Qyteti i Dubait është një destinacion i vërtetë ëndrrash dhe një nga vendet më fotogjenike që ka egzistuar ndonjëherë. Falë rrokaqiejve madhështor, parqeve të bukura, instalimeve të mrekullueshme të luleve, autostradave të pafundme dhe pamjeve jashtëzakonisht të bukura, ka vende të panumërta për të bërë fotografi në Dubai.

Nëse po kërkoni vendet më të mira për fotot në instagram në Dubai, jeni në vendin e duhur! Max Travel ka ofertën 5 ditë në Dubai, përveç kësaj ne do të ndajmë me ju vendet ku mund të keni fotot më të mira në Dubai.

Tani që po planifikoni të vizitoni Dubain, këtu është një listë e disa prej vendeve më piktoreske për t’u vizituar në Dubai! Kështu që ju tashmë keni kontaktuar Max Travel dhe keni vendosur të përfitoni nga oferta, bëni valixhet gati dhe ju pret një eksperiencë e paharrueshme.

 

1.Burj Khalifa

Burj Khalifa, aktualisht ndërtesa më e lartë në botë dhe jo çuditërisht është gjithashtu një nga vendet më të mira per foto në Dubai. Asnjë itinerar i Dubait nuk është i plotë pa u ngjitur në majën e Burj Khalifa! Jo vetëm që do të keni një pamje të jashtëzakonshme të qytetit, por është gjithashtu një nga vendet më të mira për fotografim në Dubai. Nëse dëshironi të bëni disa foto me horizontin e Dubait në sfond, mos e humbisni platformën e shikimit prej xhami në katin e 124-të.

Krahët e pikturuar brenda ndërtesës janë një nga pikat më të famshme të instagramit në Dubai, prandaj sigurohuni që të bëni një foto edhe atje!

 

2. Burj al Arab

Burj al Arab është një nga hotelet më luksoze me 7 yje në botë dhe një ikonë e vërtetë e Dubait. Edhe pse qëndrimi atje është shumë i kushtueshëm, për fat nuk keni nevojë të futeni brenda për të bërë disa foto mahnitëse me të!

Vendi më i mirë për të bërë foto me Burj al Arab është plazhi publik Jumeirah. Gjëja më e mirë është që plazhi është i lirë për t’u vizituar kështu që padyshim ia vlen.

 

3. Dubai Creek Harbour

Dubai Creek Harbor është një lagje mjaft e re në Dubai. Shanset janë që do të hasni ende shumë kantiere të reja ndërtimi, por një pjesë e madhe e zonës tashmë është përfunduar dhe mund të vizitohet lirisht. Dubai Creek Harbor do të jetë shtëpia e Dubai Creek Tower, e cila është planifikuar të jetë ndërtesa më e lartë në botë. Po, ju e lexoni mirë do të jetë edhe më i gjatë se Burj Khalifa!

Edhe pse kulla nuk ka përfunduar ende, Dubai Creek Harbour tashmë meriton vendin e tij në listën e vendeve më të mira për foto në Dubai falë pamjeve të mrekullueshme panoramike.

 

4. Atlantis, The Palm

Atlantis, The Palm një hotel legjendar në Dubai i vendosur në arkipelagun artificial në formë palme të quajtur Palm Jumeirah. Vetë hoteli është vërtet i bukur brenda dhe jashtë, por ajo që është me të vërtetë e veçantë për këtë vend është akuariumi i brendshëm. Quhet Akuariumi Lost Chambers dhe nëse doni të vizitoni të gjithë vendin duhet të blini një biletë. Padyshim një nga vendet më fotogjenike në Dubai.

 

5. Kopshti i mrekullive në Dubai (Dubai Miracle Garden)

Kopshti i mrekullive në Dubai (Dubai Miracle Garden) është kopshti më i bukur që ka egzistuar ndonjëherë. Është plot me instalime të mrekullueshme lulesh si skulptura të mëdha të mbuluara me lule, tunele në formë zemre dhe çadra shumëngjyrëshe.

Dhe le ta pranojmë, lulet shumëngjyrëshe gjithmonë bëjnë një sfond perfekt për fotot, kështu që nëse po kërkoni vendet më estetike në Dubai, duhet të vendosni Dubai Miracle Garden në listën tuaj!

 

6. Statuja e krahëve të Meksikës (Wings of Mexico)

Statuja e Wings of Mexico është një nga gjerat më interesante në Dubai dhe është padyshim një nga pikat më të mira fotografike në Dubai gjithashtu. Krahët janë vërtet fotogjenikë dhe nëse i kombinoni me Burj Khalifa në sfond, merrni një foto perfekte në Instagram në këmbim! Në thelb mund ta kornizoni në dy mënyra të ndryshme ose me Burj Khalifa që qëndron lart në sfond ose mund ta kompozoni brenda kornizës së krahëve.

 

7. Burj Park by Emaar

Nëse dëshironi të bëni foton perfekte në Instagram me të gjithë Burj Khalifa në sfond, duhet të vizitoni Burj Park by Emaar! Parku është absolutisht i bukur dhe ofron pamje mahnitëse jo vetëm mbi Burj Khalifa, por edhe rrokaqiejt aty pranë.

E vetmja negative është se këtu nuk lejohet të shkrepësh me aparat fotografik, por vetëm me telefon.

 

8. Dubai Mall

Dubai Mall është një tjetër vend ikonik në Dubai dhe vendi më i famshëm brenda qendrës tregtare është padyshim Muri i Ujëvarës. Ujëvara është 24 metra e gjatë dhe është e zbukuruar me skulptura të zhytësve. Duket shumë bukur dhe është krejtësisht një nga vendet më të mira në Dubai për të bërë foto! Përfitoni nga mundësia për të pasur fotot më të mira në shatërvanin e Dubait në mbrëmje, kjo shfaqje kërcimi shatërvani e kombinuar me horizontin e bukur, krijon një pamje mahnitëse për të kapur.

 

9. Shkretëtira e Dubait (The Dubai Desert)

Asnjë itinerar i Dubait nuk është i plotë pa vizituar shkretëtirën e Dubait! Jo vetëm që do të kaloni një ditë emocionuese duke udhëtuar në shkretëtirë, por gjithashtu do të keni shumë mundësi të mrekullueshme fotografike atje. Ne po ju rekomandojm të shihni perëndimin e diellit në shkretëtirë që është vërtet magjik!

10. Dubai Frame (Korniza e Dubait)

Korniza e Dubait në Parkun Zabeel është një çuditshmëri arkitekturore e ndërtuar në formën e një kornize fotografie.
Edhe pse qëllimi i tij si një atraksion turistik është të sigurojë një tjetër këndvështrim mbi qytetin për fotografët e mprehtë, vetë korniza, e ulur mes hapësirës së harlisur të parkut, është bërë vetë një subjekt fotografik popullor.

 

11. Dubai Marina

Dubai Marina është një lagje rezidenciale e nivelit të lartë në Dubai e cila njihet për restorantet, qendrat dhe kolonitë e saj luksoze. Lagjja njihet edhe për plazhin JBR dhe plazhe të tjera me rërë të artë që shkojnë paralel me të. Kapni hijeshinë e këtij vendi ndërsa ecni përgjatë plazheve të tij të pacenuara me rërë dhe mahniteni me ujin e pastër blu të detit. Fotot në këtë vend janë një mrekulli.

Më shumë foto në Dubai 🧏‍♀️

Sigurisht, ka shume vende të tjera të shkëlqyera per foto në Dubai!

  • Hotelet e panumërta me 5 yje me pishinat e tyre fantastike
  • Baret në çati
  • Palm Jumeirah nga pamja e një zogu
  • Rrota e Ferris Ain Dubai
  • Liqeni i Dashurisë së Dubait
  • Muzeu i së Ardhmes në Dubai

Super Oferta per Dubai per vetem 399 Euro

Nga eksperiencat e kaluara, Max Travel ka kuptuar se si të bëjë që kjo aventurë të mos harrohet asnjëherë nga klientët, pavarësisht nëse kanë njohuri të pakta për këtë vend magjepsës, kjo do te jetë një nga shetitjet më të mira ndonjëherë. Përveq cmimit special prej vetëm 399 Euro Max Travel ka menduar për çdo detaj, që ju të përjetoni këtë super eksperiencë në Dubai, pa u menduar se cka duhet bëjmë dhe ku duhet të shkojmë.

Le të ju shpjegojmë pak më në detaje për super oferten e Dubait, Ju do të keni fluturimin, transferin, akomodimin në hotel sipas Konceptit  Fjetje me mëngjes, asistencën 24/7, taksat e aeroportit e te gjitha keto për vetëm 399 Euro.

Oferta për Dubai në kushte normale kap vleren prej 600- 700 Euro per person, por për këtë vjeshte Max travel ju sjell super oferte për Dubai me vlerë të përgjysmuar me qëllim që oferta e Dubait të jetë e kapshme për cdo person që jeton në Kosove pra vetëm 399 Euro.

Mos e humbni super ofertën për Dubai dhe kontaktoni Max travel tani për të filluar këtë aventurë të mrekullueshme.

Ju duhet vetëm të zgjidhni datën e preferuar nga lista e nisjeve dhe kthimeve të disponueshme.

Nisjet grupore për Super ofertën e Dubait janë tashmë të konfirmuara:

✔ 04 Tetor 2023
✔ 08 Tetor 2023
✔ 11 Tetor 2023
✔ 27 Tetor 2023
✔ 03 Nëntor 2023
✔ 15 Nëntor 2023
✔ 22 Nëntor 2023
✔ 29 Nëntor 2023
✔ 01 Dhjetor 2023
✔ 13 Dhjetor 2023

 

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger