Nese jeni i pasionuar pas fotove me pajme spektakulare, mos kërkoni më tej sepse gjendeni pikërisht në vendin e duhur. Me arkitekturën e tij të jashtëzakonshme, rrugët historike dhe sharmin italian, një qytet i vlerësuar në maksimum si Milano është ëndrra e një fotografi.

Me ofertat më të mira nga Max Travel ju mund të arrini destinacionin tuaj të ëndrrave.

Milano ofron një bollëk vendesh fotogjenike që kapin historinë e tij të pasur, artin dhe kulturën e gjallë me një sfond të bukur ku nuk do të ju zhgënjejnë. Ndërrojeni pamjen tuaj përtej thjeshtësisë sepse shpesh kujtimet më të bukura mbetën vetëm në fotografi. 

Lëreni sharmin e përjetshëm të Milanos të ju shërbejë si sfond për aventurën tuaj të ardhshme fotografike…🥰

 

Katedralja e Milanos (Duomo di Milano)

Nuk është çudi që u deshën 6 shekuj për t’u ndërtuar, e vendosur në zemër të qytetit Katedralja e Milanos është një nga gjërat më të mira për të bërë foto në Milano dhe është një domosdoshmëri për t’u vizituar. Përpara kësaj arkitekture të mahnitshme, një pasionant i fotografisë shkëputet nga rruga e turmave dhe zhytet në botën e tij të veçantë. Bëni foto nga sheshi përballë katedrales sepse është me të vërtetë fotogjenike nga të gjitha këndvështrimet. Përfitoni sa më shumë nga tufat e pëllumbave për një fotografi argëtuese dhe dinamike për Instagram.

 

Galleria Vittorio Emanuele ll

Galleria Vittorio Emanuele II është qendra tregtare më e vjetër aktive në Itali dhe është një nga atraksionet kryesore të Milanos ku padyshim qe fotot tua do të kenë pamje të mrekullueshme. Kapni elegancën dhe luksin e këtij destinacioni të famshëm të blerjeve. Pasi të hyni brenda, admironi çatinë unike të përbërë nga hekur dhe xhami, si dhe mozaikët e zbukuruar që zbukurojnë edhe më shumë ndërtesën. Të gjitha këto veçori mahnitëse krijojnë kapjen e përsosur për fotot tuaja. Mos harroni te dukeni bukur sepse shpesh kujtimet më të bukura mbesin vetëm në fotografi. 

 

Arco Della Pace

I vendosur në zemër të Milanos, Arco Della Pace qëndron si një simbol ikonik i triumfit dhe elegancës. Nëse jeni të etur për të përjetësuar vizitën tuaj me një foto mahnitëse në këtë vend historik, këtu është një udhëzues për të krijuar pozën e përsosur dhe për të krijuar kujtime të qëndrueshme në këtë sfond të mrekullueshëm. Ky është një vend i mrekullueshëm për të fotografuar e sidomos gjatë perëndimit të diellit. Ndërsa është i zënë në këtë kohë, shumica e njerëzve qëndrojnë të ulen përreth jashtë sheshit. Prandaj, me pak durim mund të merrni një foto vetëm pa askënd në të.

 

Brera Streets

Nga e reja në të vjetrën, Brera përbëhet nga shumë rrugë fotogjenike dhe të ngushta. Këto rrugë tipike italiane janë të veshura me shtëpi shumëngjyrëshe dhe ballkone të zbukuruara me lule. Mënyra më e mirë për të gjetur vendet më të aksesueshme në Instagram është thjesht të endesh. Kjo lagje është plot me xhevahire të fshehura që presin të eksplorohen dhe mos harro ku tjeter me mirë sesa ato duken ne foton tuaj të Instagramit. 

 

Kalaja Sforza

E vendosur në zemër të Milanos, Kalaja Sforza qëndron si një testament madhështor i historisë së pasur dhe trashëgimisë artistike të qytetit. Nëse jeni të etur për të kapur vizitën tuaj në këtë kështjellë ikonike me foto mahnitëse, filloni fotosesionin tuaj në hyrjen madhështore të kështjellës ose edhe eksploroni harqet e kështjellës, të cilat janë zbukuruar me detaje të ndërlikuara. Lëreni sharmin e përjetshëm të kështjellës të shërbejë si sfond për aventurën tuaj fotografike milaneze qoftë nëse bëni një pozë mbretërore apo kapni momente papritëshme.

 

Bosco Verticale 

Horizonti i Milanos është transformuar nga dizajni dhe qëndrueshmeria e Bosco Verticale, ose Pyllit Vertikal. Nëse po kërkoni të kapni vizitën tuaj në këto kulla të veshura me ngjyrë të gjelbër dhe per me shumë foto mahnitëse për të permbushur imazhet tuaja me përzierjen unike të natyrës dhe arkitekturës, atëherë kete e përcakton pamja e Bosco Verticale. Pavarësisht nëse është një rrotullim, një kërcim ose thjesht ecje nëpër hapësirë, pozat dinamike mund t’i shtojnë energji dhe jetë fotove tuaja, duke i bërë ato të dallohen përballë gjelbërimit të qetë.

 

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Looks like you have blocked notifications!