Milano është një qytet magjik në çdo kohë të ditës, por përvoja e jetës së natës në Milano është e kërkuar nga shumë njerëz. Vendi shpalos magjinë e tij sapo perëndon dielli, me një mori dritash vezulluese që shkëlqejnë nga ndërtesat e larta.

Një mbrëmje në Milano nuk duhet humbur dhe për këtë ofertën më të mirë për 3 ditë në Milano do ta gjeni vetëm në Max Travel.

Një mbremje në këtë qytet magjik ofron një eksperiencë të pasur në bukuri dhe kulturë, duke e bërë atë një destinacion të paharruar për ata që dëshirojnë të shijojnë një këndvështrim të veçantë të jetës italiane.

Max Travel ka përgaditur një listë me gjërat kryesore për të bërë në Milano gjatë mbrëmjes…🥰

 

Kur përendimi i diellit bie

Për të filluar mbremjen, një vizitë në Katedralen e Milanos është e pakalueshme. Ndërsa rrezet e diellit bien mbi shpërthimet e artit gotik, vizitorët janë tërhequr nga detajet e mahnitshme të fasadës dhe madhështia e brendshme e katedrales. Një ecje rreth Piazza del Duomo dhe shijimi i një kafeje në një nga kafeteritë e afërta është një mënyrë e shkëlqyeshme për të filluar aventurën.

 

Një shëtitje në Galleria Vittorio Emanuele II

Pasi të keni mbushur mendjen me bukurinë e arkitekturës, një shëtitje në Galleria Vittorio Emanuele II është e pashmangshme për ata që aprekojnë modën dhe elegancën. Ky qendër tregtare e lashtë është një vepër arti vetë dhe një vend i shkëlqyeshëm për blerje të ndryshme, duke përfshirë dyqanet e markave më prestigjioze italiane. Një darkë në një nga restorantet e zonës është një mundësi për të shijuar gatimet tradicionale italiane dhe për të përfunduar me një gotë verë të shkëlqyeshme lokal.

 

Darkoni në zonën Navigli

Për ata që kërkojnë një skenë të gjallë të jetës së natës, drejtohuni në rrethin Porta Garibaldi. Kjo zonë është e njohur për baret, klubet dhe sallonet e modës si të vogla ashtu edhe spektakolare për të shijuar një mbrëmje të qetë apo të zhurshme sipas dëshirës tuaj. Një vend i lulëzuar cdoher nga turistë të rinj ndërkombëtarë mbush çdo natë të javës hotelet, diskotekat, klubet, baret dhe kafenetë e qytetit në Milano.

Disa nga restorantet me te frekuentuara per darkën tuaj:

  • Ristorante Da Vinci
  • Osteria Conchetta
  • Langosteria 10
  • El Brellin

 

Shihni Darkën e Fundit të Leonardo da Vinçit

Rezervoni një vizitë nate për të parë “Darkën e Fundit” në Manastirin e Santa Maria delle Grazie. Kjo pikturë ikonike është një gjë që duhet parë, dhe vizitat në mbrëmje ofrojnë një përvojë unike .Në vitin 1519, Leonardo da Vinci u nda nga jeta në Amboise, një qytet në Vallë e Loarës, në Francë. Ai ishte një artist, shkencëtar, inxhinier dhe shumë të tjera, i njohur për shumë krijime të tij të shquara 

 

Merrni një lundrim nate në kanalet Navigli

Përjetoni ambientin romantik të Milanos duke bërë një lundrim me varkë përgjatë kanaleve Navigli. Reflektimet e dritave të qytetit mbi ujë krijojnë një atmosferë magjike. Kanalet Navigli, të ndërtuara që nga shekulli i 12-të, janë një pasqyrë e bukurisë dhe historisë së qytetit. Këtu ka disa opsione për të zgjedhur, përfshirë turin e veturave të vogla, lundrimin me anije më të mëdha ose madje dhe mundësinë e një darkëje romantike në një anije të vogël.

 

Jeta e natës në Milano

Për ata që kërkojnë një skenë të gjallë të jetës së natës, drejtohuni në rrethin Porta Garibaldi. Kjo zonë është e njohur për baret, klubet dhe sallonet e modës. Milano është shtëpia e shumë bareve dhe restoranteve si të vogla ashtu edhe spektakolare për të shijuar një mbrëmje të qetë apo të zhurshme sipas dëshirës tuaj.

Disa nga klubet e natës në Milano:

  • Just Cavalli Milano
  • Armani/Prive
  • Hollywood Rrythmoteque
  • Old Fashion Club 

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger

 

 

 

 

 

 

Looks like you have blocked notifications!