Super Ofertë për vetëm 169€ në Stamboll – Çdo ditë të javës dhe në vikend

Kemi një ofertë të veçantë për të udhëtuar drejt qytetit të mrekullueshëm të Stambollit. Kjo ofertë është e vlefshme për fluturime çdo ditë të javës, duke përfshirë edhe fundjavën. Kjo do t’ju japë lirinë për të zgjedhur ditën që ju pëlqen më shumë për udhëtimin tuaj.

💥 Super Oferta per Stamboll 💥
💙 3 dite në Stamboll për vetëm 169€ 💙

🔴 Fluturimi me Pegasus Airlines
🔴 Asistence 24 ore 📲
🔴 Nisje nga Prishtina, Shkupi, Tirana
🔴 Cmime ekskluzive ne hotelet e perzgjedhura

💎 Sim Hotel – 169 €
💎 Grand Ons – 189 €
💎 Dora Hotel Istanbul – 189 €
💎 Euro Plaza – 189 €
💎 Pera Center – 189 €
💎 Grand Hilarium – 189 €
💎 Tulip City Takim – 189 €
💎 Klas Hotel – 189 €
💎 Misa Hotel – 189 €
💎 City Center – 189 €
💎 Pera Tulip – 199 €
💎 Nidya Galataport – 209 €
💎 Hampton By Hilton Old City – 219 €
💎 Taksim Square Hotel – 219 €
💎 Richmond Hotel – 229 €
💎 Doubletree By Hilton Piyalepasa – 239 €
💎 Sheraton Istanbul City Center – 259€

⋙Të Përfshira:✔Fluturimi me Pegasus Airlines
✔Bagazh 20 Kg
✔Bileta e Avionit
✔Akomodimi: 2 netë
✔Shërbimi sipas Konceptit BB
✔BB- Fjetje me mengjes
✔Asistence 24/7 gjatë gjithë kohës
✔Të gjitha taksat

ℹ Oferta Valide për Nentor – Dhjetor

🌀 Rezervo me kohë sepse numri është i limituar!

ℹ Transferi Aeroport Hotel Aeroport eshte opcional 15 Euro per person!

Për rezervime kontakto:
☎ 038 754 754
☎ 049 754 754
☎ 043 754 754
☎ 046 754 754
☎ +383 49 754 754 (whatsapp)

📨 email: info@maxtravel.al
#LetsGo #MaxTravel #prishtina #kosova

Stambolli është një qytet i magjishëm që përmbush të gjitha dëshirat e botës dhe hap portat drejt një bukurie të çmuar, një historie të pasur, blerjeve të mrekullueshme dhe ndjesive të jashtëzakonshme që ju bëjnë të ndiheni si në dy kontinente të njëkohshëm. Ky qytet, që dikur ishte kryeqyteti i tre perandorive, është shumë më tepër se një thjesht emër në faqen e historisë. Stambolli është qyteti i vetëm në botë që lidh dy kontinente, dhe për shumë, quhet “kryeqyteti i botës”, ndërsa veq të tjerash është “ura mes Evropës dhe Azisë”.

Në mes të dy kontinenteve, Stambolli është një mozaik multikulturor që përzien të kaluarën dhe të ardhmen në një vend të vetëm. Ky qytet ofron një ndjesi të thellë të historisë në çdo hap që bëni. Çfarë tjetër mund të jetë më e përshtatshme për të treguar historinë e Stambollit se sa monumentet ikonike si Hagia Sophia, Xhamia Blu, Pallati Topkapi, Cisterna e Bazilikës dhe Kulla e Galatës?

Lagjet e tij, si Sulltanahmet, Taksim, Ortakoy, Uskudar, Karakoy, Fener dhe Balat, të gjitha zbulojnë një thesar të pasur të historisë. Por ajo që vërtet të mban pa fjalë në Stamboll është pamja e mrekullueshme e Bogazit (Bosforit), që ndan qytetin në dy pjesë, dhe ky peizazh magjik është një pamje që nuk harron dot.

Stambolli është gjithashtu qyteti më i madh në Turqi dhe një nga qytetet më të mëdha në botë, me një popullsi prej më shumë se 14 milion banorë.

Disa fakte interesante rreth Stambollit:

  1. Në Mesjetë, Stambolli, pjesë e Perandorisë Osmane, kishte më shumë se 1.400 tualete publike, ndërsa në kohën e asaj periudhe tualete nuk ekzistonin as në pallatet mbretërore të mbretërve më të mëdhenj evropianë.

  2. Metroja e Stambollit është një nga sistemete e transportit më të vjetra në botë, e cila është funksionuar që nga viti 1875. Vetëm metroja e Londrës (1863) dhe ajo e Nju Jorkut (1868) janë më të vjetra.

  3. Në histori, Stambolli ka qenë kryeqyteti i tre perandorive të ndryshme: Perandorisë Romake, Bizantine dhe Osmane. Megjithatë, sot, kryeqyteti i Turqisë është Ankara.

  4. Tregu i madh në Stamboll, njohur si Kapali Çarshi, është tregu më i madh i mbuluar në botë, me më shumë se 3,000 dyqane që ofrojnë një gamë të gjerë të produkteve dhe artikujve.

  5. Në Stamboll gjendet Shën Sofija, një kisha-xhami e madhe, e cila është e vetmja që shërben si muze për të treguar ndikimin e thellë të dy religjioneve dominuese në rajon.

Nëse dëshironi të eksploroni më thellësisht këtë qytet të mrekullueshëm, jeni të mirëpritur të planifikoni një vizitë në Stamboll. Ky qytet është një thesar i pasur i historisë dhe kulturës që pres të zbulohet.

 

Cka me bo 3 ditë në Stamboll?

 

6 Vendet më të mira për mëngjes me pamje nga Bosfori, Stamboll

 

Ku me hongër bakllavë në Stamboll?

Ku dhe cka me ble në Stamboll?

 

Jeta e natës në Stamboll

 

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger