Në një vend turistik sikur Antalya, shoopingu eshte nje nder gjerat qe nuk duhet te humbisni,që do të thotë se ka qendra tregtare shumë cilësore për të zbuluar përreth qytetit. Në të vërtetë, Turqia është një eksperte në ndërtimin e qendrave tregtare luksoze dhe çdo qytet i madh ka disa për të ofruar me stile të ndryshme, qëllime të ndryshme dhe vendndodhje të ndryshme rreth qytetit.

Vetëm me ofertat e Max Travel do të mund t’i përjetoni të gjitha në një vend.

Në këtë artikull, do të zbuloni 5 nga qendrat më të mira në Antalia dhe do të mësoni për veçoritë, vendndodhjet dhe detajet e dobishme të tyre për të arritur atje.

 

1. Mall of Antalya

Mall of Antalya ndodhet pranë aeroportit të Antalias dhe mund të arrihet lehtësisht me tramvaj ose autobus. Mall of Antalya është një nga qendrat më të mëdha tregtare dhe argëtuese në rajonin e Mesdheut. Kompleksi ka një dizajn dykatësh dhe katet individuale janë të dekoruara me një ndjenjë moderne dhe miqësore. Drita e ditës bie përmes çatisë së xhamit të harkuar në atrium, i cili është i mbyllur në një ovale nga korridoret e bollshme në të dy katet. Këtu janë disa elementë që do të gjeni në Mall of Antalya:

  • Markat ndërkombëtare dhe turke përfaqësohen në 144 dyqane, duke përfshirë degën më të madhe të Antalias të H&M, LCW dhe De Facto.
  • Me 1600 m2, Mall of Antalya ka një nga këndet më të mëdha të lojërave të brendshme që premton argëtim për fëmijët e të gjitha moshave.
  • Me gjithsej 11 teatro dhe hapësirë ​​për 2200 spektatorë, kompleksi i kinemasë është një nga më të mëdhenjtë në Turqi.
  • Zona e madhe e ushqimit ofron kuzhinë kombëtare dhe ndërkombëtare për ju. Ofrohet gatim turk në shtëpi, si dhe ushqim i shpejtë, dhe sigurisht, ka një Starbucks.

 

2. Terra City

Qendra Tregtare Terra City ndodhet midis qytetit të vjetër dhe plazhit Lara. Qendra tregtare është lehtësisht e aksesueshme me autobusët KL08, LC73, LF09, TC93 dhe TL 94 në stacionin Terra City AVM.

Qendra tregtare moderne dhe miqësore ka 180 dyqane që shesin kryesisht veshje dhe këpucë. Markat evropiane dhe turke mund të gjenden këtu.

Sa I perket ushqimit ajo ofron hapësirë për 1000 vizitorë me 30 restorante dhe kafene. Ka atraksione të shumta për të argëtuar fëmijët dhe ka një treg të madh mediatik në bodrum.

 

3. Mark Antalya

Mark Antalya është i vetmi qendër tregtare direkt në qendër të Antalias. Mark Antalya mund të arrihet lehtësisht me tramvaj, i cili ndalon drejtpërdrejt përballë qendrës tregtare. Fasada e jashtme ekstravagante me modelin e saj të rrumbullakët shumëngjyrësh bie menjëherë në sy. Do të gjeni 155 marka ndërkombëtare dhe turke të cilat ofrojnë një gamë të modës, argëtimit dhe teknologjisë. Përfaqësohen butikë të vegjël si dhe zinxhirë dyqanesh më të mëdha, duke përfshirë Boyner, DeFacto, Flo, H&M, Koton dhe LC Waikiki.

Zona e ushqimit në katin e sipërm ofron kuzhinë turke dhe ndërkombëtare, me Mc Donald’s, Burger King dhe Sbarro, ndër të tjera. Nëse dëshironi, mund të shijoni vaktin tuaj ose të pini një kafe në tarracën e madhe me gjethe. Ka një shesh lojrash moderne për fëmijët për t’i argëtuar ata ndërsa bëni pazar. Në kinematë në katin e sipërm shfaqen edhe filma në anglisht, veçanërisht në mbrëmje.

Vendndodhja e saj në qendër të qytetit e bën Mark Antalya një zgjedhje të mirë për të gjithëqë duan të bëjnë pazar në një qendër moderne midis vizitave turistike. Qyteti i vjetër i Antalias është vetëm 15 minuta larg.

 

4. The Land of Legends

Rreth 40 kilometra nga Antalia në Belek ndodhet qendra tregtare Land of Legends.

Qendra elegante tregtare duket si një kompleks kështjelle, me ndërtesa të bardha, të ngjashme me pallatin, të rreshtuara përgjatë kanalit që rrjedh në mes të oborrit të brendshëm. Ashtu si në Venecia, ju mund të hipni edhe në një gondolë poshtë kanalit. Këtu do të ndiheni sikur jeni në një përrallë dhe fëmijët sigurisht që do të jenë të emocionuar. Përveç kësaj, një park i madh argëtimi ofron argëtim për të rinj dhe të moshuar.

Këtu do të gjeni 300 brende të njohura ndërkombëtare dhe marka të shumta turke të cilësisë së lartë që ofrojnë produktet e tyre. Gama e mallrave mbulon pothuajse të gjitha fushat, veshje, kozmetikë, lodra, artikuj lëkure, artikuj dekorativë, kozmetikë dhe produkte elektrike. Gjithçka është e përfaqësuar.

Nëse keni uri, gjeni një vend në një nga kafenetë apo restorantet e shumta që ofrojnë diçka për çdo shije dhe shijoni atmosferën e rrethinës.

 

5. Novamall Manavgat

Qendra tregtare Novamall ndodhet rreth 70 kilometra nga Antalia në qendër të Manavgat. Mund të arrihet nga Antalia me autobus ose dolmuş. Gama e mallrave përfshin veshje, kozmetikë, lodra, artikuj lëkure, këpucë, bizhuteri dhe shumë më tepër.

Do të gjeni 120 dyqane të markave dhe të njohura turke janë të përfaqësuara edhe krahas etiketave me famë ndërkombëtare.

Nëse jeni të lodhur nga të gjitha pazaret, uluni në një nga kafenetë në tarracën e çatisë dhe relaksohuni atje për pak. Ndoshta do të dëshironit të shkoni në bowling për një ndryshim? Fëmijët janë të emocionuar nga udhëtimet e vogla në tokën e fëmijëve në katin e fundit dhe të rriturit mund të argëtohen në automatet.

Food court ofron një gamë të gjerë ushqimesh dhe pijesh për të gjitha nevojat tuaja të kuzhinës.

 

Atraksionet nuk mbarojnë në Antalya, kontaktoni tani ne Max Travel dhe perfitoni nga oferta, ne Antalya duke filluar nga 499 Euro.

Looks like you have blocked notifications!