Shumë plazhe të pacenuara në Kas shtrihen me pika rreth këtij qyteti të vogël të qetë. Qyteti është i mbushur me plazhe të bukura për t’u eksploruar. Dhe si kundërhelmi i përsosur për Antalinë e afërt – superyllin e shkëlqyer të tregtisë së zhurmshme të turizmit bregdetar të Turqisë – Kas mbetet freskues i relaksuar dhe i jashtëzakonshëm. Në vend të modeleve glam dhe globetroterëve të arkëtuar, bohemët dhe intelektualët sundojnë në këtë vend jo modest të mbytur nga dielli.

Max Travel ka shume oferta te volitshme per pushimet tuaja kete vite.

Por ajo nuk do të mbetet e pazbuluar përgjithmonë, pasi bukuria e jashtëzakonshme e bregdetit të mrekullueshëm të Kasit do të fitojë vlerësim ndërkombëtar, herët a vonë. Pra, futuni shpejt përpara të gjithëve dhe zbuloni këto brigje të larta ndërsa janë ende në kulmin e tyre dhe gjeni se cili plazh i Kasit është më i miri për ju.

 

1. Plazhi Kaputas

Më i bukuri nga të gjitha plazhet e Kasit

Plazhi Kaputas, për shumicën e lojtarëve, është plazhi më i bukur që të lë pa frymë në Kas, nëse jo në të gjithë Turqinë. I zhytur mes 2 greminash dramatike poshtë autostradës rreth 26 km në perëndim të qytetit, ia vlen të vizitoni Kaputas vetëm për foto. Ujëra të pastër bruz dhe rërë e imët pluhur (një gjë e rrallë në rajon) presin ata që zbresin shkallët e saj famëkeqe të pjerrëta.

Për të arritur atje, mund të shënoni një nga minibusët e shpeshtë drejt perëndimit. Nëse preferoni të vozitni, dijeni se ka parkim minimal në zonë, veçanërisht gjatë sezonit të pikut kur plazhi mbushet jashtë. Në vend, do të gjeni një kafene të drejtuar nga bashkia, pajisje banjo dhe shumë shezllone dielli.

Adressa: Kalkan, 07580 Kas, Antalia, Turqi

 

2. Plazhi Akçagerme

Një opsion i mirë për familjen

Plazhi Akçagerme është një për të vegjlit është ndër plazhet (plazhet) më të mira familjare në rajon. E vendosur në një gji mahnitës, ujërat e pastër dhe të pastër dhe valët e qeta që mbështjellin krijojnë një shesh lojrash të përsosur për fëmijët që të argëtohen në diell. Dhe nëse lodhen duke spërkatur dhe ndërtuar kështjella me rërë, aty pranë ka një aquapark, fushë tenisi dhe pajisje loje për t’i argëtuar.

Plazhi Akçagerme është rreth 6 km në perëndim të qytetit, duke e bërë të lehtë arritjen me një taksi ose minibus me dolmus. Studentët e turizmit nga një shkollë e mesme lokale drejtojnë sitin, prandaj prisni shërbime dhe lehtësira të moderuara.

Adressa:  Yeniköy, Antalya Fethiye Yolu, 07580 Kas, Antalya, Turqi

 

3. Gjiri i Limanagzi

Arratisja më e izoluar e Kasit

Gjiri i Limanagzi duhet të jetë porti juaj i parë i vizitës nëse dëshironi një ditë të izoluar në plazh. Si keshtu? Sepse nuk ka fjalë për fjalë asnjë rrugë atje, kështu që e vetmja mënyrë për të mbërritur është me varkë. Tragetet e pasagjerëve nisen çdo gjysmë ore nga skela e Kasit në mëngjes dhe ndalojnë në një ose në të gjitha 4 plazhet e gjirit Nuri, Don Kishoti, Otağ dhe Bilal në varësi të kërkesës.

Çdo vend është po aq mahnitës dhe përmban restorantin e vet me pajisje banjo plus një kontigjent të vogël breshkash të lezetshme Caretta. Mbani mend, varka e fundit që kthehet në qytet gjatë verës është në orën 17:00, kështu që mos u vono. Sigurisht, ju mund të qëndroni gjithmonë natën në një nga vendpushimet romantike buzë detit.

Adressa: Limanağzı Mevki, 07580 Kas, Antalia, Turqi

 

4. Plazhi i Gjirit Hidayet

Një destinacion i shkëlqyer për snorkeling

Hidayet Koyu Plajı (Plazhi i Gjirit Hidayet) është një nga pikat kryesore për snorkeling në zonë. Një numër i madh peshqish dhe një shans i fortë për të dalluar breshkat Caretta do të thotë që të keni një maskë dhe snorkel është një domosdoshmëri. Natyrisht, ka shumë mundësi që të rinjtë e plazhit të rikthehen edhe në shtrirjen e rrethuar nga shkëmbinjtë.

Jini të vetëdijshëm se Hidayet Koyu Plajı është disi i zhvilluar, kështu që mos u kërkoni pushim. Megjithatë, një restorant i shijshëm në vend shërben të gjithë klasikët tuaj të preferuar turk, dhe nuk mund të mohohet se peizazhi këtu është piktoresk. Është vetëm 5 minuta me makinë nga Kas duke u nisur nga perëndimi në Beyhan Cenkçi Caddesi.

Adressa: Andifli, 07580 Kas, Antalia, Turqi

 

5.Plazhi Publik i Kas

Një plazh për të gjithë

Kas Belediyesi Halk PlajI (Plazhi Publik i Komunës Kas) është një nga plazhet e pakta të drejtuara nga bashkia përreth Kas, që do të thotë se është plotësisht falas dhe një opsion i shkëlqyeshëm për pushuesit e plazhit që synojnë buxhetin. Ky plazh publik sigurisht që nuk është i qetë, me ujëra me ngjyrë bruz dhe një vijë bregdetare të bukur argjilore (merrni këpucët tuaja ujore) që të përputhen me më të mirat prej tyre.

Duke qenë se është një plazh publik, atmosfera këtu është dukshëm më e qetë se vendet e tjera përreth Kas. Megjithatë, do të gjeni të gjitha gjërat e nevojshme për një ditë argëtuese nën diell: çadra me qira, restorante, ambiente banjosh dhe madje edhe një lëndinë komode për t’u shtrirë. Zonjat mund të bëjnë banja dielli larg syve kureshtarë në seksionin vetëm për gratë.

Adressa:  Andifli, 07580 Kas, Antalia, Turqi

 

Mos prisni më, kontaktoni tani Max Travel dhe merrni ofertën më të mirë për pushime.

Looks like you have blocked notifications!