Përjetimi i Dubait gjatë natës së Vitit të Ri është një çështje e veçantë për çdo lloj udhëtari. Qyteti merr jetë me një gamë të gjerë festimesh, duke kumbuar Vitin e Ri me stil.

Me super oferten e Max Travel, prite Vitin e Ri në Dubai!

Nata e Vitit të Ri në Dubai është emocionuese dhe argëtuese me shfaqje fishekzjarre, festa verbuese, safari nate, kroçera dhe shumë përvoja të tjera nga të cilat mund të zgjidhni. Shkoni në Dubai për një përvojë të kënaqshme të Vitit të Ri dhe lexoni për të gjetur gjërat më të mira për të bërë në Dubai për natën e Vitit të Ri.

 

1. Lundrim dhe darkë luksoze

Shihni pamjet befasuese të Dubait nga komoditeti i një anijeje luksoze të mbyllur me xham dhe me ajër të kondicionuar. Ka gjithashtu një tarracë të mrekullueshme të hapur dhe kuvertë në natyrë, perfekte për të shijuar horizontin vezullues nën yje dhe hënë. Kjo është një mbrëmje argëtuese, relaksuese mbi ujë me pamje të garantuara yjore të monumenteve ikonike të Dubait, së bashku me një pamje pa pengesa të fishekzjarreve të Vitit të Ri. Nëse dëshironi diçka më të bukur dhe më private, mund të merrni me qira edhe një jaht për t’ju çuar përgjatë përroit të Dubait ose Marinës.

 

2. Desert Safari, darkë BBQ, Belly Dance dhe Tanoura Show

Nuk bëhet më mirë se një udhëtim emocionues mbi dunat e mrekullueshme të rërës së artë. Shkoni thellë në zemër të shkretëtirës dhe dëshmoni një nga perëndimet më mahnitëse të jetës suaj. Ju do të udhëzoheni në një kamp të shkretëtirës beduinësh dhe do të përshëndeteni me një mirëseardhje tradicionale arabe. Më pas, shijoni një darkë të shijshme shuplakë që përfshin mish në skar, sallata, një sërë pjatash të pjatës kryesore dhe shumë ëmbëlsira. Është një mbrëmje e paharrueshme e natës se Vitit të ri shëtitje me deve, hipje në rërë, pikturë me këna, sheesha dhe belly dance!

 

3. Shikoni Fishekzjarret Burj Khalifa

Natën e Vitit të Ri në Dubai sheh një shfaqje spektakolare të fishekzjarreve duke shënuar kohët e mira përpara. Turistët dhe vendasit dynden me mijëra për të kapur një paraqitje të shkurtër dhe përqendrohen rreth shatërvanit të Dubait, Souk al Bahar, Parkut Umm Suqeim, Parkut Burj, Bulevardit Mohammed bin Rashid, plazhit Jumeira dhe nganjëherë edhe në mes të rrugëve! Nëse keni plane të udhëtoni brenda Dubait në prag të Vitit të Ri, sigurohuni që të arrini destinacionin tuaj para orës 22:00. Rrugët janë të bllokuara deri në orën 12:00 pasi të gjithë po përpiqen të shënojnë një vend të mirë për të parë fishekzjarrët.

 

4. Bashkangjituni në festat e organizuara për Vitin e Ri

Dubai organizon disa nga festat më të zakonshme të Vitit të Ri në botë dhe nëse jeni një adhurues i festive, nuk ka mënyrë më të mirë për të kaluar Vitin e Ri sesa të kërceni. Shikoni yllin fitues të çmimit Diva Australiane dhe Grammy, Kylie Minogue në Atlantis, The Palm, ose drejtohuni në Opera në Dubai për një grup yjor DJ dhe grupe që performojnë gjatë natës. Nëse ndiheni super luksoz, drejtohuni në festën e Lotus Mega Yacht, ose një festë të lartë në Ce La Vi. Në Dubai nuk do të mungojnë festat, kjo është e sigurt!

 

5. Një mbrëmje në Madinat Jumeirah

Madinat Jumeirah krenohet me një nga darkat gala më të kerkuara të Vitit të Ri me kërcimtarë me zjarr, muzikantë, argëtim të drejtpërdrejtë dhe shampanjë, të mbushura me opsione të panumërta kuzhinash. Fishekzjarret nga këtu janë jashtëzakonisht të bukura dhe për një shans për një skenë, mbani një rrogoz plazhi dhe drejtohuni në një nga plazhet publike në Jumeirah për të kaluar pak kohë nën qiellin me yje. Mos harroni të shkoni këtu herët për një vend parkimi të mire!

 

6. Shikoni një shfaqje dhe hani darkë në Opera në Dubai

Festoni Vitin e Ri në Dubai me një vakt mbretëror dhe një shfaqje spektakolare argëtuese në Operan e Dubait. Kur ora shënon dymbëdhjetë, DJ merr përsipër dhe turma në Operën e Dubait bëhet e egër në ritmet ikonike. Ky është një nga planet më të mira të natës së Vitit të Ri që mund të zgjidhni kur jeni në Dubai.

Në Dubai ju presin shumë atraksione, por vetëm nëse nxitoni të përfitoni nga oferta MAX TRAVEL 5 Ditë në Dubai .

Looks like you have blocked notifications!