Kur pranvera është në ajër, ju do ta kuptoni atë. Do ta ndjeni atë në ditët papritmas më të gjata, netët më të ngrohta dhe dëshirën e pamohueshme për aventura.

Edhe pse pranvera është një stinë e emërtuar për pastrim, ka shumë më tepër se kaq.

Super ofertat e Max Travel nuk ndalen, zgjidhni destinacionin tuaj të preferuar dhe rezervoni tani.

Ja disa arsye pse duhet të bëni disa ditë pushim në pranverë…

 

Largohuni nga monotonia e dimrit

Pushimet pranverore janë një mënyrë e shkëlqyeshme për t’u çliruar nga monotonia e dimrit dhe për të marrë pak diell dhe ajër të pastër shumë të nevojshëm. Është një mundësi për të lënë pas të ftohtin dhe borën dhe për të rimbushur bateritë tuaja me pak ngrohtësi dhe relaksim.

  • Shijoni stinën dhe motin e ngrohtë

Pranvera është një kohë e bukur e vitit me lule që lulëzojnë, pemë që lulëzojnë dhe kafshë të egra që dalin nga letargji. Pushimi gjatë kësaj kohe ju lejon të përjetoni bukurinë e stinës në një vend të ri.

  • Çmime më të ulëta

Pranvera konsiderohet jashtë sezonit për shumë destinacione, që do të thotë se shpesh mund të gjeni çmime më të ulëta në fluturime, akomodime dhe aktivitete. Kjo e bën atë një kohë të përballueshme për të udhëtuar, veçanërisht nëse po kërkoni të kurseni para.

  • Shmangni turmat

Për shkak se pranvera konsiderohet jashtë sezonit, shumë destinacione turistike të njohura do të jenë më pak të mbushura me njerëz, duke ju lejuar të shijoni pushimet tuaja pa pasur nevojë të luftoni mes turmave të turistëve.

 

1. Stamboll

Stambolli, i vendosur në Turqi, është një qytet që shtrihet në dy kontinente, Evropën dhe Azinë. Është i njohur për historinë e tij të pasur, arkitekturën mahnitëse dhe ushqimin e shijshëm. Disa nga atraksionet që duhen parë në Stamboll përfshijnë Hagia Sophia, Xhamia Blu dhe Pazari i Madh.

Lexo më shume se Cka me bo 3 ditë në Stamboll

 

2. Dubai

Dubai, i vendosur në Emiratet e Bashkuara Arabe, është një qytet i njohur për blerjet luksoze, arkitekturën moderne dhe jetën e gjallë të natës. Disa nga atraksionet që duhen parë në Dubai përfshijnë Burj Khalifa, ndërtesa më e lartë në botë dhe Dubai Mall, një nga qendrat tregtare më të mëdha në botë.

Lexo më shume se Cka me bo 5 ditë në Dubai

 

3. Antalya

Antalya është qyteti më i madh në bregdetin mesdhetar të Turqisë dhe është i njohur për plazhet e saj mahnitëse, qytetin e vjetër piktoresk dhe kuzhinën e shijshme. Qyteti i vjetër i qytetit, Kaleici, është shtëpia e disa prej arkitekturave më të ruajtura mirë të epokës osmane në Turqi, dhe u ofron vizitorëve mundësinë të kthehen prapa në kohë dhe të përjetojnë historinë e pasur të rajonit.

Lexo më shume se Cka me bo 7 ditë në Antalya

 

4. Barcelonë

Qyteti i Barcelonës ofron më shumë se vetëm atraksionet dhe pamjet e famshme si Sagrada Familia, Park Guell dhe Camp Nou. Pavarësisht nëse shijoni brioshët në një kafene në trotuar ose admironi mrekullitë arkitekturore të qytetit, Barcelona premton një përvojë të përjetshme dhe të paharrueshme me aktivitete dhe atraksione të shumta.

Lexo më shume se Cka me bo 3 ditë në Barcelonë

 

5. Paris

Paris, kryeqyteti i Romantizmit dhe një nga qytetet më magjike në botë, frymëzon me bukurinë e tij arkitektonike, artin e pasur dhe atmosferën e tij të veçantë. Në këtë qytet të dritave të ndezura, çdo rrugë dhe shesh shpalos histori dhe elegancë por jo vetëm sepse ju keni shume gjera per te pare dhe per te bere ne Paris. Pavarësisht nëse shijoni brioshët në një kafene në trotuar ose admironi mrekullitë arkitekturore të qytetit, Parisi premton një përvojë të përjetshme dhe të paharrueshme me aktivitete dhe atraksione të shumta.

Lexo më shume se Cka me bo 4 ditë në Paris

 

6. Milano

Milano është i njohur në mbarë botën për arkitekturën e tij. Milano i sherben mendjes tuaj për të mire po ashtu edhe për një epsh të etur, ky qytet është ëndrra e një udhëtari. Vizitimi i Milanos mund të jetë një eksperiencë e mrekullueshme për shumë arsye. Milano është një qytet i njohur për kulturën, modën, arkitekturën dhe kuzhinën e tij të shkëlqyer.

Lexo më shume se Cka me bo 3 ditë në Milano

 

7. Malta

Kur dielli lëshon dritën e tij të ngrohtë mbi ishullin e vogël të Maltës, ai nxjerr në pah një mrekulli të fshehur të detit Mesdhe. Në këtë udhëtim, do të kënaqeni nëpër rrugët historike të Vallettas, do të shijoni bukurinë natyrore të ishullit të Gozos, dhe do të përfundoni aventurën me një ditë të paharrueshme në plazhet e bukura të Maltës. Le të nisim këtë udhëtim të mrekullueshëm për të zbuluar të gjitha skenat dhe sekretet që Malta ka për t’ju ofruar.

Lexo më shume se Cka me bo 3 ditë në Malta

Rezervo tani


Viber
Whatsapp Facebook Messenger