Phuket krenohet me kaq shumë streha romantike saqë mund të ktheheni disa herë për përvjetorë ose për muajin e mjaltit. Me shumë aktivitete të ndryshme ditët tuaja do të jenë të plota këtu.

Mos e humbisni oferten e Max Travel, dhe rezervoni tani pushimin tuaj në Phuket,Tajlandë.

Me atë se cfarë ky vend ka për të ju ofruar juve  do i shihni gjërat në një këndvështrim të ri dhe të bini në dashuri me njëri-tjetrin përsëri. Më poshtë kemi paraqitur gjërat më romantike për të bërë në Phuket për çifte.

 

1. Eksploroni Phi Phi dhe May Bay

Nëse jeni duke kërkuar për ide të paharrueshme për muajin e mjaltit, mos kërkoni më larg se të kaloni ditën duke eksploruar pasurinë e ishujve të Phi Phi dhe Maya Bay. Dita juaj fillon me lindjen e diellit dhe përfundon 10 orë më vonë kur pasdites po i afrohet fundit. Pasi të keni shfrytezuar një ditë të plotë këtu, do të shijoni një darkë te shijshme në rërën e bardhë.

 

2. Kënaquni me spa dhe trajtime Wellness

Filloni mire me pushimin tuaj edhe duke provuar të kënaqeni me nje përvoje spa. Nga masazhat tek banjat me balte koha e kaluar në Spa sigurisht që do t’ju lërë të ndjeheni mirë në fund të fundit, asnjë udhëtim në Tajlandë nuk do të ishte i plotë pa një masazh autentik Thai! Një ditë spa në një nga hotelet më të vlerësuara të Phuket sigurisht që do t’ju bëjë të ndiheni plotësisht të freskët.

 

3. Bëni udhëtimin në fshatrat e Phuket me biciklet

Zbulimi i bukurisë së papërpunuar të ishullit dhe pamjeve në dy rrota është me të vërtetë një përvojë që ndodh një herë në jetë, që ju lejon të merrni nga afër dhe personalisht zemrën tropikale të ishullit.

Ju çon në një aventurë 18 km përmes palmave të larta dhe pemëve gome, duke ju dhënë mundësinë të thithni florën, faunën dhe jetën e egër të Phuket. Një përvojë e paharrueshme për çiftet që kërkojnë të festojnë muajin e tyre të mjaltit në mjediset tropikale të Phuket.

 

4. Mësoni si të bëni koktej në parajsë

Shfrytëzoni sa më shumë mbrëmjet në Phuket duke marrë pjesë në një klasë koktej. Ju mund të krijoni koktejin tuaj tropikal duke përdorur pajisje profesionale gjatë asaj kohe dhe kjo është mënyra më e përsosur që një çift të ngre një dolli në muajin e tyre të mjaltit.

 

5. Shijoni një darkë në perëndim të diellit

Kur bëhet fjalë për gjërat romantike për të bërë në Phuket, pak gjera krahasohen me një darkë në perëndim të diellit mbi detin Andaman. Imagjinoni bordin e një trageti që noton nëpër ujëra të qeta menjëherë pas një udhëtimi me kanoe nëpër shpellat e fshehura të Phuket-it dhe ju keni mbërritur zyrtarisht në skenarin e ëndrrave të çdo romantiku të vërtetë qe do të ju pushtoj nga bukuria rreth jush ndërsa dielli fillon të perëndojë.

 

6. Bëni fotosesionin tuaj privat

Mund të mos jeni një çift i famshëm në Instagram por mund të pretendoni. Çojeni marrëdhënien tuaj një hap më tej duke rezervuar një dhe do të ktheheni në shtëpi me fotografi mahnitëse të bëra nga fotografi juaj profesionist mënyra e përsosur për të kujtuar festën tuaj të veçantë së bashku.

Çiftet mund të zgjedhin nga katër cilësimet dhe kohët për fotosesionin dhe gjithashtu mund të personalizojnë temën, duke u siguruar që rezultati të jetë pikërisht ai që kishit në mendje. Vazhdoni, vraponi në perëndimin e diellit, gëzohuni në ujë ose përqafoni në rërë imagjinata juaj është kufiri!

Pasi të përfundojë sesioni fotografik, do t’i merrni imazhet në formatin tuaj të zgjedhur brenda tre deri në shtatë ditë.

 

7. Bëni nje turne me helikopter

Krijoni kujtime të paharrueshme derisa merrni qiellin lart mbi Phuket. Aktiviteti i përsosur për të festuar një udhëtim të veçantë për përvjetorin, ju jep mundësinë të përjetoni plazhet dhe peizazhet jashtëzakonisht të bukura të Phuket siç nuk i keni parë kurrë më parë. Piloti juaj do të ndajë njohuri të thella të Phuket me ju ndërsa admironi peizazhin nga helikopteri. Vetëm sigurohuni që të mbani mend kamerën tuaj dhe beni foto.

 

Keto janë disa nga vendet që mund të realizojnë peizazhet e mrekullueshme që nuk do ti harroni asnjëherë.

Looks like you have blocked notifications!