Dubai është një parajsë e shoppingut, duke ofruar një gamë të gjerë destinacionesh luksoze për shopping. Nga butiqet e stilistëve të nivelit të lartë deri tek dyqanet luksoze, ka diçka për të gjithë në këtë qytet të gjallë.

Të shkosh 5 Ditë në Dubai  në një atraksion të paharrueshëm, të gjesh qendrat tregtare më të mira është e mundur vetëm nëse keni marrë ofertën më të mire në MAX TRAVEL.

Këtu janë 10 destinacionet kryesore të blerjeve luksoze në Dubai që nuk duhet të humbisni:

1. Dubai Mall

Kjo është qendra tregtare më e madhe në botë dhe është shtëpia e mbi 1200 dyqaneve, duke përfshirë markat luksoze si Gucci, Prada dhe Louis Vuitton. Qendra përmban gjithashtu një park tematik të brendshëm, një shesh patinazhi në akull dhe një akuarium, duke e bërë atë një destinacion të shkëlqyeshëm për një ditë jashtë.

 

2. Mall of the Emirates

Kjo qendër është e njohur për dyqanin e saj luksoz, Harvey Nichols, dhe butikët e saj të nivelit të lartë, duke përfshirë Chanel, Dior dhe Valentino. Qendra përmban gjithashtu një pistë skish të brendshëm, duke e bërë atë një përvojë unike blerjeje.

 

3. Shatërvani i Dubait (Dubai Fountain)

E vendosur në qendër të qytetit të Dubait, shatërvani i Dubait është sistemi më i madh i shatërvanëve me koreografi në botë dhe një atraksion që duhet parë në qytet. Zona përreth shatërvanit është shtëpia e shumë butikëve luksoz, si Hermès, Cartier dhe Bulgari.

 

4. City centre Deira

City Center Deira është një nga qendrat më të vjetra në Dubai dhe ende ka një bazë besnike fansash. Ashtu si shumica e qendrave tregtare të tjera të City Center, kjo qendër në Deira ka gjithashtu një Planet Magjik për të argëtuar vizitorët e rinj. Dyqanet e njohura në City Center Deira përfshijnë Debenhams, Marks & Spencer, Zara dhe H&M. Nëse ndiheni pak të bezdisshëm, mund të merrni një kafshatë për të ngrënë në oborrin e ushqimit ose të shkoni në Carluccio’s, Paul, Gazebo ose ndonjë nga restorantet e tjera.

 

5. The Walk at JBR

Ky destinacion i blerjeve në natyrë përmban një gamë të gjerë butiqesh luksoze dhe dyqane të stilistëve, duke përfshirë Versace, Ralph Lauren dhe Michael Kors. The Walk ofron gjithashtu një gamë të gjerë opsionesh ngrënieje dhe argëtimi, duke e bërë atë një destinacion të shkëlqyeshëm për një natë jashtë.

 

6. Outlet Village

Ky është një vend ku do të gjeni oferta të shkëlqyera për produktet e markave të ndryshme. Në këtë zonë tregtare me temë italiane në Dubai, do të gjeni të gjitha markat kryesore si Galeries Lafayette, Carolina Herrera, DKNY, Coach, Michael Kors, Roberto Cavalli, Hugo Boss, Rodeo Drive, Nike dhe shumë të tjera. Ka zbritje të mëdha në çantat e dorës pothuajse çdo ditë të vitit dhe ju mund të merrni çantat e markës me 50% zbritje. Me shumëllojshmërinë e markave dhe ofertat e çmendura të lira ky vend duhet të vizitohet patjetër.

 

7. Nakheel Mall

Qendra tregtare, ushqimi dhe argëtimi në zemër të Palm Jumeirah. Qendra tregtare Nakheel në Palm Jumeirah ka pesë kate me më shumë se 300 dyqane, restorante dhe argëtim. Nakheel Mall është gjithashtu pika e hyrjes në platformën e shikimit The View në ndërtesën e Palm Tower. Nakheel Mall ka dyqane të tilla si Waitrose, H&M dhe Sephora. Ka gjithashtu një kinema VOX, një sallë trampoline, argëtim për të gjithë familjen!

 

8. Dragon Mart

Ky është një vend ku ju merrni produktet më të lira qofshin rrobat, këpucët apo aksesorët. Gjithçka në këtë qendër tregtare gjigante prodhohet dhe importohet nga Kina. Me siguri duhet të preferoni të kontrolloni cilësinë e produkteve përpara se t’i blini ato. Ky është një qendër e madhe. Dragon Mart ka një larmi të madhe dyqanesh markash si H&M dhe Mata. Dragon Mart është mishërimi i blerjeve të lira në Dubai, veçanërisht kur të gjitha ato gjenden në një qendër tregtare të madhe që ka gjithçka që mund të imagjinoni!

 

9. BurJuman Center

Qendra BurJuman është një nga qendrat tregtare më luksoze të Dubait, shtëpia e shumë butikëve të stilistëve si Calvin Klein dhe Hermes. Ai strehon gjithashtu Qendrën Argëtuese Magic Planet dhe një Kinema Vox. Pra, nëse jeni duke kërkuar për markat më të mira nga stilistë, ky është vendi i duhur! Qendra BurJuman ia vlen gjithashtu të vizitohet pa një udhëtim të gjerë blerjesh, pasi arkitektura brenda është një ekstravagancë absolute e dizajnit!

 

10. Cityland Mall

Cityland Mall është qendra tregtare më e madhe në botë në një nivel! Qendra tregtare, e frymëzuar nga natyra, është e ndërtuar në një rreth dhe krijon një ambient të shkëlqyeshëm! Në Cityland Mall do të gjeni më shumë se 350 dyqane, rreth 75 restorante, një kinema dhe një amfiteatër për fëmijë. Ekziston edhe një kopsht i madh në ajër të hapur, i cili përbën thelbin e qendrës tregtare.

Si përfundim, Dubai ofron një gamë të gjerë destinacionesh për blerje luksoze për vizitorët, nga butiqet e stilistëve të nivelit të lartë deri tek dyqanet luksoze. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një përvojë unike blerjeje ose thjesht dëshironi të kënaqeni me disa marka luksoze, Dubai ka diçka për të gjithë.

5 Ditë në Dubai  kohë e mjaftueshme për të bërë shopping, kështu ju do të arrini kulmin e kënaqësisë në Dubai. Por se a do të shkoni me shoqërinë apo partnerin varet nga ju. Përfitoni tani nga oferta MAX TRAVEL.

Looks like you have blocked notifications!