Radisson Blu Hotel Istanbul Atakoy, gjindet ne lagjen Bakirkoy te Stambollit. Nje vend ideal nese jeni duke udhetuar per te shetitur apo per pune. Hoteli me saktesisht gjendet 10 km nga Aeroporti kryesor I Stambollit dhe 9 km nga qyteti I vjeter ku gjendet edhe monumentet historike si Pallati Topkapi.

Me nje arkitektur te veqant dhe I dekoruar me mobilje moderne hoteli Radisson Blu ju ofron nje hapesire komode dhe relaksuse.

Hoteli posedon dy pishina qe mund ti perdorin mysafiret e hotelit. Poashtu, ju mund te perdorni edhe Saunen, banjon turke(hamamin) dhe sallen e fitnesit.

Te gjitha dhomat jane te pajisura me mobilje moderne dhe kane nje pamje te mahnitshme te detit Marmara.

Mengjesi sherbehet ne tavoline suedeze dhe mund te zgjedhni disa lloje te ndryshme te mengjesit sipas shijeve tua personale. Ndersa ne mbremje mund te uleni ne Restoranin A la Carte I cili ofron ushqime te ndryshme.