famshme Kup Griye dhe Truffle me kafenë tuaj në Baylan Galataport ata shërbejnë edhe menutë e drekës ose darkës. Vend i mrekullueshëm për të ndjerë cilësi që vjen nga e kaluara, mos e humbisni.

 

2. Frankie

Nëse dëshironi të keni një darkë të mrekullueshme në një tarracë me pamje nga Bosfori i mrekullueshëm, atëherë Frankie është një zgjedhje e mirë për ju. Frankie Galataport është një restorant i jashtëzakonshëm i cili përdor produkte të shënuara gjeografikisht në kuzhinë, ofron një menu sezonale dhe interpreton kuzhinën turke me teknika moderne. Nëse jeni duke kërkuar për një përvojë të shijshme, duhet të provoni patjetër Frankie.

 

3. Nusr-Et

Le të fillojë festa! Kuzhinieri turk me famë botërore, i njohur si Salt Bea, Nusret ka hapur një nga restorantet e tij të veçanta në Galataport. Nëse jeni adhurues i mishit, atëherë do ta doni vendin. Ato shërbejnë pjata të ndryshme mishi, hamburgerë dhe pije të zgjedhura. Mos harroni të bëni një rezervim paraprakisht dhe të bëni disa foto ndërsa vendosni pak kripë në pjatën tuaj.

 

Udhëtimi nëpër histori, blerjet, fotot e bukura dhe ushqimi i shijshëm janë vetëm disa nga ato që ofron Stambolli, tani përfitoni nga oferta e Max Travel dhe shijoni çdo cep të Stambollit.

Looks like you have blocked notifications!