Shopping në Paris është një eksperiencë e mahnitshme që ofron një kombinim të shkëlqyer të modës, kulturës dhe arkitekturës.

Vizito Parisin me Super Oferten e Max Travel për vetëm 259€.

Me një shumëllojshmëri të dyqaneve dhe ambienteve të ndryshme blerjeje, ky qytet ofron diçka për të gjithë ata që janë të apasionuar për modën dhe stilkun.

Me buxhetin tuaj përgatituni të eksploroni botën e modës në Paris, aty ku stili nuk është thjesht një zgjedhje por një mënyrë jetese…🤩

 

Lagjet më të mira për shopping në Paris

Vendet më të mira për të bërë shopping në Paris janë gjithashtu ndër më të mirat në botë. Ky qytet ofron një bukuri tërheqëse që shumë qytete të tjera thjesht nuk mund ta krahasojnë. Duke shfaqur tendencat më të fundit në veshje, këpucë, bizhuteri dhe aksesorë, nuk do ta keni problem të gjeni diçka që i përshtatet shijes tuaj.

Bulevardi Saint-Germain

Bulevardi Saint-Germain ofron mundësi blerjesh që ndihen mrekullisht të përshtatshme për monumentet e pasura të rajonit të 7-të, të cilat përfshijnë Kullën Eifel, Champs de Mars dhe Musée d’Orsay. I njohur për koleksionin e tij të gjigantëve të modës si Louis Vuitton, Hugo Boss dhe Karl Lagerfeld, Bulevardi Saint-Germain është gjithashtu shtëpia e dyqaneve që shesin mobilje të jashtëzakonshme dhe ushqime të kuzhinës.

 

Triangle D’or

Triangle D’or është ndoshta vendi më i mirë për modën e lartë në Paris, me vizitorët në gjendje të eksplorojnë Champs-Elysees të famshëm ndërsa kalojnë ditën duke bërë pazar. I njohur gjithashtu si Trekëndëshi i Artë, ky grup verbues i butikëve të blerjeve të nivelit të lartë kufizohet nga Rue François 1er, Avenue Montaigne dhe Avenue George V.

 

Rue St Honoré

Rue St Honoré është vendi ku shumë nga banorët më në modë të Parisit bëjnë pazar. I vendosur në një nga lagjet më historike të qytetit, udhëtarët do të zbulojnë një sërë markash të stilistëve të ulur pranë monumenteve shekullore që kujtojnë historinë e historisë së Francës. Por, përpara se të niseni për të parë pamjet, nuk mungojnë butiqet për të bredhur.

 

Rue de Rivoli

Rue de Rivoli ofron më të mirën e të dy botëve kur bëhet fjalë për rrugët e shkëlqyera tregtare pariziane, pasi ka shumë monumente që duhen parë të ndodhen vetëm pak larg. Por së pari, bëni rrugën tuaj përgjatë këtij bulevardi të njohur për të gjetur marka të shkëlqyera ndërkombëtare, duke përfshirë Burberry dhe Urban Outfitters.

 

Qendrat më të mira tregtare në Paris⬇

Parisi ofron një sërë përvojash me pakicë në të gjithë kryeqytetin elegant të Francës. Nga dyqanet historike deri te zonat tregtare me butikë të pavarur, ka një vend për gjithçka. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për dizajne direkt nga pista ose gjëra të shijshme, do t’i gjeni këto dhe shumë më tepër.

Galeria Lafayette Haussmann

Galeries Lafyette Hausmann mund të jetë dama e madhe e blerjeve në Paris. E themeluar në 1894, dyqani i lartë i mallrave ndodhet në Bulevardin Haussman në rrethin e 9-të. E njohur si ‘World Department Store’, qendra mirëpret 37 milionë vizitorë në vit dhe krenohet me mbi 3,500 marka. Ndërtesa është e vështirë të humbasë me kupolën e saj të mrekullueshme të art-deco.

 

Westfield Forum des Halles

Westfield Forum des Halles ju josh të kënaqeni me terapinë me pakicë në një kompleks modern që përmban dyqane nga markat më të mira, butikë të pavarur dhe dyqane konceptesh. E vendosur në vendin e ish-tregut të ushqimeve të freskëta Les Halles në Quartier des Halles, qendra moderne shquhet për dizajnin e saj arkitektonik që paraqet Canopy, një çati të lakuar, duke marrë frymëzim nga tenda e pyjeve lokale.

 

Center Commercial Saint-Lazare

Centre Commercial Saint-Lazare ofron një përvojë unike të blerjeve të brendshme brenda qendrës së ngarkuar të transportit të Gare Saint-Lazare në rrethin e 8-të të Parisit. Pavarësisht nëse planifikoni të bëni pazar pak përpara se të niseni diku tjetër në Francë ose thjesht dëshironi ta shihni vetë këtë vend, sigurisht që ia vlen ta vizitoni.

 

Aéroville

Aéroville do t’u tërheqë blerësve të ndërgjegjshëm për mjedisin, pasi mundësohet nga energjia gjeotermale. I vendosur në Tremblay-en-France dhe Roissy-En-France pranë aeroportit Charles de Gaulle të Parisit, ky kompleks modern me pakicë dhe ngrënie me një nivel të vetëm përfshin 84,000 metra katrorë dhe është shtëpia e 200 dyqaneve, restoranteve dhe një kinemaje multiplekse.

 

So Ouest

So Ouest përmban ambiente të brendshme elegante me dysheme mermeri dhe parmakë lëkure, si dhe dyqane që shfaqin markat vendase dhe ndërkombëtare. Ju mund të gjeni qendrën tregtare luksoze në Levallois-Perret në departamentin Haute-de-Seine të Francës Qendrore veriore, e cila është rreth 3.7 milje nga qendra e qytetit të Parisit.

 

Rezervo tani


Viber
Whatsapp Facebook Messenger