Nese jeni i pasionuar pas fotove me pajme spektakulare, mos kërkoni më tej sepse gjendeni pikërisht në vendin e duhur. Me arkitekturën e tij të jashtëzakonshme, rrugët historike dhe sharmin italian, një qytet i vlerësuar në maksimum si Parisi është ëndrra e një fotografi.

Me ofertat më të mira nga Max Travel ju mund të arrini destinacionin tuaj të ëndrrave.

Paris ofron një bollëk vendesh fotogjenike që kapin historinë e tij të pasur, artin dhe kulturën e gjallë me një sfond të bukur ku nuk do të ju zhgënjejnë. Ndërrojeni pamjen tuaj përtej thjeshtësisë sepse shpesh kujtimet më të bukura mbetën vetëm në fotografi. 

Lëreni sharmin e përjetshëm të Parisit të ju shërbejë si sfond për aventurën tuaj të ardhshme fotografike…🥰

 

Me pamje nga Kulla Eiffel

Kulla Eiffel është një ndër pamjet më magjepsëse dhe ikonike në botë, duke e bërë atë një vend të përshtatshëm për të bërë fotografi të mrekullueshme. Edhe në natë, Kulla Eiffel sjell një magji të veçantë. Ndriçimi i saj i butë dhe jeta e natës së Parisit krijon një atmosferë romantike dhe të misterit. Fotografitë me ndriçim të ngadaltë mund të shprehin këtë bukuri në mënyrë më të veçantë dhe të krijojnë një ndjenjë të magjisë në secilën fotograf. Përmbi të gjitha, fotografitë në Kullën Eiffel nuk janë thjesht imazhe, por shpesh bëhen kujtimet më të bukura dhe të paharrueshme për ata që kanë fatin të ndodhen atje. Është një destinacion i duhur për secilin dashamir të fotografisë dhe bukurisë së natyrshme.

Ku?

  • Fotografo Turne Eiffel në orë të ndryshme të ditës për të kapur ndryshimet në dritën natyrale.
  • Provo të bësh foto nga parku i Trokadëros për një pamje të përgjithshme të Turne Eiffel.

 

Pranë muzeut Louvre 

Pranë muzeut Louvre në Paris, gjenia e artit dhe kultura e pasur janë të përfaqësuar në mënyrë të mahnitshme. Fotografimi pranë muzeut Louvre është një mënyrë e shkëlqyer për të ruajtur kujtimet e këtij eksperiencë unike. Fotot do të kapin shpirtin dhe bukurinë e këtij vendi, duke ju lejuar të ndani këtë pasuri të kulturës dhe artit me të tjerët. Pra, kur të jeni aty, mos harroni të kapni një kujtim të bukur që do t’ju kujtojë gjithmonë bukurinë dhe thellësinë e muzeut Louvre në zemrën tuaj. 

Ku?

  • Vizito Luvrin dhe fotografo piramidën e qelqit që shërben si hyrja kryesore.
  • Përqëndrohu në arkitekturën e jashtme dhe detajet e brendshme të muzeut.

 

Katedralja e Notre-Dame

Pranë Katedrales Notre-Dame në Paris, zemra e qytetit pulson me histori, arkitekturë të mrekullueshme dhe një frymë mistike. Ky simbol i shquar i qytetit është një nga destinacionet më ikonike në botë dhe një shembull i vërtetë i majës së artit dhe inxhinierisë së shekullit të mesjetës. Fotografimi pranë Katedrales Notre-Dame është një shans për të kapur këtë bukuri të paimagjinueshme në një kornizë. Fotot do të reflektojnë ngjyrat e pasura, detajet arkitektonike dhe atmosferën e pazakontë që rrethon këtë vend të shenjtë. Përmes fotove, do të mund të ndani këtë udhëtim emocionues me të tjerët dhe do të kujtoni gjithmonë momentin kur qëndruat para këtij mrekulli të shekullit të mesjetës.

Ku?

  • Fotografo katedralen nga anët e ndryshme, duke përfshirë edhe pamjen nga lumi Seine.
  • Mundohu të kapësh atmosferën unike në ndriçimin e mbrëmjes.

 

Montmartre

Pranë Montmartre, një nga zonat më të bukura dhe të veçanta të Parisit, ju do të gjeni një atmosferë të pashoqe dhe të artit. Ngjitja lart në shkallët e Montmartre është një udhëtim i veçantë. Në krye, do të hasni Place du Tertre, një shesh i vogël plot me artistë që krijojnë dhe ekspozojnë punën e tyre.Fotografitë pranë Montmartre do të kapin koloritin e pasur, arkitekturën e veçantë dhe energjinë e këtij vendi të magjishëm. Në çdo hap do të gjeni motive unike: nga artistët që krijojnë pikturat e tyre në rrugë, deri te pamjet e qytetit të Parisit që shihen në horizont. Pra, nëse jeni në Paris, një vizitë pranë Montmartre do të jetë një eksperiencë e paharrueshme, dhe fotografitë tuaja do të jenë si një album personal i kësaj kodre të magjishme artistike.

Ku?

  • Eksploro Montmartre dhe fotografo sheshin e artistëve, Place du Tertre.
  • Kap detajet e ngushta të rrugëve dhe atmosferën artistike të këtij lagu.

 

Pranë lumit Seine

Ky lumë i veçantë i Parisit rrjedh përmes qytetit duke ndarë dy pjesë të tij dhe duke krijuar një panoramë të mahnitshme. Fotografitë pranë lumit Seine mund të kapin sharmën e tij të veçantë dhe atmosferën romantike që e bën atë një nga ikonat e kryeqytetit francez. Në shumë pika të ndryshme pranë lumit Seine do të gjeni pamje të mrekullueshme të qytetit, përfshirë ikonat e tij arkitekturore si Kullën Eiffel, Notre-Dame, dhe shumë ura të bukura. Edhe në mbrëmje, kur ndriçohet qyteti, lumja Seine krijon reflektime magjike në ujë, duke e bërë atë një subjekt ideal për fotografi natyrore dhe urbane.

Ku?

  • Në një nga udhëtimet në anën e lumit Seine, fotografo pamjet e ndryshme të Parisit nga uji.
  • Provo të bësh foto gjatë agimeve apo mbrëmjeve kur drita ndryshon.

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger

 

 

 

Looks like you have blocked notifications!