Greqia, me shkëmbimet e saj të pastër ajrore dhe plazhet e mrekullueshme, vazhdon të jetë një destinacion i preferuar për pushime vera 2024. Pavarësisht se çfarë lloj personi jeni, do të gjeni diçka për të tërhequr interesin tuaj gjatë verës.

Në Max Travel do gjeni shumë oferta speciale për pushimet tuaja 2024 në Greqi.

Pavarësisht se çfarë lloj pushimi dëshironi, të uleni në plazh, të vizitoni rrënojat historike, sportet ekstreme apo jetën e natës do të jeni në gjendje të gjeni të gjitha llojet e gjërave për të bërë në Greqi.

Greqia është një destinacion i përsosur për verë e sidomos kur pushimet tuaja vendosni ti kaloni me ofertat me te mira nga Max Travel qe ka përgaditur për ju.

Pse në Greqi…?😋

 

Zgjidh zonën e preferuar

Çdo zonë në Greqi ka veçoritë e tij unike dhe ofron një përvojë të jashtëzakonshme për të gjithë vizitorët. Duke filluar nga hotelet luksoze, plazhet, aktivitetet, vendndodhja dhe shumëcka tjeter që juve ju mbetet vetëm për të zgjedhur se për cfarë jeni të interesuar dhe do ta gjeni përgjigjien menjeherë…

Zona Halkidiki 

Zona e Halkidikis është një nga thesaret e fshehura të Greqisë që pritet të përjetojë një verë të mrekullueshme në vitin 2024. Me tre gropa të ndryshme bregdetare – Kassandra, Sithonia dhe Athos – Halkidiki ofron një gamë të gjerë të përvojave për turistët. 

 

Akomodohuni në hotele luksoze

Ka shumë hotele luksoze në Greqi, disa nga hotelet që Max Travel ju propozon të akomodoheni që kane shërbim ne konceptin Ultra All Inclusive, aktivitete te shumta te dedikuara per te gjitha moshat, ushqime shumë te shijshem dhe dhoma shumë komode janë…🤩

 • Domes Noruz Kassandra
 • Potidea Palace Hotel
 • Miraggio Thermal Spa Resort
 • Porto Carras Meliton
 • Eagles Palace
 • Sea Coast Resort

 

Plazhet e bukura

Plazhet e Halkidikis në Greqi janë disa nga më të bukurat në vend, ky rajon ofron shumë mundësi për të kënaqur verën në mënyra të ndryshme.  Halkidiki ka një bregdet të shkëlqyeshëm me plazhe të bukura, ujë të pastër dhe peisazhe natyrore të mahnitshme. 

Disa prej plazheve më të njohura përfshijnë

 • Plazhin Kalithea
 • Plazhin Sani
 • Plazhin Nikiti
 • Plazhin Kavourotripes (Gjirin e Gratëve).

 

 

Argëtoni veten me këto aktivitete

Një nxitim i vogël adrenaline nuk e lëndon kurrë shpirtin. Vendi ka kushte të shkëlqyera për të pare dhe për të bërë shumë gjëra derisa ju gjendeni në Greqi…

 • Sportet ujore

Ujërat e pastër kristal të Greqisë ofrojnë kushte të shkëlqyera për aktivitete të ndryshme sportive ujore si snorkeling, zhytje në skuba, rrëshqitje në ajër, kiteboarding dhe lundrim.

 • Eksplorimi i rrënojave të lashta

Greqia është shtëpia e një pasurie të vendeve arkeologjike dhe rrënojave antike që ofrojnë njohuri magjepsëse në historinë dhe qytetërimin e saj të pasur.

 • Kënaqësitë e kuzhinës

Kënaquni me kuzhinën e shijshme greke, e cila përmban ushqime të freskëta deti, shije mesdhetare dhe pjata tradicionale si moussaka, suvlaki dhe sallata greke. 

 • Udhëtime me varkë dhe lundrime

Merrni një turne me varkë ose lundrim për të eksploruar limane të fshehura, ishuj të pabanuar dhe monumente bregdetare.

 

Ishujt e Greqisë

Greqia është e njohur për ishujt e saj të bukur, secili me hijeshinë e tij unike. Nisni në një aventurë të mrekullueshme në ishull për të zbuluar peizazhet e larmishme, plazhet mahnitese, historinë e pasur dhe kulturën e gjallë të destinacioneve si Santorini, Mykonos, Kreta, Rodos dhe Korfuzi.

 

Jeta e natës

Nata në zonën e Halkidikik në Greqi mund të jetë e mahnitshme për ata që janë të interesuar për argëtim dhe atmosfera te relaksuar bregdetare. Zona ofron një gamë të gjerë aktivitetesh dhe mundësive për të shijuar jetën e natës. Në qytetet bregdetare si Kassandra, Sithonia dhe Athos, do të gjeni një varietet të madh të lokaleve, bareve dhe klubeve të natës që ofrojnë muzikë të gjallë, festa në plazh dhe ambient të bukur me pamje nga deti. 

 

Super Oferta nga Max Travel për Greqi

Ju mund te merrni oferten me te mirë, vetëm pasi keni kontaktuar Max Travel. Përse të shpenzoni aq shumë për një pushim në 2024? Max Travel ka zgjidhje të përballueshme për të gjithë ata që dëshirojnë të shijojnë një aventurë në Greqi. Me super ofertat e Max Travel ju mund të kaloni pushime të mrekullueshme në një nga destinacionet më të bukura në botë.

 

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger