Në botën e udhëtimit, emri “Dubai” është një sinonim i luksit dhe komoditetit. Një qytet i përcaktuar nga horizonti i tij mahnitës dhe mrekullitë arkitekturore, ofron një mundësi unike për të shijuar edhe mëngjesin me pamje të lë pa frymë. 

Eshte koha që ta shijoni mëngjesin në Dubai dhe për të mos e humbur këtë mundësi MAX TRAVEL ka oferten e pa rezistueshme për 5 Ditë në Dubai.

Menutë e Dubait janë të guximshme, të shijshme dhe mbi të gjitha të paharrueshme. Me origjinë nga kuzhina tradicionale arabe dhe të preferuarat evropiane, gama e pjatave joshëse në Dubai është një përzierje e shijshme e ndikimeve libaneze, iraniane dhe indiane.

Nëse po kërkoni të kombinoni kënaqësitë e kuzhinës me skenat panoramike, këtu janë disa rekomandime se ku të shijoni një mëngjes të shijshëm në Dubai me një sfond mahnitës…

 

At.mosphere, Burj Khalifa

Ngritni përvojën tuaj të mëngjesit fjalë për fjalë duke shkuar në At.mosphere, që ndodhet në katin e 122-të të Burj Khalifa-s ikonë dhe ndertesa më e lartë në botë. Duke ofruar një pamje luksoze dhe të pashembullt të qytetit, ky restorant i shijshëm shërben një menu të këndshme mëngjesi. Ndërsa hyni në këtë hotel ikonik, përgatituni të nisni një udhëtim me pasuri të pashembullt dhe pamje mahnitëse që ripërcaktojnë thelbin e jetesës së lartë. Kënaqni ndërsa jeni të rrethuar nga horizonti vezullues dhe hapësira e madhe e Gjirit Arabik. 

 

Pierchic

Për një mëngjes pranë ujit, Pierchic është një restorant mbi ujë i vendosur në Gjirin Arabik. Kjo parajsë ngrënieje mbi ujë qëndron si një kryevepër arkitekturore, duke ofruar një përvojë që bashkon pa probleme pjatat e shijshme me pamje panoramike të pashembullt.  Shijoni një mëngjes të bollshëm me një pamje mahnitëse të detit dhe vijës bregdetare të Dubait. Ambienti elegant dhe përplasja e butë e valëve krijojnë një atmosferë të qetë për një vakt mëngjesi. 

 

Prime68, JW Marriott Marquis

E vendosur në katin e 68-të të JW Marriott Marquis, Prime68 ofron një përvojë mëngjesi me një pamje që përfshin horizontin e qytetit. Kjo shtëpi bifteku ofron një mjedis të sofistikuar për një vakt në mëngjes, duke i lejuar mysafirët të shijojnë një mëngjes të shijshëm duke parë peizazhin mbresëlënës të qytetit. Që nga momenti kur hyni në këtë parajsë të sofistikuar të ngrënies, ju jeni të mbështjellë në një ambient elegance moderne, ku mjeshtëria e kuzhinës takohet me dizajnin e përjetshëm.

 

Masti, La Mer

Masti, i vendosur në destinacionin e gjallë bregdetar të La Mer, jo vetëm që ofron një menu të larmishme, por edhe pamje mahnitëse të Detit Arabik. Shijoni një ndërthurje të shijeve indiane dhe globale ndërsa shijoni erën freskuese të detit. Atmosfera e qetë dhe mjediset plot ngjyra e bëjnë atë një vend ideal për një mëngjes të relaksuar. Kjo strehë gastronomike, e vendosur në një nga lagjet më në modë të qytetit, fton darkuesit në një udhëtim me ushqime pafund.

 

Observatory Bar & Grill, Marriott Harbour Hotel & Suites

 I vendosur në katin e 52-të të Hotel Marriott Harbour, Observatory Bar & Grill ofron një pamje 360 gradë të Marinës së Dubait dhe Palm Jumeirah. Filloni ditën tuaj me një mëngjes të shijshëm, ndërsa jeni dëshmitar i jetës së qytetit. Kombinimi i ushqimit të shijshëm dhe pamjeve të lë pa frymë e bën atë një përvojë të paharrueshme. Dritaret nga dyshemeja deri në tavan ofrojnë pamje të papenguar të horizontit të qytetit, duke krijuar një sfond dinamik që evoluon me ndryshimet e nuancave të ditës. 

 

Scape, Burj Al Arab

Për një eksperiencë mëngjesi me një prekje luksi, Scape në Burj Al Arab është vendi ku duhet të jeni. I vendosur në tarracën me pamje nga Gjiri Arabik, ky restorant bashkëkohor kalifornian ofron një menu të frymëzuar nga përbërës të freskët dhe sezonal. Pamjet mahnitëse dhe ambienti elegant krijojnë një mjedis të përsosur për një mëngjes të qetë. 

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger


 

Looks like you have blocked notifications!