Milano, kryeqyteti i modës në botë është një qytet ku stili takohet me sofistikimin dhe zgjedhjën e perkryer. I njohur për shijen e tij në dizajn, Milano krenohet me një mori destinacionesh blerjesh që plotësojnë ëndrrën e çdo të pasionuari pas modës.

Vizito Milanon me super oferten e Max Travel për vetëm 219 euro.

Pavarësisht nëse jeni duke shëtitur nëpër rrugët me kalldrëm të Brerës ose duke u kënaqur me luksin në Via Montenapoleone, qyteti ofron një përvojë të pashembullt blerjeje që pasqyron statusin e tij si një ikonë e modës dhe që i përshtatet çdo shije dhe buxheti.

Me buxhetin tuaj përgatituni të eksploroni botën e modës në Milano, aty ku stili nuk është thjesht një zgjedhje por një mënyrë jetese…🤩

 

Galleria Vittorio Emanuele II

Jo vetëm një destinacion blerjesh, por një pikë referimi historike, Galleria Vittorio Emanuele II është një nga qendrat tregtare më të vjetra në botë. I emëruar pas mbretit të parë të Italisë, kjo arkadë magjepsëse është e stolisur me mozaikë të hollë dhe kupola xhami. Me banesa markash luksoze, kafene simpatike dhe restorante tradicionale italiane, Galleria ofron një përvojë të sofistikuar blerjeje me një prekje të hijeshisë së botës së vjetër.

 

Brera District

Për një përvojë blerjeje më boheme dhe artistike, drejtohuni në Distriktin Brera. Kjo zonë nuk është e famshme vetëm për galeritë e saj të artit dhe rrugët e çuditshme, por edhe për butikët dhe dyqanet e saj unike. Këtu mund të zbuloni stilistë të pavarur, gjetje të cilësisë së mirë dhe pjesë unike që mishërojnë shpirtin artistik të Milanos.

 

Corso Como

Corso Como është një lagje elegant dhe në modë që ndërthur në mënyrë të përsosur modën, dizajnin dhe stilin e jetës. Dyqani konceptual Corso Como 10, i themeluar nga Carla Sozzani me ndikim, është një vizitë e domosdoshme për përzgjedhjen e saj të kuruar me kujdes të modës, dizajnit dhe artit. Nga veshjet avangarde te mobiljet bashkëkohore, Corso Como është një destinacion për ata që kanë një sy të mprehtë për stilin e fundit.

 

Navigli District

Për një përvojë të ndryshme blerjeje, eksploroni distriktin Navigli, i famshëm për kanalet piktoreske dhe atmosferën e gjallë. Zona e Navigli është e mbushur me butikë unikë, dyqane të cilësisë së mirë dhe dyqane artizanale. Bëni një shëtitje të qetë përgjatë kanaleve dhe zbuloni xhevahire të fshehura, nga artikujt prej lëkure të punuar me dorë deri te dekorimi eklektik i shtëpisë.

 

Outlet Shopping: Serravalle Designer Outlet

Nëse jeni duke kërkuar për artikuj stilistë me një çmim më buxhetor, merrni parasysh një udhëtim të shkurtër në Serravalle Designer Outlet, që ndodhet jashtë Milanos. Shtëpia e mbi 300 markave luksoze, ky fshat tregtar ofron zbritje në modën e nivelit të lartë, duke e bërë atë një parajsë për blerësit e zgjuar.

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger