Një klientelë ndërkombëtare dynden në këtë qytet buzë detit gjatë gjithë muajve të verës për të shijuar një vijë bregdetare të rrethuar nga rrëshqitjet e rërës dhe të mbështetur nga majat e thepisura të maleve Demi.

MAX TRAVEL si gjithmonë ju sjell listën e hoteleve më të mira për të rritur në Antalya, besoj se tashmë e dini që ofertat më të mira mund t’i gjeni në MAX TRAVEL

Çfarë do të thotë kur hotelet janë vetëm për të rritur (Adults Only)?

Në shumicën e rasteve, “Adults Only”” do të thotë se hotelet e kësaj kategorie nuk lejojnë fëmijë. Mosha minimale e lejuar ndryshon sipas hoteleve, por zakonisht është +16 ose +18. Hotelet vetëm për të rritur mund të kenë karakteristika të ndryshme pasi disa hotele vetëm për të rritur janë më të gjallë, ndërsa të tjerët janë më të qetë, relaksues dhe romantikë.

 

1. Adam&Eve

Muret e pasqyruara dhe dritaret nga dyshemeja deri në tavan kalojnë nëpër këtë kompleks, ndërsa spërkatjet e kuqe dhe të bardha të vendosura me mjeshtëri plotësojnë konceptin modern, pothuajse futurist. Ata që dëshirojnë mund të marrin me qira një vilë të pavarur. 9 restorante të ndryshme, duke përfshirë “Ding in the Dark”, si dhe një restorant japonez, shërbejnë pjata të standardeve më të larta.

Programi i gjerë Wellness, 3 pishina, sporte të ndryshme ujore në bregdet, si dhe një program i mirëkoordinuar i mbrëmjes plotësojnë ofertën. Klubet e golfit në Belek janë në afërsi.

 

2. Heaven Beach Resort & Spa

Heaven Beach Resort & Spa ndodhet në Kızılağaç, afër Side. Resorti bën përshtypje me dhomat e tij të dekoruara me ngjyra të lehta dhe miqësore, të cilat janë me klas dhe elegante. Pishinat e brendshme dhe të jashtme, një qendër Wellness me sauna, banjë me avull dhe hamam, si dhe një banjë turke plotësojnë ofertat. Ata që dëshirojnë mund të luajnë shigjeta, bilardo dhe pingpong. Një shteg i vogël të çon në det, 100 metra larg, ku hoteli ka pjesën e tij të plazhit.

 

3. Sorgun Akadia Luxury Hotel

Hoteli ndodhet në zonën më ekskluzive të Side, midis lumit Manavgat dhe Titreyengöl. Dhomat e hotelit ofrojnë pamje unike nga deti, liqeni dhe lumi. Ajo është 7 km nga Side Antique City. Është i rrethuar nga deti, lumi, liqeni dhe pylli me pisha.

Hoteli është mjaft i gjerë për sa i përket hapësirës. Arkitektura është ndërtuar në një stil modern, dhe çdo detaj dhe spektër i dritës është ndërtuar me kujdes për ngrohtësinë e atmosferës. Hoteli luksoz Sorgun Akadia ju ofrons sherbim në Akadia Restaurant, Pool Bar, Patisserie, Beach Bar dhe Lobby Bar me menu të pasur pijesh dhe pjata të shijshme nga njëri-tjetri.

 

4. Side Alegria Hotel & Spa

Hoteli ndodhet në Side, vetëm 3 km nga qyteti i lashtë i Side. Side Alegria Hotel & Spa ju ofrone njemundësi pushimi ku mund të relaksoheni plotësisht në një mjedis të qetë dhe të qetë larg zhurmës. Koncepti I hotelit eshte me 5 Yje +18. Hotel Side Alegria, i cili ka plazhin e tij me rërë, është 200 metra nga plazhi dhe ofron shërbim transporti gjatë gjithë ditës.

 

Pas një viti të ngarkuar, tani është koha për pushime, MAX TRAVEL ka ofertat më të mira që ju të shijoni këto pushime

Looks like you have blocked notifications!