Greqia është një parajsë absolute verore, nga peizazhet e saj të këndshme, perëndimet e diellit që të lënë pa frymë, monumentet antike dhe brigjet e pacenuara, nuk është çudi që Greqia është në krye të listave të udhëtimeve në muajt e verës.

Me Super Ofertat e Max Travel ju mund te arrini cdo destinacion.

Në verë, Greqia gëzon mot të ngrohtë dhe me diell, duke e bërë atë të përsosur për aktivitete në plazh, ngrënie në natyrë dhe për të eksploruar rrënojat e lashta pa u shqetësuar për shiun ose temperaturat e ftohta.

Disa arsye pse në Greqi…?

 

1. Plazhet e bukura

Greqia krenohet me disa nga plazhet më mahnitëse në Evropë, me ujëra të pastër kristal dhe peizazhe piktoreske. Nga plazhet e famshme të Mykonos dhe Santorini deri te xhevahiret më pak të njohura si Navagio Beach në Zakynthos, ka një plazh për çdo shije.

 

2. Akomodimi në hotele luksoze

Ka shumë hotele luksoze në Greqi, disa nga hotelet që Max Travel ju propozon të akomodoheni që kane shërbim ne konceptin Ultra All Inclusive, aktivitete te shumta te dedikuara për të gjitha moshat, ushqim shumë te shijshem dhe dhoma shumë komode janë…🤩

 • Domes Noruz Kassandra
 • Potidea Palace Hotel
 • Miraggio Thermal Spa Resort
 • Porto Carras Meliton
 • Eagles Palace
 • Sea Coast Resort

 

3. Ishujt ëndërrimtar

Greqia është shtëpia e mijëra ishujve, secili ofron hijeshinë e tij unike. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një skenë të gjallë të jetës së natës në Mykonos, një arratisje romantike në Santorini ose një vendstrehim të qetë në Ishujt Jon, ekziston një ishull që i përshtatet preferencave të çdo udhëtari. Nisni në një aventurë të mrekullueshme në ishull për të zbuluar peizazhet e larmishme, plazhet mahnitese, historinë e pasur dhe kulturën e gjallë të destinacioneve si

 • Santorini
 • Mykonos
 • Kreta
 • Rodos
 • Korfuzi

 

4. Zona Halkidiki

Nëse jeni duke kerkuar një destinacionion të mrekullueshëm për pushime verore, Halkidiki në Greqi është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Kjo pjesë e bukur e Greqisë ofron një përzierje të mrekullueshme të plazheve me ujëra të kristalta, historisë dhe kulturës.

 

5. Aktivitete të ndryshme

Një nxitim i vogël adrenaline nuk e lëndon kurrë shpirtin. Vendi ka kushte të shkëlqyera për të pare dhe për të bërë shumë gjëra derisa ju gjendeni në Greqi…

 • Sportet ujore

Ujërat e pastër kristal të Greqisë ofrojnë kushte të shkëlqyera për aktivitete të ndryshme sportive ujore si snorkeling, zhytje në skuba, rrëshqitje në ajër, kiteboarding dhe lundrim.

 • Eksplorimi i rrënojave të lashta

Greqia është shtëpia e një pasurie të vendeve arkeologjike dhe rrënojave antike që ofrojnë njohuri magjepsëse në historinë dhe qytetërimin e saj të pasur.

 • Udhëtime me varkë dhe lundrime

Merrni një turne me varkë ose lundrim për të eksploruar limane të fshehura, ishuj të pabanuar dhe monumente bregdetare.

 

6. Kënaqësitë e kuzhinës

Kënaquni me kuzhinën e shijshme greke, e cila përmban ushqime të freskëta deti, shije mesdhetare dhe pjata tradicionale si moussaka, suvlaki dhe sallata greke. Në Halkidiki, Greqi, ka disa restorante të shkëlqyeshme pranë bregdetit që ofrojnë pamje të mrekullueshme dhe ushqim të shkëlqyeshëm.

 

7. Perendim spektakolare

Greqia është e famshme për perëndimet e saj mahnitëse, veçanërisht në Santorini ku dielli zhytet në detin Egje, duke krijuar një spektakël magjik që nuk duhet humbur. Dëshironi të shihni perëndimin e diellit më magjik në botë? Vizitoni Oia, Santorini dhe shikoni perëndimin e diellit mbi fshatrat e bardhë të larë të Santorinit dhe qiejt kthehen në rozë dhe portokalli.

 

8. Jeta epike e natës

Nata në zonën e Halkidikik në Greqi mund të jetë e mahnitshme për ata që janë të interesuar për argëtim dhe atmosfera te relaksuar bregdetare. Zona ofron një gamë të gjerë aktivitetesh dhe mundësive për të shijuar jetën e natës. Në qytetet bregdetare si Kassandra, Sithonia dhe Athos, do të gjeni një varietet të madh të lokaleve, bareve dhe klubeve të natës që ofrojnë muzikë të gjallë, festa në plazh dhe ambient të bukur me pamje nga deti.

 

 

Rezervo tani


Viber
Whatsapp Facebook Messenger