Antalya, një qytet i bukur bregdetar i vendosur në Turqinë jugore, është një destinacion popullor turistik i njohur për plazhet e pacenuara, monumentet historike dhe jetën e gjallë të natës.

Me ofertat me te volitshme nga Max Travel  do perjetoni pushimin e jetes ne Antalya.

Një mbrëmje në Antalya është një eksperiencë që nuk duhet humbur, pasi qyteti gjallërohet me një sërë aktivitetesh dhe opsionesh argëtimi.

Në këtë artikull, ne do të eksplorojmë se çfarë të bëjmë, ku të shkoni dhe ku të hani në Antalya gjatë mbrëmjes, si dhe disa nga pikat kryesore të jetës së natës të qytetit.

 

Cka me bo

 • Vizitoni Qytetin e Vjetër (Kaleiçi)

Bëni një shëtitje nëpër rrugët e ngushta simpatike të lagjes historike Kaleiçi, të rrethuar nga mure dhe kulla antike dhe zbuloni arkitekturën e saj tradicionale osmane, shtëpitë e vjetra dhe dyqanet e suvenireve.

 • Shkoni për një turne me varkë

Shijoni një turne piktoreske me varkë në perëndim të diellit përgjatë vijës bregdetare të bukur të Antalyas dhe shikoni qiellin të shndërrohet në nuancat e portokallisë dhe rozës ndërsa dielli perëndon.

 • Përjetoni Ujëvarat Düden

Ujëvarat Düden, të vendosura pak jashtë Antalyas, janë një mrekulli natyrore që shihet më së miri në mbrëmje kur uji ndriçohet nga dritat shumëngjyrëshe.

 • Merrni pjesë në një shfaqje kulturore

Përjetoni muzikën dhe kërcimin tradicional turk në një nga shfaqjet kulturore të Antalyas, të cilat zhvillohen në vende të ndryshme në të gjithë qytetin.

 • Eksploroni Muzeun e Antalyas

Nëse jeni të interesuar për historinë dhe kulturën, vizitoni Muzeun e Antalyas, i cili strehon objekte nga periudha helenistike, romake, bizantine dhe osmane.

 

 

Ku të shkoni

 • Porta e Hadrianit

Porta e Hadrianit është një portë e mrekullueshme hyrëse në qytetin e vjetër dhe ndriçohet gjatë natës, duke ofruar një sfond të përsosur për një shëtitje të paharrueshme në mbrëmje.

 • Antalya Marina

Bëni një shëtitje përgjatë Marinës së bukur të Antalyas dhe shijoni pamjen e jahteve luksoze dhe varkave shumëngjyrëshe duke pirë një koktej.

 • Akuariumi i Antalyas

Akuariumi i Antalyas është një atraksion popullor dhe përmban një tunel akuariumi 131 metra të gjatë, ku mund të shihni peshkaqenë, stingray dhe krijesa të tjera deti që notojnë mbi kokën tuaj.

 • Plazhi Konyaaltı

Plazhi Konyaaltı është një vend i njohur për vendasit dhe turistët dhe ofron pamje mahnitëse të perëndimit të diellit. Bëni një zhytje në det ose shijoni një shëtitje relaksuese përgjatë shëtitores.

 

Ku me honger

 • Restorant Seraser Fine Dining

Restoranti Seraser Fine Dining ndodhet në zemër të qytetit të vjetër të Antalias dhe ofron një përzierje të kuzhinës turke dhe mesdhetare në një atmosferë romantike.

 • Karaf Bistro

Karaf Bistro është një restorant komod i vendosur në lagjen Kaleiçi, i cili ofron një sërë gatimesh turke dhe ndërkombëtare.

 • Dönerci Şahin Usta

Për një vakt të shpejtë dhe të shijshëm, drejtohuni në Dönerci Şahin Usta, një restorant i njohur qebapësh në Antalya

 

Jeta e natës

Jeta e natës në Antalya është e larmishme dhe ofron diçka për të gjithë, nga baret dhe pubet deri te klubet e natës dhe vendet me muzikë live. Këtu janë disa pika të njohura për t’u parë:

 • Club Arma

Club Arma është një klub nate popullor i vendosur në lagjen Lara të Antalyas, që ofron muzikë live dhe DJ që luajnë një përzierje të muzikës house, tekno dhe turke.

 •  Londra Pub

Londra Pub është një pub i stilit britanik i vendosur në zemër të qytetit të vjetër të Antalyas, që ofron muzikë live, ngjarje sportive dhe një sërë pijesh dhe ushqimesh në bar.

 • Klubi i natës Pasha

Klubi i natës Pasha është një vend i njohur për frekuentuesit e festës, i vendosur në lagjen Konyaaltı të Antalyas, me një pistë të madhe vallëzimi, bare të shumta dhe një zonë VIP.

 

Pushime ne Antalya me cmime shume te volitshme, kontaktoni tani ne Max Travel dhe perfitoni nga oferta, ne Antalya duke filluar nga 429 Euro.

Looks like you have blocked notifications!