Të gjithë e dinë se Stambolli është një qytet i mrekullueshëm për të festuar dhe për të pasur një jetë nate të paharrueshme, ka shumë bare dhe klube të jashtëzakonshme në të gjithë qytetin. Por i vetmi vend për të pasur të gjitha stilet dhe disponimet për shumë njerëz është Taksim.

Përjetoni jetën e natës në Stamboll me ofertën e Max Travel, 3 ditë shëtitje në Stamboll.

Zona e Taksimit është e përshtatur kryesisht nga Istiklal Caddesi, ku gjithçka mund të ndodhë nga dita në natë. Rrugët anësore, rrethet dhe lagjet përreth Taksimit, si Beyoglu, ofrojnë disa nga baret dhe klubet më të mahnitshme në Stamboll.

 

Kaloni natën në bar apo pub

Kështu që ju pëlqen muzika, kërcimi dhe pirja. Taksim do t’ju ofrojë të gjitha vendet më të mira për të zgjedhur. Çdo bar në Taksim ofron dizajn të ndryshëm, atmosferë të ndryshme.

 

1. Mojo Bar

I hapur në vitin 1997, ky bar ka një skenë të zhurmshme muzikore live ku shfaqen grupe të shkëlqyera lokale që luajnë të gjitha llojet e muzikës dhe kopertinave turke. Cilido qoftë disponimi juaj, rock, blues apo xhaz, ky është një vend i mirë për t’u varur dhe për të kaluar një natë të mrekullueshme.

 

2. Nevi Bar

Nevi Bar ka një tarracë në çati për pamje të mrekullueshme, dhe është i popullarizuar në mesin e turmës më të re, këtu është një vend ku mund të merrni birrë të lirë ndërsa festoni me miqtë tuaj.

3. 360

Në një pallat të bukur të 19-të dhe një pamje 360 të Bosforit, Detit të Marmarasë dhe Bririt të Artë, 360 ofron një ambient të brendshëm atmosferik dhe një zgjedhje të shkëlqyer restoranti dhe bari. Ju mund të darkoni dhe më pas të shijoni DJ-të, kërcimtarët dhe shfaqjet që e bëjnë këtë vend një vend të mrekullueshëm për festën tuaj të natës.

 

4. Babylon

Ky vend koncerti paraqet gjithmonë një përzgjedhje të madhe muzikore nga e gjithë bota, duke filluar nga muzika lokale turke deri te muzika mbarëbotërore. Me aktet e tij indie pop dhe rock që zbukurojnë skenën dhe një skenë me bar.

 

5. Kara Kedi

Emri do të thotë “Macja e zezë”, dhe pret shfaqje live në netët e fundjavës duke filluar pas orës 21:00 që shpesh zgjat deri në orët e mëngjesit. Megjithëse vendi po ndryshon vazhdimisht, bari ka një ndjenjë komode dhe staf mikpritës përveç atmosferës së tyre të mrekullueshme zakonisht ndodhet diku jashtë rrugës Istiklal, mbani në vëzhgim vendndodhjen e saj më të re. Ose më mirë, nëse jeni në humor për një kërkim argëtues, mund të pyesni përreth në Istiklal.

 

6. Münferit

Një lokal elegant me panele druri dhe mure të pasqyruara, vendi njihet për atmosferën, mjedisin dhe muzikën elektronike. Dekori i viteve 1950 krijon një hapësirë ​​të ngrohtë dhe tërheqëse ku mund të filloni mbrëmjen tuaj me një meze të ftohtë. Sigurohuni që të provoni rakinë (e cila është pija alkoolike kombëtare) si një gotë ose të përzier në koktej për të marrë një shije të fuqishme të pijes tradicionale me bazë anise. Nëse qëndroni mjaftueshëm, pronari mund të kalojë dhe të thotë përshëndetje.

 

7. Araf

Araf ka një birrë të lirë dhe muzikë popullore, dhe bandë banore që argëton turmat e reja studentore. I fshehur në majë të një ndërtese të rraskapitur pranë Nevizade Sokak, pasi të keni kaluar atë ngjitje të gjatë, do të shpërbleheni me muzikë cigane me sprint falas ose DJ që rrotullon rock and roll-in e shkollës së vjetër. Netët e së enjtes janë të garantuara të jenë pak më pak të mbushura me njerëz sesa netët e fundjavës. Ata zakonisht luajnë muzikë nga e gjithë bota, prandaj sigurohuni që të ndiqni kalendarin e grupit.

 

Ecni në rrugë gjatë natës

Nëse e keni mbaruar natën herët dhe keni akoma fuqi për disa orë të tjera, mos hezitoni të shijoni atmosferën e rrugës gjatë natës ku artistë dhe grupe lokale vijnë për të kënduar në rrugë dhe mund të shijoni një shëtitje të qetë nëpër rrugë deri në Kulla e Galatës. Jeta e natës në Taksim është thjesht magjike, atmosfera, baret, klubet e natës, artistët e rrugës dhe shumë të tjera. Vendi ka gjëra interesante për të bërë gjatë natës. Nata në Taksim fillon herët dhe mund të vazhdojë deri në mëngjes.

 

Max Travel pranë jush edhe në jetën e natës në Stamboll, ju pret oferta më e mire për 3 ditë shëtitje në Stamboll.

Looks like you have blocked notifications!