Një fjali shumë pozitive dhe motivuese për jetën thotë: “të paktën një herë në vit, udhëtoni diku që nuk keni qenë kurrë më parë”.

Padyshim që të gjithë duan të planifikojnë një vit më të mirë e më të sukseshëm se vitin e kaluar, e krejt çka duhet të bëni është të mendoni një udhëtim në një vend të ri.

Destinacione të shumta e oferta të mira po ju presin ne MAX TRAVEL . Një prej destinacioneve më të preferuara jo vetëm për shqiptarët por edhe tërë botën janë qytetet e bukura, me rrokaqiejt e tij mbresëlënës,  aktivitetet e shumta dhe oferten e pa rezistueshme të MAX TRAVEL për 5 Ditë në Dubai , padyshim se do të jetë udhëtimi juaj I pa harrueshëm.

Për t’ju ndihmuar të planifikoni qëndrimin tuaj, ne kemi përgatitur këtë udhëzues me disa nga gjërat më të mira për të bërë në Dubai, me të gjitha pikat e interesit dhe atraksionet që duhen parë.

1. Burj Khalifa

Burj Khalifa është një vepër e mahnitshme e arkitekturës dhe inxhinierisë.

 Pamja e Dubait nga ndërtesa më e lartë në botë është një përvojë e merituar dhe një udhëtim në kuvertën e vëzhgimit “On Top” në katin e 124-të është mënyra më popullore për ta bërë këtë.

Mos harroni të merrni një tjetër atraksion në katin e 148 të quajtur “Falcon Eye View” që ju lejon të bëni një fluturim virtual mbi Emiratet duke u ngjitur mbi atraksionet kryesore si një zog. Shumë gjëra të tjera tërheqëse ju presin në rrokaqiellin Dubait duke përfshirë ushqimin e shijshëm që mund të gjeni aty.

 

2. Burj al Arab

Ju keni ëndërruar gjithmonë për këtë vend. Do të keni parë dokumentarë të shumtë dhe kemi besim se do të keni një vizitë në këtë hotel luksoz si pjesë e itinerarit tuaj në Dubai.

Gjërat për të bërë ndërsa vizitoni Burj Al Arab:

 1. Talise Spa (Spa e klasit botëror)
 2. Tarraca Burj Al Arab
 3. Restorante në Burj Al Arab

Të njohura për shumë kuzhina, këto restorante janë një vizitë e mirë:

 • Al Mahara
 • Bab Al Yam
 • Scape Lounge & Restaurant
 • Skyview Bar and Restaurant

 

3.Atlantis the Palm

Nuk është çdo ditë që vizitoni një nga destinacionet më të kërkuara për blerje dhe argëtim në botë. Atlantis the Palm është padyshim vendi i të gjitha kënaqësive duke filluar nga blerjet e deri te ushqimet e shijshme.

Kaloni një ditë në këtë vend duke bërë këto gjëra:

1.Shkoni në shopping

Qendra tregtare e Atlantis ofron disa nga dyqanet më të mira të butikëve të nivelit të lartë dhe gjithashtu siguron që të gjitha gjërat thelbësore që ju nevojiten për një pushim të përsosur janë të disponueshme këtu. Orë, bizhuteri, veshje, rroba banje dhe madje edhe ëmbëlsira janë në dispozicion nga markat më të mira ndërkombëtare.

2.  Ngrënia me marinsat- Restauranti Ossiano

Atlantis strehon disa nga restorantet më të mira të Dubait duke përfshirë Ossiano që i lejon mysafirit të hajë darkë në një ambient me akuarium nga tavani në dysheme në vend të mureve. Ky restorant luksoz shërben kuzhinën më të kushtueshme të botës. Nëse ju bëni rezervim paraprakisht, do të keni mundësin të dërgoni mesazhin tuaj personal të dashurit tuaj nga një zhytës i trajnuar përmes akuariumit. Sa romantike është kjo?

3. Përjetoni një udhëtim spektakolar me helikopter

Atlantis, në bashkëpunim me Alpha Tours, ofron udhëtime ekskluzive me helikopter për të shijuar horizontin vezullues të Dubait në mënyrën më luksoze. Ka paketa të ndryshme duke përfshirë ‘Dubai Skyline Tour’, ‘Dubai skyline Tour Premium’ dhe më të famshmet ‘The Ultimate Arrival and Departure Experience’.

4.Relaksohuni në plazhe private dhe pishina ekskluzive

I njohur si një nga vendpushimet më të mira të plazhit në Dubai, Atlantis the Palm ofron një shtrirje të mahnitshme bregdetare. Relaksohuni, bëni banja dielli ose shijoni sporte aventureske, dita juaj në plazh këtu me siguri do të jetë plot emocione. Atlantis ka gjithashtu dy pishina mahnitëse që ju lejojnë të relaksoheni dhe të çlodheni në luks të pastër.

5.Përjetoni Gjirin e Delfinëve (Dolphin Bay)

Nuk mund të ketë një mundësi më të mirë për të parë, notuar dhe luajtur me Delfinët miqësorë, siç është në Gjirin e Dolphin. Mund të qëndroni në ujëra të cekëta, të notoni me to ose të zhyteni në skuba me këto krijesa të mahnitshme dhe të shijoni një përvojë të jetës.

 

Lista e atraksioneve në Dubai nuk përfundon kurrë, si dhe ofertat e MAX TRAVEL . Më poshtë mund të gjeni një listë tjetër të asaj që nuk duhet të humbisni në udhëtimin tuaj.

 1. Global Village (Fshati global)
 2. Dubai Mall (Qendra tregtare më e madhe në Dubai)
 3. Jumeirah Mosque (Xhamia Jumeirah)
 4. Al Qudra Desert (Shkretëtira Al Qudra)
 5. Old Dubai (Dubai I vjetër)

 

Dhe tani që jeni informuar për vendet më të mira në Dubai, besoj se po kontaktoni njërin nga agjentët tanë për të rezervuar pushimet tuaja me këtë ofertë nga MAX TRAVEL 5 Ditë në Dubai prej 589 Euro.

 

Looks like you have blocked notifications!