Zgjedhja juaj që këtë verë të kaloni kohë me partneren tuaj dhe në Antalya padyshim që do të jetë një ndër zgjedhjet dhe pushimet më fantastike për ju.

Me ofertat më të mira të Max Travel, ju mund të arrini cdo destinacion për ti kaluar pushimet me personin e zemres tuaj.

Antalya është një kombinim i plazheve të bukura dhe bukurisë natyrore, dhe detit. Është gjithashtu një vend me resorte, restorante dhe dyqane të klasit botëror, duke e bërë atë vendin e përsosur për të kaluar muajin e mjaltit.

Max Travel ka pergaditur disa nga gjërat më të mira që sjellin momente të mira për ju dhe të dashurën tuaj.

 

Kaloni kohë së bashku në plazh

Antalya është e njohur për plazhet e saj të bukura dhe ka shumë mundësi për të zgjedhur. Plazhi Lara dhe Konyalti janë dy nga plazhet më të njohura në qytet, me ujëra të pastër kristal dhe rërë të butë. Ju gjithashtu mund të bëni një turne me varkë për të shprehur edhe më shumë dashurinë dhe për të eksploruar destinacione që janë të arritshme vetëm nga deti.

Disa nga plazhet që ju rekomandojmë të vizitoni në Antalya:

 • Plazhi Kaputaş
 • Side, Kumköy, Çolaklı, dhe Evrenseki
 • Plazhi i Belekut
 • Side, Sorgun dhe Titreyengöl

 

Zgjedhni hotele luksoze për cifte

Muaji i mjaltit në Antalya do t’ju ndihmojë të rinovoheni duke shijuar shërbime të shkëlqyera në hotele të klasit botëror. MAX TRAVEL përveç se ju sjell ofertat më atraktive për Antalya, ka zgjedhur edhe hotelet më të mira se ku mund të kaloni ditë të mrekullueshme me partnerin tuaj të jetës tani dhe te mbetet me te vertet nje javë e paharruar.

Top 10 hotele për muaj të mjaltit në Antalya🤩

 1. Bosphorus Sorgun
 2. Titanic Deluxe Belek
 3. Granada Luxury Beach
 4. Sherwood Exlusive Kemer
 5. Aydinbey Sui Collection
 6. The X Belek
 7. Alba Royal
 8. Titanic Mardan Palace
 9. Kirman Belazur
 10. Numa Bay Hotel

Zgjedhni hotelet vetëm për të rritur për më shumë kënaqësi (Adults Only)

Në shumicën e rasteve, “Adults Only”” do të thotë se hotelet e kësaj kategorie nuk lejojnë fëmijë. Mosha minimale e lejuar ndryshon sipas hoteleve, por zakonisht është +16 ose +18. Hotelet vetëm për të rritur mund të kenë karakteristika të ndryshme pasi disa hotele vetëm për të rritur janë më të gjallë, ndërsa të tjerët janë më të qetë, relaksues dhe romantikë.

 

Rezervoni dhomën tuaj me pamje mahnitëse

Nëse dëshironi që pushimi juaj të arrij kulmin e qetësisë dhe kënaqësisë, ateherë e rendesishme eshte edhe perzgjedhja e dhomes ku ju do te qendroni. Ka shumë dhoma qe ofrojne kushtet e duhura per pushimin tuaj e sidomos kur bëhet fjalë për muajin tuaj të mjaltit, juve ju mbetet vetem te zgjedhni se cfare ju pershtatet.

Dhomat mund të jenë:

 • Dhoma standarte
 • Dhoma standarte me pamje nga deti
 • Dhoma luksoze me sherbime spa, jacuzzi

Varesisht nga hoteli, disa nga dhomat jane te kompletuara me telefon, tualet me dush dhe aksesoret e nevojshem, tharese flokesh, LCD TV (satelite), minibar dhe kasaforte.

 

Kaloni kohën e lirë me aktiviteteve të ndryshme

Antalya është një qytet i bukur bregdetar në Turqi që ofron një gamë të gjerë aktivitetesh për çiftet që mund të shijojnë gjatë verës. Ka shumë gjëra që ju dhe e dashura juaj mund ti provoni për të shtuar momente në pjesën e pushimeve…

 • Bëni një turne me varkë: Antalya ndodhet në bregdetin e Mesdheut të Turqisë dhe ka shumë mundësi për turne me varkë. Ekzistojnë gjithashtu turne në perëndim të diellit për një mbrëmje romantike në ujë.
 • Shkoni në një udhëtim me balon: Për një përvojë vërtet të paharrueshme, bëni një udhëtim me balon me ajër të nxehtë mbi rajonin e Kapadokisë.

Disa nga aktivitetet e tjera në plazh:

 • Snorkeling
 • Jet ski
 • Parasailing

 

Bëni shëtitje romantike rreth lagjes së vjetër të qytetit

Në zemer të Antalyas gjendet lagjja më e vjetër e njohur si Kaleiçi. Shëtitja rreth qytetit të vjetër në një mbrëmje të qetë vere është një kënaqësi dhe është një nga gjërat më të mira romantike për të bërë në Antalya e sidomos kur pranë jush qendron personi i zemres. Gjithashtu, të gjithë duan t’ju shesin diçka, qoftë një xhiro me varkë apo një qilim, një gotë me lëng portokalli të saposhtrydhur ose një llull meerschaum, kështu që ju do të shijoni padyshim.

Ne kemi mbledhur disa nga destinacione antike me rëndësi në Antalya:

 • Plazhet në qytetin e vjetër të Side
 • Teatri antik në Side
 • Pika historike, Tempulli i Apollonit
 • Shatervani monumental
 • Agora Shteterore

 

Shijoni jetën e natës së bashku

Në Antalya shumë prej hoteleve të lart permendura kanë një skenë të gjallë të jetës së natës, me një mori gjërash dhe aktivitetesh. Perveq ketyre Antalya ka edhe shumë bare, klube dhe restorante për të zgjedhur. Merrni të dashurën tuaj për një darkë romantike, më pas kërceni gjatë gjithë natës në një klub nate të modës.

Këtu janë sugjerimet e tona për të kaluar mbrëmje të mrekullueshme në Antalya pa shpenzuar shumë para:

 • Çello Cafe Bar
 • Up Shot Bar
 • Pub Sheffield
 • Pub Jolly Joker
 • Aura Club
 • Club Inferno

Antalya është një qytet fantastik për t’u eksploruar pasi ka perënduar dielli.