Me vijat e saj bregdetare në të gjithë Egjeun dhe Mesdheun, Turqia strehon destinacionet më të mira të plazhit në botë. Në fakt, mund të jetë më mirë të thuhet për këto brigje një vijë e shkëlqyer që rëra e bardhë e plazhit dhe ujërat bruz bashkohen. Ka pafund arsye për pushime në plazh në Turqi. Nuk është çudi që miliona adhurues të plazhit dynden në Turqi për të thithur diellin, rërën dhe detin çdo vit. Mendojmë se ata e dinë shumë mirë se çfarë po bëjnë.

Koha per plazhe ka filluar me Max Travel perfitoni tani nga ofertat me te mira.

Me siguri tani po mendoni se ku mund t’i gjeni plazhet më të mira në Turqi. Mos u shqetësoni, ne kemi bërë një listë që përfshin më të mirat nga plazhi i Antalyas në plazhin Marmaris në Turqi për të thjeshtuar punën tuaj. Nuk do të jetë më një çështje e ndërlikuar e pushimeve në Turqi.

 Ja ku shkojmë!

 

1. Plazhi Lara, Antalya

Le të fillojmë me parajsën turistike të Turqis, Antalya! Ky qytet përrallor që shtrihet përgjatë bregut të Mesdheut ka qindra plazhe. Por, nëse doni të jeni afër qendrës së qytetit të famshëm për jetën e natës, opsionet e blerjeve, kafenetë plot lëvizje, Lara Beach është vetëm për ju! Këtu, ju gjithashtu mund të angazhoheni në sporte ujore ose të merrni pjesë në një volejboll plazhi së bashku me shijimin e ujërave të ngrohta dhe rërës së artë. Tani, gjithçka që ju nevojitet është të zgjidhni më të mirën midis hoteleve të panumërta të Antalyas që ofrojnë luks dhe rehati së bashku!

 

2. Plazhi Kabak, Fethiye

Nëse jeni adhurues i plazheve parajsore, mund të jeni të sigurt se Kabak Bay do t’ju ofrojë atë që kërkoni. Ky plazh i pacenuar në formë gjysmë hëne, ka arritur të mbetet i fshehur nga ujërat e rrjedhshme të Mesdheut! Në këtë vend, i rrethuar nga pyje me pisha dhe male, rëra e bardhë përqafon ujërat bruz dhe të qetë. Ju duhet të ecni nëpër një shteg të pjerrët dhe të ashpër duke filluar nga fshati Kabak për një shëtitje 30 minuta. Por atmosfera e saj e jashtëzakonshme natyrore do t’ia vlejë plotësisht mundin tuaj.

 

3. Plazhi Kaputaş, Kaş

Plazhi Kaputaş, afër Kalkanit, mund të jetë një nga më të bukurit në këtë listë. Pamja e saj befasuese dhe bukuria natyrore zbukurojnë kopertinat e broshurave të udhëtimit me famë botërore. Ndodhet midis dy shkëmbinjve të thepisur dhe të pyllëzuar. Duhet të zbresësh nga shkallët mjaft të gjata, duke filluar nga maja për të arritur atje. Ose mund të bashkoheni me udhëtime me varkë të organizuara ose Kalkan ose Kaş. Ndërsa bëni banjo dielli në rërën e saj bjonde dhe shijoni ujërat e bruztë, do të ndiheni brenda në një atmosferë kaq të veçantë.

 

4. Lugina e fluturave, Ölüdeniz

Lugina e Fluturave në bregdetin e Mesdheut të Turqisë, siç nënkupton edhe vetë emri i saj, është një plazh që strehon shumë lloje fluturash. Në të njëjtën kohë, frekuentohet edhe nga njerëz që ndihen të lirë deri në fluturat. Shumica e vizitorëve të tij përbëhen nga fushues, çanta shpine ose hipi. Por këtu, ka një vend mjaft të madh për këdo që dëshiron të përjetojë thellësisht natyrën. Në këtë liman me rërë të bardhë të rrethuar nga shkëmbinj të thepisur, sigurohuni që mund të kapni tonin më të mirë të blusë dhe jeshiles së bashku.

 

5. Plazhi Kleopatra, Alanya

Rruga tjetër është Plazhi i Kleopatrës që gjendet pikërisht në rrëzë të maleve të Demit! Nëse planifikoni një pushim më të gjallë, do të magjepseni nga ky plazh në qendër të qytetit të Alanya! Legjenda thotë se emri i tij vjen nga Mbretëresha Kleopatra, sepse ajo e donte shumë këtë gji dhe ka ardhur këtu për të notuar gjatë udhëtimeve të saj në Mesdhe. Pavarësisht nëse historia është e vërtetë apo jo, është fakt që është një vend spektakolar pushimesh. Me rërën e bardhë të imët dhe ujërat blu transparente, ajo mahnit vizitorët e saj.

 

6. Plazhi İztuzu, Muğla

Një tjetër vend foleje për breshkat është plazhi İztuzu. Ky plazh, i cili ndodhet në Muğla, Dalyan, është dëshmi e dukshme e bujarisë së natyrës! Ajo ka një bukuri të jashtëzakonshme duke përqafuar deltën e lumit të ujërave të ëmbla në njërën anë dhe Detin Mesdhe nga ana tjetër. Ndryshe nga të tjerat, ai ruhej nga hotele të mëdha apo objekte resorte, përmes vijës bregdetare që arrin 4.5 kilometra. Me rërën e saj të butë të artë dhe ujërat e cekëta, ajo meriton të jetë padyshim në listën tuaj të rrugëve.

 

7. Plazhi i Bitezit, Bodrum

Ky gji në formë patkoi është i preferuari i familjeve që pushojnë, sepse uji është veçanërisht i qetë për shkak të pozicionit të tij të mbrojtur. Vija bregdetare po mbyllet gradualisht, duke siguruar një mjedis të sigurt dhe të cekët për anëtarët më të vegjël të familjes për të shijuar detin.
Plazhi i gjatë dhe i ngushtë është një përzierje e rërës së ngjeshur dhe zallit dhe është i mbushur me restorante dhe hotele, të cilët secili kontrollon zonën e vet të shezlloneve dhe hijeve në breg.

 

Kontaktoni tani në Max Travel  dhe filloni të shijoni verën e këtij viti me ofertat më tërheqëse për Antalya.

 

Looks like you have blocked notifications!