Nëse mendoni se gjithçka që ka në Dubai është moti i nxehtë dhe brigjet me rërë mnnn🤔 mendoni përsëri! Me parqet e tij  emocionuese, parqet ujore të mrekullueshme dhe atraksionet unike, Dubai është një nga destinacionet kryesore për familjet

Bukuritë e Dubait të lënë vërtet pa frymë, për të mos e humbur këtë mundësi MAX TRAVEL ka oferten e pa rezistueshme për 5 Ditë në Dubai .

Ju mund t’i shpëtoni diellit pa humbur argëtimin me një nga aktivitetet e shumta familjare të Dubait. Të përshtatshme për të gjitha moshat, ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për ato ditë ultra të nxehta për të cilat është i famshëm Dubai nëse mund ta tërhiqni veten larg plazhit, sigurisht.

Dubai është natyrisht i njohur për motin fantastik gjatë gjithë vitit. Përfitoni nga kjo dhe kaloni pushimet tuaja duke u gëzuar nën diellin arab por kjo nuk do të thotë thjesht të kaloni ditën në plazh edhe pse ka shumë për të shijuar gjithashtu! Dubai është i mbushur me një mori aktivitetesh familjare argëtuese dhe në natyrë këto janë vendet ku duhet të mendoni të planifikoni një udhëtim.

 

1. Vizitoni Planetin e Gjelbër

Për një përvojë të botës tjetër, drejtohuni në kopshtin botanik mahnitës: Planeti i Gjelbër. Me mbi 3000 kafshë, peshq dhe bimë, ky pyll i brendshëm tropikal është jashtëzakonisht i qetë, duke ju transportuar në një parajsë tropikale. Ndërsa prindërit do të shijojnë natyrën e qetë të Planetit të Gjelbër, fëmijët do të magjepsen nga shansi për t’u afruar dhe personalisht me një numër kafshësh, duke përfshirë një takim me përtacinë dhe përvojën e shpellës së lakuriqëve. Ata që ndihen të guximshëm mund të mbajnë edhe një piton!

 

2. Shkoni në majën e Burj Khalifa

Ndërtesa më e lartë e Dubait (dhe në botë) është një përvojë që të gjithë në familje do ta shijojnë. Fëmijët do të mrekullohen kur ngrihen 148 kate me pamje nga qyteti më poshtë. Prindërit mund të shijojnë një gotë me diçka të gazuar ndërsa inkurajojnë fëmijët të dallojnë gjithçka, nga rrugët në det, në skenën e madhësisë së milingonës përpara tyre. Është gjithashtu vendi i përsosur për ato foto familjare, me një sfond kaq të jashtëzakonshëm për të përfituar.

 

3. Një safari në shkretëtirë

Ka mundësi të pafundme për t’u nisur në shkretëtirë me një turne me guidë dhe pasi të jeni në rërë, mund të provoni gjithçka, nga hipja në sandboard dhe deveja e deri te përplasja në duna me një 4×4 për një adrenalinë të vërtetë.

 

4.Planifikoni një ditë në park ujor

Nuk është sekret që Dubai mund të jetë shumë i ngrohtë dhe kështu një ditë në park ujor mund të jetë pikërisht ajo që ju nevojitet për t’u argëtuar si familje dhe për të ftoheni në të njëjtën kohë.

Rezervoni biletat tuaja për këto parqe ujore kryesore:

  • Parku ujor Aquaventure – I vendosur në Atlantis ikonë, hoteli Palm, Aquaventure përmban gjithçka, nga rrëshqitjet ujore që ju çojnë nëpër laguna të mbushura me peshkaqenë deri te ziplines deri te zonat e cekëta të spërkatjes për fëmijët më të vegjël.
  • Wild Wadi Waterpark – Nga rrëshqitjet familjare te rrëshqitjet e shpejta për të pasionuarit nga adrenalina, Wild Wadi Waterpark është vendi ku krijohen kujtimet. Ne jemi adhurues të mëdhenj të lumit dembel, vendi i përsosur për një bisedë dhe për të kapur një nxirje ndërsa rrini përreth në ujin që lëviz ngadalë.
  • LEGOLAND® Dubai – Krijuar për fëmijët nga mosha 2 deri në 12 vjeç, parku ujor i LEGOLAND® Dubai është ëndrra e një fëmije. Familjet mund të marrin me qira kabanën e tyre për t’u kthyer pas rrëshqitjes dhe rrëshqitjes së shëtitjeve ikonike me temë LEGO® nëpër park.

 

5. Ndaluni pranë shatërvanëve që kërcejnë

Gjithçka në Dubai është më e madhe dhe më e mirë dhe kjo nuk ndalet as kur bëhet fjalë për shatërvanët. Shatërvani i Dubait është shatërvani më ikonik, i vendosur në pjesen afer Burj Khalifa dhe është plotësisht i lirë për t’u shijuar.

Ndaloni në mbrëmje për të parë avionët e ujit që ngrihen lart, të mbështetur nga drita shumëngjyrëshe dhe ‘vallëzimi’ së bashku me muzikën. Është si një festë e Vitit të Ri çdo ditë të javës! Këto shfaqje zgjasin rreth 10 minuta, duke u zhvilluar nga ora 18:00 deri në 23:00, perfekte për një argëtim të shpejtë pas një mbrëmjeje me ushqime dhe pije të shkëlqyera në restorantet aty pranë.

 

6. Bëni miq nënujorë në akuariumet e Dubait

Si dhe Deti Arabik, i cili pret një pasuri të kafshëve detare mahnitëse, Dubai ka gjithashtu dy akuariume ikonë për të vizituar gjatë qëndrimit tuaj.

Njëri ndodhet në Dubai Mall, ku mund të shihni 400 peshkaqenë dhe rreze që rrëshqasin nëpër blu. Afrohuni pranë krokodilëve, rrini me lundërza shumë të lezetshme aziatike ose kaloni pak kohë duke ushqyer rrezet.

Akuariumi tjetër i Dubait mund të gjendet në Atlantis me 5 yje, The Palm. Nëse zgjidhni të qëndroni në resort, do të përfitoni nga aksesi i pakufizuar falas, ndërsa mysafirët që nuk janë të hotelit mund të paguajnë për të shijuar këtë atraksion ikonik.

 

Në Dubai ju presin shumë atraksione, por vetëm nëse nxitoni të përfitoni nga oferta MAX TRAVEL 5 Ditë në Dubai .

Looks like you have blocked notifications!