Alanya është bërë një nga destinacionet më të çmuara të Turqisë  per te bere nje shopping te mire, për vilat bregdetare si dhe per plazhet dhe hotelet qe mund te gjeni në këtë vend. Me një fluks vizitorësh, Alanya është shndërruar në një vend të njohur përgjatë Rivierës Turke.

Max Travel ka ofertat me te mira qe ju te kaloni pushimet tuaja ne Rivieren Turke.Shumë shitës me pakicë me famë botërore kanë dyqane brenda qendrave tregtare në Alanya dhe markat turke gjithashtu kanë shfrytëzuar mundësinë për të mahnitur vizitorët. Moda elegante, butikët elegantë dhe produktet me cilësi të lartë e kanë bërë Alanya një treg konkurrues. Edhe pse do të gjeni shumë dyqane moderne, pazaret e zhurmshme ende ju lejojnë një shans të mrekullueshëm për të përqafuar kulturën vendase. Shikoni opsionet për vendet më të mira për të bërë shopping në Alanya .

 

1. Alanyum

Qendra Tregtare Alanyum është një vend i mrekullueshëm për të gjetur shumëllojshmërinë më të gjerë të dyqaneve në Alanya. Blini rroba, këpucë, pajisje elektronike, kozmetikë, syze, libra, lodra dhe çdo gjë tjetër që mund t’ju nevojitet gjatë vizitës tuaj në qytetin turistik. Ka mijëra marka të njohura botërore së bashku me butikët vendas për një përzgjedhje të larmishme artikujsh. Në momentin që hyni brenda qendrës tregtare, do të gjeni një Superstore Carrefour ku mund të blini peshk të freskët, ëmbëlsira turke dhe një shumëllojshmëri frutash dhe perimesh shumëngjyrëshe.

Adressa: Cumhuriyet, Blv Keykubat. Nr 219, 07400 Alanya, Antalya, Turqi

 

2. Konakli Time Center

Konakli Time Center në Alanya krenohet me një koleksion të mrekullueshëm nga një gamë e gjerë markash. Ka shumë marka lokale për të tërhequr interesin tuaj me cilësi të shkëlqyer për një çmim të drejtë. Disa nga pikat kryesore përfshijnë LC Waikiki, DeFacto dhe Lufian. Gjithashtu, këtu do të gjeni një dyqan lodrash për fëmijët, dyqane të vogla ushqimore dhe madje edhe një dyqan tatuazhesh.

Konakli Time Center është vetëm një shëtitje e shkurtër nga vendpushimet bregdetare të Alanya dhe është e lehtë për t’u arritur për një pasdite pazar. Merrni disa ëmbëlsira turke ose merrni një kafe për të shijuar atmosferën e relaksuar. Me ajër të kondicionuar dhe të shtruar këndshëm, qendra tregtare është një vend i mrekullueshëm për të kërkuar strehim nga temperaturat përvëluese të verës në Alanya.

Adressa: klı Mah, 100. Sokak 23/13, 07400 Alanya, Antalya, Turkey

 

3. Neva Outlet

Neva Outlet është vendi ku mund të keni oferta fantastike për të gjitha markat më të mëdha. Dyqani krenohet me mikpritjen e tij të ngrohtë dhe madje ofron një transport falas nga disa hotele. Ka marka të cilësisë së lartë në dispozicion për veshje për burra, gra dhe fëmijë me një çmim të arsyeshëm. Mund të gjeni edhe disa zbritje në artikujt tuaj të preferuar.

Adressa: Konaklı Mah. Saat Kulesi Karşısı, Çevre Yolu Cd. Üzeri, 07400 Alanya, Antalya, Turqi

 

4. Bounoa Boutique

Bounoa Boutique ka disa nga artikujt më elegant dhe elegant që do të gjeni kudo në Alanya. Me një vendndodhje qendrore në qytet pranë dyqanit të akullores Çamlıca Dondurma, kjo është një ndalesë e shkëlqyer për aksesorë të mrekullueshëm. Gjeni peshqirë, shalle mëndafshi, çanta dore dhe produkte të tjera të shkëlqyera për një vizitë komode në plazh.

Blini sende dekorative për dhomën e ndenjes në shtëpi si mbajtëse qirinjsh, jastëkë dhe vazo. Një pjesë e koleksionit të shkëlqyer të mobiljeve përfshin stolat prej bambuje dhe tavolina anësore prej mermeri. Sigurohuni që të shikoni batanijet për fëmijë të dyqanit nëse ju ose një mik keni një fëmijë të vogël në shtëpi. Nëse dëshironi të ridekoroni shtëpinë, ka shumë aksesorë shtëpie për të zgjedhur.

Adressa: Saray Mahallesi Yunus Emre Caddesi, Elite Marine Residence No: 26/E, 07400 Alanya, Antalya, Turkey

 

5. Cuma Pazari (e Premte Flea Market)

Cuma Pazari është vendi më i nxehtë në Alanya të premten në mëngjes për frutat dhe perimet më të freskëta. Banorët e fshatrave të zonës mblidhen në pazar dhe shesin produktet bio të kultivuara gjatë javës. Jo vetëm që do të gjeni ushqim të shijshëm në pazar, por edhe një sërë rrobash, qeramike dhe vepra artizanale eklektike. Ky është një vend ideal për të zgjedhur një suvenir për të dashurit dhe për të zhytur veten në kulturën turke.

Pazari shtrihet nga porti në qendër të qytetit dhe ka shumë autobusë që mund t’ju zbresin menjëherë pranë aksionit. Megjithëse negociimi i çmimit për artikujt është një praktikë e zakonshme, jini të respektueshëm dhe të sjellshëm me çdo shitës.

Adressa: Şekerhane, 07400 Alanya/Antalya, Turqi

Pushime ne Antalya me cmime shume te volitshme, kontaktoni tani ne Max Travel dhe perfitoni nga ofertat.

 

Looks like you have blocked notifications!