Pozicioni i Bodrumit në detin Egje e bën atë një vend kryesor për udhëtarët që të bëhen të famshëm në Insta. Por si mund të zgjidhni vendet më unike dhe më të paharrueshme rreth qytetit apo të gjithë gadishullit? Si dalloheni nga mijëra foto plazhi që ngarkohen çdo ditë?

Merrni tani oferten e Max Travel, shijoni plazhin dhe bukuritë e tjera të Bodrumit.

Për foto të mrekullueshme në Instagram në gadishullin e Bodrumit, ka disa pika kyçe që duhet të vizitoni. Disa prej tyre janë të orientuara drejt natyrës, ndërsa të tjerat kapin frymën e kulturës së Egjeut. Ju gjithashtu keni një përzgjedhje të mirë të plazheve sekrete për të menduar. Për fat të mirë për ju, ne kemi renditur disa nga pikat më të mira pikërisht këtu.

 

1. Gjiri i Bitezit

Gjiri i Bitez, rreth 15 minuta me makinë në jugperëndim të qendrës kryesore të qytetit, ka një nivel aktiviteti më të qetë se Bodrum, kështu që është një vend i mrekullueshëm për t’u rimbushur. Rëra është e bardhë, uji është i cekët dhe ka më pak njerëz se sa zakonisht i rreth marinës së Bodrumit. Kjo do të thotë foto më të mira!

Tërheqja kryesore këtu është shëtitja e jashtëzakonshme në natyrë që shtrihet përgjatë vijës bregdetare. Shëtitja juaj rreth Gjirit të Bitezit është plot me bimë të ndryshme dhe pamje spektakolare. Do të argëtoheni shumë duke zgjedhur fotot për Instastory-n tuaj. Për një xhirim veçanërisht të bukur (dhe privat), merrni parasysh të paraqiteni në lindjen e diellit.

Adressa: Bitez, Çökertme Cd., 48470 Bodrum, Muğla, Turkey

 

2. Aquarium Cove

Aquarium Cove (Akvaryum Koyu) është vendi ku të çon shëtitja piktoreske e gjirit Bitez, dhe ka mënyrë më të mirë për t’i dhënë fund një ekskursioni fotografik sesa në një liman të izoluar. Ngjyra e ujit duhet parë për t’u besuar  nuanca e bruzës me shumë mundësi do t’ju lërë pa frymë.

Merrni me vete furnizimet tuaja për plazh, si peshqir dhe çadra, sepse këtu nuk ka pothuajse asnjë komoditet. Por ujërat e pastra dhe të paprekura të këtij plazhi janë pjesë e hijeshisë së tij. Nuk do t’ju duhet të lëvizni nëpër shumë filtra për Instastory-n tuaj kundër Aquarium Cove.

Adressa: Bitez, 48470 Bodrum/Muğla, Turqi

 

3. Plazhi i Bodrumit

Ejani në Plazhin e Bodrumit për një përvojë të gjallë plazhi. Shezlonget e vendosura përgjatë bregdetit janë vende të shkëlqyera për të pozuar për një fotografi dhe janë gjithashtu të disponueshme për klientët e lokaleve aty pranë. Sigurisht, ky plazh do të ketë më shumë vizitorë se vendet e tjera me rërë, por ju nevojiten disa foto feste për t’u treguar fansave tuaj se mund të bëni edhe një zhurmë sociale. Nuk ka asgjë si një koktej nga afër në perëndim të diellit.

Me ndryshimin e vazhdueshëm të dritës dhe një shtrirje të gjatë rëre për të ecur, mund të kaloni një ditë të tërë vetëm duke dokumentuar një përvojë këtu. Nuk është një mënyrë e keqe për të kaluar një ditë në Bodrum.

Adressa: Bodrum Plajı, Kumbahçe, 48400 Bodrum, Muğla, Turkey

 

5. Porti Gumusluk

Gumusluk në anën perëndimore të gadishullit të Bodrumit ka një port piktoresk unik, me shtrirje të hollë rëre dhe tavolina e karrige të vendosura në majë të porteve. Krijon një atmosferë komode për darkuesit që fërkojnë bërrylat në atë mënyrë që do të kishit në një kafene franceze. Dekorime të çuditshme dalin aty-këtu, duke shtuar një prekje simpatike.

Sigurohuni që të qëndroni mirë deri në mbrëmje, sepse atëherë ndizen dritat. Fenerë të ndezur varen përreth, duke ngritur atmosferën dhe duke e kthyer këtë ishull të vogël në një botë tjetër. Kamera juaj dhe ndjekësit tuaj në Instagram nuk do të duan ta humbasin atë.

Adressa: Gümüşlük, 48970 Bodrum, Muğla, Turqi

 

6. Mullinjtë e erës në Bodrum

Një shëtitje freskuese deri në mullinjtë e erës së Bodrumit ju lejon të zgjasni këmbët dhe të gjeni një nga vendet e mrekullueshme të vjetra në gadishullin turk. Shumë larg nga atraksionet e tjera në Bodrum dhe përreth, këta mullinj me erë qëndrojnë në heshtje të lumtur mbi port.

Strukturat e braktisura ju përulin me një atmosferë të rëndë, nostalgjike, duke lejuar një shkëputje meditative larg stilit të jetesës së qytetit. Megjithëse mund të kaloni më shumë kohë në plazh ose në bar, thjesht mund të mbani mend orën e qetësisë në mullinjtë e erës në Bodrum. Nuk duhen humbur as pamjet e ujit dhe portit.

Adressa: Dağbelen, 48400 Bodrum, Muğla, Turqi

 

Vetem me Max Travel mund të shijoni plazhin dhe bukuritë e Bodrumit si dhe te beni fotot më të mira për instagramin tuaj, kontakto tani dhe perfito nga oferta e Max Travel.

Looks like you have blocked notifications!