📣  Në Milano 3 ditë për vetëm 219€ 📣

Super oferta e Max Travel për një udhëtim në Milano për 3 ditë, për vetëm 219€. Kjo është një mundësi e shkëlqyer për të shijuar modën, artin, kulturën dhe kuzhinën italiane të këtij qyteti të mahnitshëm.  

📣 Super Oferta per Milano 📣
💝 3 Ditë në Milano prej 219€ 💝

⋙ Të Përfshira:
✔ Bileta e Avionit : Prishtine – Milano – Prishtine
✔ Akomodimi: 2 netë
✔ Shërbimi sipas Konceptit BB
✔ Fjetje me Mengjes
✔ Asistence 24/7 gjatë gjithë kohës
✔ Të gjitha taksat

⚠ Oferta valide per ata qe kan Viza Valide

Për rezervime kontakto:
☎ 038 754 754
☎ 049 754 754
☎ 043 754 754
☎ 046 754 754
☎ +383 49 754 754 (whatsapp)
📨 email: info@maxtravel.al
#LetsGo #MaxTravel #prishtina #kosova

Milano është një qytet i njohur në Itali dhe një qendër e rëndësishme ekonomike, mode, arti dhe kulturës. Kjo qytet është i njohur për arkitekturën e tij të mrekullueshme, ku shtrihen shumë katedrale dhe pallate të shekullit të kaluar. Milano është gjithashtu një kryeqytet i modës, me një sërë dyqanesh të luksit, butikëve të njohura dhe ngjarjeve të modës të botës. Në këtë qytet gjithashtu gjeni një gamë të gjerë aktivitetesh kulturore dhe një kuzhinë italiane të shkëlqyer, duke përfshirë pastat dhe kafet italiane të shijshme.

Disa fakte interesante rreth Milanos:

  1. Moda dhe Dizajni: Milano është një nga kryeqytetet botërore të modës dhe dizajnit. Ajo është shtëpia e markeve të njohura të modës si Versace, Prada, Armani, dhe shumë të tjera. Gjatë javës së modës të Milanos, qyteti bëhet qendra e tregtisë dhe krijimtarisë së modës ndërkombëtare.

  2. Katedralja e Milanos: Katedralja e Milanos (Duomo di Milano) është një ndër ndërtimet më të njohura gotike në botë. Ajo është një monument i mahnitshëm me gurë të bardhë të mëdhenj dhe dekorime të mrekullueshme artistike.

  3. Futbolli: Milan është një nga qytetet më të rëndësishme të futbollit në botë. Ka dy skuadra të njohura të futbollit, AC Milan dhe Inter Milan, që luajnë në stadiumin e përbashkët, San Siro.

  4. Leonardo da Vinci: Artisti dhe shkencëtari i njohur Leonardo da Vinci kaloi një pjesë të konsiderueshme të kohës së tij në Milan dhe krijojë shumë vepra të mëdha artistike dhe shkencore në këtë qytet, përfshirë “Vitruvian Man.”

  5. Navigli: Zona e Navigli është një pjesë e bukur dhe e jetës së natës në Milano. Ajo përfshin kanale të lashtë, ku gjeni kafe, restorante, dhe lokale të muzikës për të shijuar darkën dhe atmosferën e këtij vendi të veçantë.

Cka me bo në Milano?

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger